KEĎ SMRŤ NEPRICHÁDZA

Príspevok v téme: KEĎ SMRŤ NEPRICHÁDZA
sunnyball13

...chcel by som sa opýtať, aké znamenie môže vidieť človek z duchovného hľadiska v takejto veci....moja mama má od svojich 25 rokov psych.problémy.....lekári jej dali jej chorobe rôzne nálepky...mama sa pokúšala už viac krát zomrieť...najskôr keď mala 30r skočila hlavou do studne...povedala že je niečo vyhodilo hore a nedovolilo sa jej utopiť....cca 45r išla do lesa a chcela sa obesiť....aj si zaviazala okolo krku ale , povedala že sa jej to nedalo, že sa jej to rozviazalo....59r zjedla cca 70 tabliet leponexu večer, otec ju našiel ráno...už vyzerla kadejako, ale urobili jej výplach a zachránili ju....niečo sa pri tom ale nepodarilo....a o cca 2 týždne...mala masívne krvácanie do brucha , že je praskol vred pri dvanástorníku, následný problém s Pankrácom.....lekár povedal pripravte sa na najhoršie....bol dať aj kňaz záverečné pomazanie...už fakt vyzeralo, že zomrie, prekonala to....mesiac nevedela rozprávať, 3 mesiace chodiť....v 60r keď prišla domov...po čase sa pokúsila vyskočiť z okna...bola na rímse cca 0.5h...nik nebol doma...prišli policajti...a dáko ju prehovorili....teraz má 62 r...je v dome sociálnych služieb....je trochu lepšie, aj keď ona vidí všetko negatívne a praje si len smrť....vydrží sa prechádzať cca hodinu von...čo myslíte?...čo ju akoby drží na tomto svete?...vyzerá akoby mala ešte niečo urobiť, vykonať.....

Meridian

Tomas12345
Ano boh to tak zariadil aby každý raz prišiel,tam kde má.Aby ľudská duša spoznáva a zdokonaľovala sa neskôr splynula z bohom tam odkiaľ prišla.Je to dlhý proces a v jednom živote to nejde dosiahnuť .Kto si myslí ,že v jednom živote to ide ,alebo ,že ak je človek zlý tak ide do pekla je to jeho vec.Ja si myslím,že človek okrem božej milosti potrebuje aj vlastné pričinenie a že boh to zariadil tak aby každý sám od seba postupne pochopil jeho plány.Opakujem už po niekoľký krát reinkarnácia dáva človeku zmysel ,až keď sám človek na svojom živote vidí...kto nevidí nedosiahol stupeň poznania...
Proste je priskoro zaoberať sa takými vecami.
Moja babka bola silno veriaca nerozprâvala o iných životoch a snažila sa ten v ktorom žila prežiť čo najlepšie vedela.Keď dostala rakovinu zmierila sa s ňou nikdy si nesťažovala a vždy vravela ,že ako boh chce tak bude..Zomrela zmierená zo životom aj z bohom.Každý človek má svoju vlastnú cestu.Ak chceš otázky hľadaj a čítaj.
Neviem ti dať odpovede na to čo sa pýtaš viem odpovedať len sám sebe ,lebo ako som povedal pre každého je len to poznanie dôležité ku ktorému sa dopracuje sám.

sunnyball13

Oxalis, vďaka za tip pozriem si to ja....Ona dáko už nechce čítať....Niekedy ju medzi nebom a zemou zaujímalo takmer všetko....Teraz keď jej niečo o tom poviem, povie že sú to blbosti....Takže rezignácia......No niektorým veciam porozumieme až spätne, alebo neskôr, tak to bude zrejme aj tento prípad...

odpovedzmu

meridian prosim ta uz konecne odpovedz tomu Tomasovi, slubujes ze mu napises,alebo zeby bol ten Tomas sam meridian?no miesat do debaty sa nebudem.

Tomas12345

Meridian :

Meridian prečo sa znovu urážaš a prečo na mna zase kydáš ? ( "Keď niekto je nerozhodný a stretol by teba hneď mu je jasno na toto si macher"). To som snad teraz najväčší gauner preto lebo som si dovolil ty dať nejaké otázky na ktoré by som rád počul vysvetlenie ?

Stále si mi neodpovedal na moje otázky. Dočkám sa odpovede ? Napríklad k tomuto mojmu odseku - (Ciže podla teba Boh dal ludstvo Písmo o ktorom dopredu vedel že ho národy nepochopia bez toho aby si ho tie národy museli upraviť podla seba a pripísať veci ktoré v skutočnosti Boh nepovedal ? Boh je všemohúci, pre Boha nie je žiaden problém nastaviť myseľ ludí tak aby Písmo dokázali pochopiť, nemusel to spraviť tak že si ludia to písmo museli sami upraviť aby to pochopili -však takéto niečo by potom vyvolávalo u ludí pochybnosti, že prečo to Boh dovolil".)

Aký je teda tvoj názor na apokryfty ? Ak netvrdis ze treba vyhladavat nejake veci mimo Bibliu lebo tam nie je všetko, prečo si potom spomínal apokryfy ? Ak sa v apokryfoch nenachádza žiadne Božie slovo aký zmysel malo to že si o nich začal hovoriť ?

Meridian

Oxalis si mi pripomenula toho osla .
Ten osol nebol ešte nikdy osedlaný .
Ten osol sa narodil len preto aby niesol ježiša bolo to ešte mláďa osliatka a už malo takéto privilégium.

oxalis

Všetci vieme že kresťanstvo je odvodené od judaizmu. Judaizmus uznáva boha materializmu a prosperity - všetko je požehnané. Preto sa farizeom Ježiš nepáčil. Bol chudobný, došiel na oslovi. Hovoril a robil úplne iné veci ako bolo u židov bežné.Pretože Ježiš nebol od boha ktorého uznávajú židia. A kto si oddelil nový zákon od starého?Nikto.Veľa zas tak nechcel od nás. Len aby sme milovali bližného svojho ako seba, aby sme nehrešili. Došiel nám ukázať cestu a všetko je nám otvorené a dovolené keď sa týka dobra aj tradičná čínska medicína, jóga a neviem nemám prehľad len si z toho treba vybrať to dobré a zachovať čo nás naučil aby sa nám dobre žilo, ale kresťanstvo a církev to len pokrkvala a kopec ľudí im to stále baští. chápem - nemajú dôvod sa v tom vŕtať a berú to. Ale čo tí ktorým hlodá v hlave myšlienka, že je to málo a nestačí im to na vieru? Ale tu sa nevzdeláva ! Tu sa len hádajú ľudia a majú klapky na očiach

Meridian

Veď ja netvrdim ,že apokryfty su vsetky pravé .Ja hovorím že nejake apokryfty sú .Netvrdím ani ze treba vyhľadavat veci mimo biblie lebo tam nieje všetko.Ja len hovorím že sú veci ktoré biblia neuvádza a niektoré veci môžu byt odlišne interpretované už zo spomínaných dôvodov a preto o nich nevieme .A ani by som to nespomínal keby sme sa nechytali za slovo .... appkryfty nijako neovplivnili moju vieru.Je zaujímavé ako ludia odsudzujú veci ktoré mozno ani nevedeli ze existujú.Mne je jasné ze "príde mnoho falošných prorokov"
Čo sa týka reinkarnácie ludia nemajú ani zakladne info všetko spájajú z preftelovaním a po dobnými somarinami nedovolia ani vysvetliť o čo vlastne ide a hned to zavrhujú .Ja tu nechcem debatovať o tom či je alebo nieje reinkarnâcia.Ja chcem debatovať ako to je z ludmi ,ktorý berú reinkarnáciu ako hotovú vec!Ja som sa narodil a už som tušil že tu je niečo ako reinkarnácia načo ma preonačovať ten kto na to neverí nech ide do riti a hotovo bavte sa z inými ludmi o svojich veciach a sem nos nestrkajte .!