Mandle - nechat si alebo nie??

lienka21

Ja som alergik a doporucili mi vybrat nosne mandle ,pomohlo mi to pri dychani.Operacia je v pohodke,lebo mne minuly rok pichli na uspanie injekciu,potom sa len zobudis na izbe a je to,v nemocnici mozes zostat,ked vyberu nosne mandle tak ti bude obcas krvacat z nosa krv a zakazu ti bublin.malinovky,mineralky co je podla mna mucenie a jedine co ti daju bude jogurt,puding a to budes jest asi 1 tyzden,nepametam sa presne bolo pred rokom .Ak ti vyberu krcne mandle bude to horsie v ramci toho co mozes jest a zabudla som mali by ti urobit ster cez hrdlo krcne mandle a cez nos nosne mandle,

Jarka77

Ahojte ja mam s tym skusenosti, ked som bola mala asi 2 roky vystikovali mi len krcne mandle aby som sa nezadusila ale ostali tam este nejake zrasty a stale ma bolelo hrdlo proste mala som casto anginu az som v 17 brala lieky na imunitu. Moja krna nikdy nedoporucila vybrat mandle uplne potom som vsak spoznala inu lekarku a v 25 rokov mi vybrali uplne mandle a odvtedy mam pokoj ziadne bolesti hrdla nic. Robili mi to pri lokalnej anesteze dali mi nejaku len naladovku ale zabralo to samotny zakrok nebolel len potom zhruba mesiac som bola doma prvy tyzden bolo hrdlo ako ziletka velmi tazko sa prehltalo ale da sa to zvladnut hlavne ze potom som uz nemala problemy tykajuce sa zapalu hrdla. Ani vypisana som nebola na anginu a tak. Ja mozem len doporucit vybrat mandle.

lucka

Ahojte, mne vyberali krčné mandle ako 20 ročnej. Moje problémy začali ako 10 ročnej. Stále som mala zapálené hrdlo. Vtedy jedná známa dala rodičom vylúhovaný propolis ktorý som kloktala alebo mama vzala špajdlu na ktorú namotala vatu a tú namočila do propolisu a tým vy vytierala hrdlo a mandle a dávala dole hnis. Toto bolo veľmi nepríjemné ale pomohlo to. O niekoľko rokov sa problémy vrátili tak som si na odporúčanie lekára dala vybrať mandle.
Doktor si ma posadil oproti seba dal mi misku do ruky, ktorú som držala pod bradou. Dostala som dve injekcie do každej mandle ktoré ich umŕtvili. Potom zobral nožničky alebo také čosi a vyštikol mi ich. Moc to nebolelo dalo sa to vydržať. Bolesti začali až keď prešli účinky liekov od bolesti, ale tie nám podávali dalej.Nedalo sa jesť, ťažko sa rozprávalo a po jednom týždni ma veľmi svrbelo hrdlo. Pamätám si že som jedla sucháre, ktoré ma škrabkali. V nemocnici som bola 1 týždeň. To bolo pred 12 rokmi ale hrdlo sa mi občas zapáli aj teraz. Vybratie mandlý nemalo vplyv na plúca ani priedušky ako poniektorí tvrdia.