Mandle - nechat si alebo nie??

sisina

Aj ja mam mandle vonku, uz asi 10 rokov a operacia prebehla rychlo a bezbolestne.Myslim, ze to trvalo len par minut.Predtym mi dali akusi "naladovku" na odstranenie strachu.Miesto mi potom opichali, ako ked ti idu trhat zub, podobny pocit.Operacia mi odstranila moje problemy. Najhorsie pre mna bolo vydrzat nerozpravat:))asi dva-tri dni, presne neviem, ale pre zenu je to fakt utrpenie...

[zruseny12]

karol,mne ich presne mali vyberat na 18-nastku,kedze som dostala teploty tak ma preobjednali...vies nie je to take strasne,ale mne sa povie ked to uz mam za sebou uz dost dlho,lebo teraz mam 40-dcat....ale ked mi ich vyberali,tak mi onjekcia nezabrala,tak mi to prakticky robili za poloziva...a po operacii mi ta oinjekcia zabrala...ale uz z kresla som im chcela ist sama a hned som aj zacala rozpravat a lekar na mna zo sestrickou pozerali ako na zjavenie...a po operacii si kazdy po par hod.pytal injekciu a ja nie tak sestricka sama prisla z injekciou ze co nechcem,a ked som povedala,ze nepotrebujem utekala za lekarom...on sa na mna pozrel a pochopil,preco....no a mam velmi dobre spomienky na nemocnicu a spolubivajucich v nemocnici,nie je to strasne len sa netreba do predu stressovat...prajem ti aby ti to dobre dopadlo...

barbinka

karol to bola aj moja diagnóza, chronický zápal mandlí. v decembri mi vyberali. už žiadne bolesti hrdla. je to super pocit, najlepší. a ešte k tomu už nemám ani žiadne ženské problémy. všetko som mala z mandlí. a rátaj s tým, že 2 týždne do práce nepôjdeš. možno nebudeš mať také bolesti, ale tam ide o to, aby si nechytil nejakú infekciu, lebo budeš mať otvorenú ranu, ktorá sa bude pomaly hojiť.

karol

Zdravim vsetkych o mandliach diskutujucich.
Len tak nahodou som vas tu objavil, ked som hladal nejake info o chronickom zapale mandli, ktore mi nedavno diagnostikovali. Nikdy by ma ani nenapadlo davat vsetky symptomy(bolesti klbov, caste choroby, problemy s pokozkou, celkova unava), ktore som zazival dokopy so zapalom mandli. Ked mi lekarka povedala, ze odstranit mandle je asi jedinny ucinny sposob ako tieto priznaky odstranit tak som sa potesil.
Operaciu mam naplanovanu na august, no ale ako tak citam vase zazitky, tak som sa veru prestal tesit :(.
Na polievockach a detskych vyzivach sa mi nechce fungovat. A ja som myslel, ze mi to vyberu a na druhy den idem do roboty :)

katka11

Takze ja som po operácii,krcne mandle mi brali min tyzden v pondelok plus mi brali aj jednu nosnu,v celkovej anesteze.Uz v stredu rano ma pustili domov,ale ta cesta bol horor,otapena,unavena,s bolestami,ked som prisla domov,hned ibalgin 400 a zaspala som asi na 4 hodiny.Potom to uz bolo celkom fajn. Trikrat denne ibalgin a inak strava ako pudinceky,vyzivky a sem tam vyvar,mlieko tiez moze byt. V noci mi to este celkom krvacalo a aj ked som sa snazila dychat viacmenej nosom,slintam ako pes:) Este mam tak tyzden do domaceho zotavenia,cize kludovy rezim,ziadne slnko,ziadna tepla voda a kupel iba nejaka vlazna sprcha. Ja osobne som cakala horsie bolesti,ale stale este nemozem moc prehltat,cize neochutena strava je asi najlepsia aby vam to nedrazdilo krk a samozrejme moc moc tekutin,ja pijem tak tri litre vody najmenej,potom repikovy caj je zevraj na hojenie ran,tak ten tiez.
A brali mi ich koli tomu,ze som byvala casto chora-anginy,prechladnutia,fakt kazdy mesiac som bola nachcipana,plus mavam od malicka problemy s kozou-ekzemy atd,a este aj problemy s klbmi.Cize som bola asi najvhodnejsi adept a dufam,ze po vybere a dolieceni uz budem fit a zdravotne problemy ma budu obchadzat.
Cize u mna to az take bolestive nieje,ale samozrejme zalezi to od cloveka,kazdy to ma inak,ja len ze sa toho rozhodne netreba báť....ale lokálnu anestézu by som si ja osobne nedala:)

marisssa

barbinka--presne, pravdu mas. co si ich tam mam nechat, za to ze to je "od prirody" dane?! a mam sa dennodenne trapit s bolestami?
kaktusina-- najprv to zazi a potom uvidis, preco je lepsie si ich dat vybrat..jasne, ked je na to dovod, nie len tak..

barbinka

aj ja som mala chronický zápal a neustále bolesti, že som až plakala. vybratie mandlí bolo pre mňa vykúpenie. kaktusina nehovor takéto veci, keď si to nezažila.

anka

pre kaktisina:celkom s tebou nesúhlasím,dokial som ich mala,tak som mala problém na probléme.Zenské problémi,angína každé 3 týždne,v jednom kuse zapálené hrdlo,z mandlí mi stále vyrásali hnisavé čapi,no vážne nič príjemné.No teraz mám po probléme,a som štastná,prajem ti ,aby si tým nikdy neprešla,maj sa pekne.