Načo vedieť či planéta Mars má tuhé jadro alebo tekuté ?

Tomas12345

Priest :

Lenže pokial je nase JA len v nasom podvedomí tak to i tak nie je pre človeka žiadná výhra. Jednoducho tak ako sme si sami seba neuvedomovali pred tým než sme sa narodili na Zemi, tak tak si nebudeme sami seba uvedomovať v našom budúcom živote a môže my byť zcela jedno či moja sucasne JA bude v budúcom živote v nejakom podvedomí nejakej živej bytosti.

Pozri sa na zamestnania. Clovek vystrieda pocas svojho zivota niekolko zamestnaní, pričom prácu v každom zamestnaní si pamätá a v každom zamestnaní si vedome i emocionálne niečo odžil. Toto dáva zmysel. Ale ak by človek bol v bezvedomí, pričom by jeho duša vystriedala niekolko minulých životov, tak to zmysel pre toho človeká nemá, pretože si tieto minulé životy neuvedomoval, neodžil si ich, nezažil si ich vedomostne a emocionálne.

Spýtam sa ťa, ty si si vedome odžil minulé životy ? Pocitoval si pri nich svoje vedomie i emocie ? Ak nie, tak potom rovnako takto to bude i v buducich zivotoch. A preto v tom nevidím žiaden zmysel pre daného človeka.

Bohatier

Nechcem sa vam montovat do diskusie o "reinkarnacii" pretoze je v tomto pripade otazka rovnaka. Ktora "reinkarnacia" je ta prava!? :P
Su ludia ktori veria ze na tento svet su posielane bytosti za zlociny ktore spachali vo svojom vyspelejsom svete a tu si ich musia odsediet.:P Proste variacii na toto tema je vela a kazdy vidi tu svoju ako pravu. :))

Napriklad jedna variacia:

Nase"duse" su len iste energeticke bytosti ktore dal stvorit "tvorca" aby mohli oni dalej vytvarat/tvorit rozmanite svety v multiverzu a takto vdaka tomu cerpat rozne variacie zazitkov zo zivota humanoidov a (kedze vstupuju nasilne a len do tela vyspelejsich bytosti ktore uz maju nato vyvinutu mozgovu kapacitu) a takto vlastne po xxx reinkranaciach a dosiahnuti svojej maximalnej datovej a duchovnej kapacity by sa mohli opat spojit so svojim stvoritelom a nasledne ho tak obohatit o nove zazitky kedze sa na tej vecnosti dost nudi :)) (zial pravdepodone sa to rovna zaniku duse a jej jedinecnosti). V podstate keby platil tento model tak by daval zivym bytostiam v nasej dimenzii akusi rolu hercov pre pobavenie najvyssieho (takyto dovod pre nasu exitenciu by ma dost zarmutil). Takto by vlastne bolo nase telo v nasej dimenzii nase a dusa je vlastne nieco ako pozorovatel alebo nasilny parazit (kedze v tej knihe bol opis ako si dusa vybera svoju ulohu v buducom zivote). :))

Bohatier

Tomas napisal:
(Bohatier :
Ok, vymenuj mi tie podmienky ktoré su podla teba na Zemi specificke. Respektive vymenuj podmienky ktore su nutne pre vznik života na takej báze akej poznáme tu na Zemi.)

Tomas12345, sice som nikdy nedohladaval ani nefilozofoval na tuto temu ale skusim sa teda zamysliet.:P

- specificke spektrum svetla nasej hviezdy
- gravitacne pole nasej hiezdy (plus jeho posobenie niekde na hranici
nasej sustavy nas chraniace pred kozmickym ziarenim)
- radioaktivne ziarenie nasej hviezdy
- mnozstvo neutrin ktore nanas chrli nasa hviezda a pravdepodobne
tak ovplyvnuje nasu DNA
- ista frekvencia slnka (sice jej stoji v ceste vaakum)
- rychlost pohybu slnka vo vesmire (kedze sa pohybuje urcitou
rychlostou a gravitacia nam urcuje tok casu)
- kazda planeta v nasej sustave
- velkost nasej planety (tok casu fiziologia)
- nase ochranne pole pred radiaciou
- zlozenie atmosfery
- teplota (vody vzduchu celkoveho prostredia)
- horniny z ktorych je nasa planeta (mozu nas specificky ovlivnovat).
Kludne sa ale moze stat ze na nejakej planete nejsu prvky ktore su u
nas bezne a tak sa ich tela prisposobuju k danemu prostrediu. Napr.
ze ked si das na planete Helion fazulu tak vobedz neobsahuje
ziadne zelezo a vapnik ale namiesto toho je vnom viacej zlata a
kremika. Variacii je urcite mnoho kedze ani umeleci netvoria ronake
diela ale kazde je jedinecne.:))
- rychlost obehu okolo nasej hviezdy
- rotacia nasej planety
- to co spomenul GOING
- vela ineho fantastickeho ktore sem radsej neuvediem :))

Priest

Tomas12345

ty nemusíš mať prospech v budúcom živote žiadny ak si ho z vesmírneho hľadiska nezaslúžiš a v tomto živote úlohy nesplníš. Osudová úloha nie je to čo Ty chceš v tvoj prospech (prípadná moc a metéria). Niekedy sa človek hľadá aj 40-50 rokov.
Človek nie schopný pamätať si minulý život pri vedomí, je možnosť to zistiť prostredníctvom podvedomia (podvedomie=pamäť aj pred tvojim narodením vrátane ukladania situácií z aktuálneho života, ktoré si už nepamätáš).

Podvedomie nie je pamäťové centrum/á v mozgu !!!

Ty rovnako ako ja sme tu na svete nič. Iba obyčajná tehla v stene. Zomrieť môžme aj zajtra tak tak konajme.
Všetko materiálne je pominuteľné.

TraQQ

Ja mam pocit , ze aj biblia hovori o reinkarnacii (Evanj.podlaJana-kapitola3) . Hoci je to vykladané inak . Ak sa niekto nenarodi znova,nemoze uzriet kralovstvo bozie. ... Ak sa niekto nenarodi z vody a z Ducha,nemoze vojst do kralovstva Bozieho .
Ked sa zamyslime nad tymito slovami,tak su jasne:voda je hmota,Duch je duch (Boh je duch).Hoci toto je vykladane uplne inak.

Meridian

Človek je stvorený na predobraz boží.
Počas každého nového života sa k tomu obrazu približuje.
Prvoradý a jediný dôležitý je duchovný rast.Všetko ostatné sa podriaďuje duchovnému rastu.
Nieje dôležite a to naozaj ako sa cítiš ani či sa máš dobre!
Nežijeme život v pokore ....aby sme sa v budúcom živote mali dobre .Tu nejde o teba ako jednotlivca tu ide o celok!Teda ide o jednotlivca,ale len vtedy keď pracuje a aby pracoval pre celok.
Preto ochorie človek lebo sa odtrhol od celku,preto ti zhorí dom lebo na ňom lipneš a to je sebecké preto máš rakovinu ,lebo nepracuješ pre celok ale len pre seba lebo sa odtrhaš od boha a chceš sa mať dobre!!!!!!!!

Tomas12345

Priest :

Odpovedáš mi na otázky na ktoré sa už ale nepýtam. Aktuálne sa tu pýtam už po niekolký krát stále to iste a to otázku : Aký prospech má človek z reinkarnácie, ked vo svojom budúcom živote nebude už viac o sebe vediet ? Jeho súčasne JA totiž bude v rovnakom bezvedomí, v akom bolo aj počas jeho minulých životov. Neviem ako ty, ale ja som si sám seba začal uvedomovať až v tomto živote, a nie v minulých životoch.

Priest

Tomas12345

Reinkarnovať do človeka sa môže aj rastlina, preto je viac ľudi ako bolo a možno aj zvierat. Aj plazma už niekto písal.

Štúdium klasickej medicíny na pochopenie skutočných,ale skutočných, nehmotných príčin chorôb nestačí.

Tomas12345

LaLuLa :

Pokial niekomu nadávaš a nevieš pre svoje tvrdenie uviesť jeden dôvod prečo tomu tak je, tak to o niečom svedčí. Naozaj neviem čo ty k tomuto napísať, otázku na ktorú sa pýtam ani ty nevieš dať odpoved (inak by si okrem nadávania mi vysvetlila priamo k veci moju otázku), ale hlavne že čas na nadávanie, na to čas máš. Fakt sa nudíš ?

Musíš byť z niečoho velmi frustrovaná a na mne si tu vybíjaš zlost. Len ja sa s tebou hádať naozaj nemienim, na to si hladaj niekoho iného. Bud sa budeš vyjadrovať priamo k téme alebo ty ani nebudem odpovedať, lebo na tvoje nič hovoriace výlevý naozaj nemá zmysel reagovať.

LaLuLa

Tomas12345
sledujem tu príspevky medzi vami.
Ja už neviem po toľkom vysletľovaní či si mentálne retardovaný Ty alebo Ja?

Najčítanejšie články