KEĎ SMRŤ NEPRICHÁDZA

Príspevok v téme: KEĎ SMRŤ NEPRICHÁDZA
sunnyball13

...chcel by som sa opýtať, aké znamenie môže vidieť človek z duchovného hľadiska v takejto veci....moja mama má od svojich 25 rokov psych.problémy.....lekári jej dali jej chorobe rôzne nálepky...mama sa pokúšala už viac krát zomrieť...najskôr keď mala 30r skočila hlavou do studne...povedala že je niečo vyhodilo hore a nedovolilo sa jej utopiť....cca 45r išla do lesa a chcela sa obesiť....aj si zaviazala okolo krku ale , povedala že sa jej to nedalo, že sa jej to rozviazalo....59r zjedla cca 70 tabliet leponexu večer, otec ju našiel ráno...už vyzerla kadejako, ale urobili jej výplach a zachránili ju....niečo sa pri tom ale nepodarilo....a o cca 2 týždne...mala masívne krvácanie do brucha , že je praskol vred pri dvanástorníku, následný problém s Pankrácom.....lekár povedal pripravte sa na najhoršie....bol dať aj kňaz záverečné pomazanie...už fakt vyzeralo, že zomrie, prekonala to....mesiac nevedela rozprávať, 3 mesiace chodiť....v 60r keď prišla domov...po čase sa pokúsila vyskočiť z okna...bola na rímse cca 0.5h...nik nebol doma...prišli policajti...a dáko ju prehovorili....teraz má 62 r...je v dome sociálnych služieb....je trochu lepšie, aj keď ona vidí všetko negatívne a praje si len smrť....vydrží sa prechádzať cca hodinu von...čo myslíte?...čo ju akoby drží na tomto svete?...vyzerá akoby mala ešte niečo urobiť, vykonať.....

oxalis

mne to príde akoby čakala na niečo viac, že tu na svete ešte niečo musí byť, ale nevie to nájsť. tá smrť sa jej raz podarí ale skús jej posunúť Emila Páleša nech číta alebo počúva nie je to náboženstvo aké poznáme ale to veľmi hlboké a uspokojí aj najnáročnejších ,,hľadačov,,. Na slovensku o ničom inom neviem. Potom ešte meditáciami dokážeš prežiť šťastie a vedomie, že nie si len stroj z masa a kostí a nejakým gulášom v hlave.

Meridian

Tomas 12345 odpovedal si si sâm mňa nepotrebuješ a môj názor tiež nie.Neuznávam násilie ale vďaka tebe som si uvedomil ,prečo ho ludia páchajú a za to ti ďakujem.A už viem aj prečo ludia páchajú sebevraždy ,lebo keď to nejde tak -to nejde.Keď niekto je nerozhodný a stretol by teba hneď mu je jasno na toto si macher.

Tomas12345

Meridian :

Ciže podla teba Boh dal ludstvo Písmo o ktorom dopredu vedel že ho národy nepochopia bez toho aby si ho tie národy museli upraviť podla seba a pripísať veci ktoré v skutočnosti Boh nepovedal ? Boh je všemohúci, pre Boha nie je žiaden problém nastaviť myseľ ludí tak aby Písmo dokázali pochopiť, nemusel to spraviť tak že si ludia to písmo museli sami upraviť aby to pochopili -však takéto niečo by potom vyvolávalo u ludí pochybnosti, že prečo to Boh dovolil.
K tým apokryfným evanjeliam si sa mi ešte nevyjadril. Prečo to Boh nezariadil tak že o apokryfnej literatúry vie len velmi málo ludí ? Prečo to Boh zariadil tak že k apokryfnej literatúre sa biblisti stavajú velmi negatívne ? Ak sa k apokryfnej literature stavaju biblisti negatívne, potom ani bežný krestan nedokáže nájsť presvedčenie v to že táto literatura má dačo do seba. Umiestnil Boh pravdu do niečoho čo vyvoláva velké pochybnosti ?

Preteba

Na počiatku bolo slovo, to slovo bolo u Boha a to slovo bol Boh. Ježiš Kristus je s Bohom jedno, On je Boh. Otec, Syn a Svätý Duch sú tri osoby Boha. Otec chce, Syn povie a Duch Svätý koná. Sú neoddeliteľní, sú v jednote. Ako človek, ktorý je v jednote svojho tela, duše a ducha. Keď človek túto jednotu nemá, je ,, chorý" :) Keď chceme poznať Boha, musíme nechať Ducha Svätého, aby nám zjavil pravdu Božieho slova, Ježiša Krista. Tejto zjavenej pravde uveriť, uchopiť ju srdcom, nie len rozumom a konať podľa toho. Do Božieho kráľovstva sa nedostaneme počúvaním Božieho slova, ale jeho konaním. Naplnením božej vôle.

Medea7

Ďakujem ja si ju objednám. Ja mam pre nastavenú psychiku, ja som brala život normálne, nad ničím som sa nezamyslala a zrazu mi prišlo zle. A to zle mi ostalo, zo všetkého co vidím mi je zle. Dobre budem čítať. Ďakujem.

Meridian

Madea7
V ohni je knižka na všedný deň .Nič ťažké je to životopisný príbeh človeka ,ktorý podstúpil "krst ohňom"doslova aj do písmena .Je to hlavne pre ludí na zamyslenie ,ktorý si myslia (podobne ako ty) že život je k nim niekedy nespravodlivý.Je to kniha ,ktorá môže byť inšpiratívna a vypovedá o skutočných hodnotách života .Je to skutočný príbeh človeka z autentickými fotografiami .

Meridian

Myslel som ak by niekto kto ma sotva dvadsať rozprával ako ja tak len ťažko by som prijal jeho slová.psAko si na tom zo Štyrmi dohodami ?????

Meridian

Madea7
Tvoje otázky sú úplne v poriadku a ak viem nemám problém vysloviť môj názor.
Samozrejme nemám patent na rozum a môžem len ukázať prostredníctvom môjho života a života mojej rodiny .(nebývame pri kostole )Ak by mi to rozprával človek ktorý má sotva 20-sat rokov len ťažko by som jeho slová bral vážne.Ale nechcel som urazit nikoho mladeho skôr naopak ja som nikdy ani svoje deti nestaval do pozície ze su mladý a nič nevedia......Mne vždy otec hovoril ,že ja budem isto múdrejší ako on a to iste hovorí mojim dievčatâm.

Meridian

Madea7 vysvetlím ľudsky
Problém môže byť ten,že pokiaľ niesi dostatočne "zralá"tak sa k nemu k bohu nedostaneš .
Tvoja duša napadnutá hriechom by nezniesla prítomnosť božiu.
Preto boh hovoril cez horiaci ker z mojžišom
Keď ale sa priblížiš bohu "svojou čistotou"potom mu to môžeš povedať!Ale vtedy zasa už budeš châpať čo a ako takže už nebude čo povedať....
Z terajšej malosti človeka sa to zdá nespravodlivé ,ale preto spoznâvame boha aby sme ho pochopili .Teraz ti poviem niečo a aj keď si budeš myslieť asi svoje ....
Človek musí trpieť--------Teda nemusí ak......desatoro.....inak....
musí trpieť aby hľadal bez utrpenia niet povýšenia.
Keby si v živote mala všetkého dostatok srala by si na boha.Ale kedy si sa začala zaoberať ......?ano až keď ti horí pri riti! Je to fakt a môžeš sa na mňa hnevať ale skutočnosť je presne taká,že keď nam je dobre nepotrebujeme za zahlbova5 do seba a hładať v sebe boha.Lebo všetci za jedného a jeden za všetkých.Rakovina je z toho keď si jedna bunka zmyslí,že ostatné nepotrebuje a odtrhne sa od zdroja a prestane byť vyživovaná ...lazarev..

Medea7

Meridián neviem co je po smrti, ak existuje duša chystám sa k Bohu, mu povedať, že sem nikdy viac. Jedni trpia a druhí poniektorí sa odovzdávajú neviazanym zabávam. To na to som sem prišla sa na to pozerať. Mne stačilo akurát som znechutená.