Bicyklovanie – koľko pri ňom spálite a na čo si dávať pozor?

Táto diskusia patrí k článku: Bicyklovanie – koľko pri ňom spálite a na čo si dávať pozor?
Bicyklovanie – koľko pri ňom spálite a na čo si dávať pozor?

Cyklistika je vhodná aj pre ľudí, ktorí si potrebujú zlepšiť svoju kondíciu, posilniť ochabnuté svaly a predísť rôznym ochoreniam. Šetrí takzvané veľké kĺby, najmä kolenné a bedrové. Bicyklovanie je hneď po chôdzi najprirodzenejším pohybom pre človeka.

laurittko

milujem bicyklovanie. Manžel mi teraz kupil skladaci bicykel TERN node C8 a som z neho nadšená. Je lahučke a paradne sa na nom jazdi

zuzulienka9

bicyklovanie je uplne najlepsia vec na svete ... s manzelom jazdime uz 10 rokov spolu takmer cele leto ked je pekne niekam mimo civilizaciu a tento rok uz jazdime aj s nasimi prckami :D minuly tyzden im dosli woom bicykle od anglickej legendy a vyzeraju ako uplni borci

Hani123

Ja jazdím na bicykli skoro každý deň, keď zrovna neprší, alebo nie je námraza. Mám skladací bicykel Bromton. Používam ho ako dopravný prostriedok, ale príjemným benefitom k tomu mi je to, že si dávam kardio a tvaruje to pekne nohy

Sandruska

Super článk :) My jazdíme na bicykloch celá rodina. Deti začínali na odrážadlách a teraz už majú prvé bicykle. Na odporučenie sme im kúpili značku Woom. Všetci máme vždy poctivo helmy, aj v meste, a deti aj chrániče.
Všetko sme nakúpili na www.cyklospeciality.sk
Čo sa týka spaľovania, respektíve formovania postavy, mám pocit, že mi práve jazda na bicykli najlepšie formuje tie partie, s ktorými je väčšinou problém - zadok a stehná. Ale najepšie na tom je aj tak to, že to robíme ako rodina soločne.

Ivka88

My sme si s manželom kúpili na Vianoce bicykle a dali si novoročné predsavzatie, že budeme jazdiť minimálne 3 x do týždňa. Teraz keď sa oteplilo, tak to celkom dodržiavame :D Je to super na vyvetranie hlavy, zmenu myšlienok a hlavne konečne robíme niečo spolu.

sabinadidy

my mame doma obaja z elementstore :) ja mam teda len na kolena, ale priatel chodi na traily, a ma aj kolena, lakte i na hrudnik, Pre istotu radsej.

darinusik_nov

Zatiaľ využívam len stacionárny, keďže sa nejak počasie otočilo a vrátila sa zima. No snažím sa aspon trištvrte hodinky a tých 20 - 30 km