Mandle - nechat si alebo nie??

elsa5.5

mne to tiež doktorka raz povedala,mám baktérie v hrdle,ale s tými antibiotikami je to ok,takže určite nie,ekg mám v poriadku a vždy som mala takže nie je o čom.

Ajda

každé dva týždne mam hnisavú angínu, nemôžem nič jesť, niektoré dni nedokážem preglgnúť ani len sliny od hroznej bolesti a nedokážem rozprávať.. rapídne vždy schudnem na kilá a potom keď mi to prejde, sa neviem dojesť.. zajtra mám termín u krčnej na operáciu.. píšte tu o hroznej bolesti a krvi... ale každé dva týždne plakať pri jedení presnídavky zdravé nie je.. radšej nech mi ich vyberú horšia bolesť to nebude, cvik už mám riadny ... aspoň sa mi to nebude už viac opakovať..dosť negatívne príspevky sú tu na operáciu a bolesti okolo nej.. len sa divím, či som jediná, čo ma ukrutné bolesti a to ešte nemám ani termín operácie :(

marči

Ahojte vsetci som po operacii krcnych mandli a idem vam opisat ako to priblizne prebiehalo vo stvrtok ma prijali v martinskej nemocnici na ORL a v piatok rano ma cakala operacia dostal som daku injekciu do pozadia tabletku tzv naladovku a uz som len cakal kym pride po mna sestricka ....PRisla okolo pol 10 a odviezla ma na salu tam som lahol na operacny stol zaviedli mi vsetko potrebne pre operaciu a pomalycky som zacal dychat narkozu sestricka sa ma nieco pytala ani som nedopovedal a uz som spal cca 5 sekund :D zobudil osm sa na pooperacnej izbe a musim povedat dost neprijemne ked som musel vypluvat krv po leziacky a este som mal strasne nutkanie na kasel a nemohol som niako som to vydrzal odviezly ma na izbu a uz bolo vsetko v pohode nadruhy den mi bolo tiez fajn dokonca som mohol aj rozpravat treti den bol strasny nehorazna bolest tabletky proti bolesti moc nepomahali a prehltat som z bozou pomocou niako zvladol teraz je 4 den od operacie a stale to boli najme pri prehltani dufam ze to bude uz len lepsie aj ked mam este v hrdle take biele povlaky a ked tie zmiznu asi na 5 - 8 den ma to vraj este boliet....v kazdom pripade chcem vsetkym povedat ze to nieje nic strasne da sa to vydrzat ale ked mate na izbe starceka ktory celu noc chrape ziadna vyhra :-D ....vela stastia :))(a mimochodom dali mi ich von koly vysokemu aslu a streptokokovi :D) ...

kuku777

ja som mavala 2 roky vkuse kazde 2 tyzdne anginy. doteraz sa cudujem ze mi ich doktor hned nevybral lebo mi zakazdym vravel ze su v zlom stave. pozrala som x antibiotik a este teraz sa davam dokopy z toho ako mi vsetky uskodili(oslabena imunita, vytoky..). mandle nakoniec stale mam a uz vyse roka su uplne v poriadku, ani raz ma neboleli, ani som nemala zapaly. treba hladat alternativne cesty a nespoliehat sa na doktorov. napr myslim ze keby vsetci co maju taketo problemy zuvali listy cerstvej salvie, poctivo s nou kloktali, tak min polovici by to zabralo. mne osobne pomohlo reiki ktoremu sa naucil moj brat, liecive kamene a pod. nechcem tu nikomu robit reklamu, viem ze su aj ludia ktori taketo veci zneuzivaju a vobec to nevedia robit. preto len hovorim co mne pomohlo, drzim vam palce

zuzic

mario...dobre urobis. velmi si skodis ked mas stale v sebe zapalene mandle, neustale zapaly ti mozu velmi uskodit, napr. srdce...takze len dobre urobis

mariankonr

ahojte chcel bysom sa spytat.doktor mi uz roky vravi abysom si dal vybrat mandle ze je nanich vidiet vela zapalov.nebyval som casto chory ale teraz mi ide oto ze ma stale nieco v hrdle drazdi a stale ma napina ak byto boli mandle tak to dam von co vy nato? dakujem

0ndro

no ja som 11 dni po operacii a predoslych 10 dni bolo pre mna nocnou morou... ziadne lieky mi nezaberali ci to bol paralen, flector rapid ani len tramal.... ostal som na detskej vizive ktoru som do seba dostal po 9tich dnoch a spitim su este stale problemy.... prvy den po operaci som este mohol jest ale nasledovne dni boli neporovnatelne horsie a vobec sa to nezlepsovalo... moja skusenost je taka ze kebzye nemam problemy s ASLOm tak by som si ich nedal nikdy vybrat..

l.i.l.l.y.

ja som bola na vybere mandli pred dvoma dnami a zatial sa ziadna velka bolest nedostavila, aj ked podla lekara to pride okolo 6-7 dna ked sa tie ranky zacnu scelovat a inervovat. na bolest teraz ale kaslem, som velmi rada ze som si ich dala vybrat, pretoze kvoli nim som bola od decembra s vynimkou dvoch troch tyzdnov zavreta doma a antibiotika mi uplne pokazili zaludok. nehovorim ze vybratie mandli je riesenie na kazdy problem alebo by sa malo unahlit, ale niekedy je to to najlepsie riesenie, radsej pretrpiet este par dni ako dostavat par krat za rok anginy ktore mozu prerast do srdcovych a reumatickych problemov.

barbinka

ja som práveže studené a bublikové nemohla piť, keď som mala mandle. hneď mi nahnisali. Teraz studené a bublinkové tiež nepijem, lebo to nie je celkovo zdravé. Tak po operácií ma to bolelo najviac 8 dní, potom som začala aj normálne jesť. Hojí sa to cez dva týždne.