Peniaze sú dôežité a nie že nie!

Príspevok v téme: Peniaze sú dôežité a nie že nie!
imaginedragon35

Ak by ste si v mladosti (rozpätie od 20 do 38 rokov) mali vybrať, čo by ste si uprednostnili ako prvé?. Lebo dnes asi málokto môže mať obidve. Vidím to na ostatných ľuďoch, hlavne na tých, ktorí uprednostnili "lásku" pred peniazmi...

Viem že ma tu sa tu teraz väčšina z vás urazí, lebo som si čítal minulé príspevky v téme o rodení detí a prevažoval názor že "treba si spraviť dieťa za každú cenu aj keď nemám žiadne peniaze, lebo na peniazoch nezáleží a dôležitá je láska a tieto veci"

Ja viem, že každý je iný a väčšina ľudí by niekedy dieťa chcelo mať. Ale nechápem tú logiku, keď mladá 20 ročná žena nechá spraviť deti, hneď ako skončí školu ani nemá poriadne zamestnanie a žije len z minimálnej mzdy a je v podstate závislá na svojom partnerovi.. A takých je dosť veľa. Ja nechápem prečo nevedia počkať. Prečo sú ľudia tak nezodpovední?

Ja keby som chcel mať niekedy deti, tak určite počkám aspoň do 30ky kedy budem úplne sebestačný a budem mať vybudovanú akú-takú stabilitu a dostatočný príjem v nejakej lešpie platenej a menej zničujúcej práci (700€ v hrubom v ťažkej špinavej robote na 3 zmeny nepovažujem ani za podpriemer ale len ako žobračenku na prežitie).

Ale prečo toľko ľudí čo takto pracujú a z výplaty pomaly ani nemajú na jedlo... tak majú deti? Tí rodičia potom ani nemajú čas sa s nimi učiť, lebo prídu zničení z roboty... a potom v škole vznikajú ďalšie podpriemerné jedince, ktoré v živote dotiahnu maximálne na robotníka v továrni... a to hraje do kariet hajzlom zamestnávateľom, ktorí potom nemusia zvyšovať platy lebo na ich pozície majú zabezpečený dostatok ľudí a magický kruh sa uzatvára... kedy ľudia dostanú rozum a konečne zlomia tento pekelný kruh???

Fullhd

Konecne rozumna tema.Suhlasim s autorom.No neovplyvnis to.Preto sa snaz a je len dobre ked davas prednost peniazom.Robis rozumne.

Dnesnadobagrc

Je to zalostne ako sa dnesna mladez nesnazi a stale sa na nieco vyhovara. Nasi rodicia mali tiez bojove podmienky muzi sa vedeli chovat ako muzi postavili dom dokazali zabezpecit rodinu.Keby nasi otcovia tak vyplakavali ako dnesny chlapci co by u mamicky byvali najradsej nemali by ani rodiny ani domy.

Ovecky

No nic, idem sa asi pobalit, moja svorka ludi asi nema pech no :D Mna laka Svajciarsko, tak sa doma drtim nemcinu, ale akosi to nejde v kazdom pripade tiez uz ma unavuju nase vychodne platy a zapadne ceny

Ovecky

No nic, idem sa asi pobalit, moja svorka ludi asi nema pech no :D Mna laka Svajciarsko, tak sa doma drtim nemcinu, ale akosi to nejde v kazdom pripade tiez uz ma unavuju nase vychodne platy a zapadne ceny

Ovecky

No nic, idem sa asi pobalit, moja svorka ludi asi nema pech no :D Mna laka Svajciarsko, tak sa doma drtim nemcinu, ale akosi to nejde v kazdom pripade tiez uz ma unavuju nase vychodne platy a zapadne ceny

nechapacka232

Presne som vedela ze zase bude moj prispevok niekto negovat ale dalo sa to cakat. Moznosti fakt su a ked si par tisic mesacne vie zarobit kamaratka ktora mala na strednej 4ky -5tky ledva presla rocniky a teraz si zije lepsie ako byvale spoluziacky co 5 rokov sedeli bez prijmu na vysokej skole a zarabaju s vs do 500 eur tak niekde je asi chyba . Pre mna za mna nech si kazdy zije ako chce ale v zahranici mas kopu robot kde fakt nepotrebujes ani ten jazyk a vies zarobit aj 2000 a viac.

0vecka

Ovecky ja zijem v mnichove skoro 10 rokov mam obcianstvo a zatial kvalifikovanu pracu. Take platy su mimo velkych miest popripade vo vychodnom nemecku. 9 EUR na hodinu je tusim minimalka takze neviem ako mozu mat 8 ale budiz :)
Kolega ma tiez nahovaral na tych 12 lebo je to naruku a netreba tam nic robit ale stara mi to zatrhla.

pozri sa napr sem:

www.tz.de

najnizsi plat v tabulke a je to 1950 EUR stahovak.

Ovecky

No nechcem ti brat iluzie ale mam v Nemecku kopec znamych tak viem. 8 na hodinu je bezny plat v hrubom detto ostatne krajiny okrem svajcu a skandinavie. 12 na zmluvu maju akurat remeselnici chlapi ked viac tak ides na zivnost cize odvody.ano je to lepsie ako tu ale tvoje vypocty su mimo ver mi. Asi by tam neboli aj 15r keby to bolo take zuuzo