Bicyklovanie – koľko pri ňom spálite a na čo si dávať pozor?

Táto diskusia patrí k článku: Bicyklovanie – koľko pri ňom spálite a na čo si dávať pozor?
Bicyklovanie – koľko pri ňom spálite a na čo si dávať pozor?

Cyklistika je vhodná aj pre ľudí, ktorí si potrebujú zlepšiť svoju kondíciu, posilniť ochabnuté svaly a predísť rôznym ochoreniam. Šetrí takzvané veľké kĺby, najmä kolenné a bedrové. Bicyklovanie je hneď po chôdzi najprirodzenejším pohybom pre človeka.

Hani123

Bicyklovanie je najlepší šport! My s manželom jazdíme od mala a plánujeme to naučiť čím skôr aj deti, aby sme mali parťákov :)

Blanka6

Ahoj, vies mi nejaku prilbu doporucit? chcela by som kupit sebe i muzovi. muz teda jazdi omnoho viac a zavodnejsie, nez ja :D ja som rekreant, ale nie je nad bezpecnost samozrejme

frederikka

za mňa je bicykel tiez naj :) vie to byt aj oddych, aj drsne zavody na trailoch :D kazdemu po chuti. hlavne dobru prilbu a oblecenie na to treba mat, to je u nas (hlavne u mojho muza) zaklad :)

Ivka88

Ja sa snažím už nejaký ten piatok schudnúť, tak som si kúpila fitness náramok, aby som vedela, koľko spalujem. Chodím behať a bicyklovať, a vždy mám viac kalórií spálených na bicykli. Ale to bude asi tým, že bežím pomalé tempo max 30 minút, a na biykli vydržím kľudne hodinu

kajana

Osobne mám moc rada bicyklovanie. omov som si kúpila aj rotoped, na také to chlané a zimné obdobie. Pekne sa pri tom dá schudnúť a hlavne si vytvarovať nohy

MagdaS

Moja mama jazdila celý život do práce na bicykli a má z toho pekne vyšportované nohy. Aj keď vekom prišla trochu nadváha, tie nohy má stále rovnaké a ani náznak celulitídy. Ja robím rekreačne rôzne druhy športov , ale žiaden z nich mi svaly na nohách tak pekne nevytvaroval...Tak asi kúpim bicykel a idem na to

KlaraKu

My sme kúpili maminke na Vianoce mestský bicykel, pretože má nábeh na obezitu a lekár jej odporučil pravidelný pohyb. Je už na dôchodku, takže má čas. Začala jazdiť na hrádzu 3 x do týždňa a okrem toho do mesta, do obchodu , na poštu. Kúpili sme jej aj fittnes náramok, aby mala väčšiu motiváciu. Chváli si to, že je to pre ňu ideálny šport, lebo sa pri tom sedí :)