Peniaze sú dôežité a nie že nie!

Príspevok v téme: Peniaze sú dôežité a nie že nie!
imaginedragon35

Ak by ste si v mladosti (rozpätie od 20 do 38 rokov) mali vybrať, čo by ste si uprednostnili ako prvé?. Lebo dnes asi málokto môže mať obidve. Vidím to na ostatných ľuďoch, hlavne na tých, ktorí uprednostnili "lásku" pred peniazmi...

Viem že ma tu sa tu teraz väčšina z vás urazí, lebo som si čítal minulé príspevky v téme o rodení detí a prevažoval názor že "treba si spraviť dieťa za každú cenu aj keď nemám žiadne peniaze, lebo na peniazoch nezáleží a dôležitá je láska a tieto veci"

Ja viem, že každý je iný a väčšina ľudí by niekedy dieťa chcelo mať. Ale nechápem tú logiku, keď mladá 20 ročná žena nechá spraviť deti, hneď ako skončí školu ani nemá poriadne zamestnanie a žije len z minimálnej mzdy a je v podstate závislá na svojom partnerovi.. A takých je dosť veľa. Ja nechápem prečo nevedia počkať. Prečo sú ľudia tak nezodpovední?

Ja keby som chcel mať niekedy deti, tak určite počkám aspoň do 30ky kedy budem úplne sebestačný a budem mať vybudovanú akú-takú stabilitu a dostatočný príjem v nejakej lešpie platenej a menej zničujúcej práci (700€ v hrubom v ťažkej špinavej robote na 3 zmeny nepovažujem ani za podpriemer ale len ako žobračenku na prežitie).

Ale prečo toľko ľudí čo takto pracujú a z výplaty pomaly ani nemajú na jedlo... tak majú deti? Tí rodičia potom ani nemajú čas sa s nimi učiť, lebo prídu zničení z roboty... a potom v škole vznikajú ďalšie podpriemerné jedince, ktoré v živote dotiahnu maximálne na robotníka v továrni... a to hraje do kariet hajzlom zamestnávateľom, ktorí potom nemusia zvyšovať platy lebo na ich pozície majú zabezpečený dostatok ľudí a magický kruh sa uzatvára... kedy ľudia dostanú rozum a konečne zlomia tento pekelný kruh???

Pilcuk

Ja mám 48 rokov, o par mesiacov 49, nezažil som ani prvý bozk lebo som veľmi hanblivý osloviť ženu. Tiež by som veľmi chcel dieťa, no nemám ho mať s kým. Ani finančne na tom nie som najlepšie, zarábam len do 400 eur, viacmenej ma živí matka, ktorej dôchodok je vyšší ako môj plat. Napriek tomu mám aj ja túžbu ako po prvom bozku, vzťahu, tak aj po dieťati.

Meridian

Niekedy si clovek nevyberie kedy to na neho príde.Ludia ktorý sa naozaj milujú prebrázdia aj takéto veci a v 40-tke maju aj aj .Kdesto tebe sa moze kludne stat ze o 10-15 rokov budes rovnako chudobna ako dnes a este aj bez aj bez lebo ty co by ta chceli nebudes ty chciet a tych co by si ty chcela budu zadany.

prezyvhuhu

veľmi súhlasím s názorom autora
podľa mna to je zodpovednosťou - zodpovední jedinci si najprv čo to našetria a zabezpečia si aspoň jeden z rodičov slušnú prácu a až potom rozmýšľajú nad dieťaťom, tiež neuznávam mamičky ktoré si silou mocou pripútajú chlapa dieťaťom hoci nemajú ani nárok na materskú keďže ešte študujú, potom nezvládajú ani štúdium ani dieta plnohodnotne tak ako by mali a sú vyslovene odkázané na pomoc chlapa a rodičov, či sa im to paci alebo nie
ja osobne študujem a dieta plánujeme asi 2-3roky po mojej škole, dovtedy chcem pracovať, najprv treba vybudovať dieťaťu zázemie

PROSO

Aj ja som robil murárske práce ako 15-ročný a na kombajne ako 18.
Práca slúžila na môj vlasný vývoj ! A názor okolia čo som robil
ma moc nezaujímal.
Každý máme svoju cestu.

Máš kus pravdy. Niektorí majú megalomanské prebytky peňazí
a preto ostatní nemajú a civilazačné/spoločenské zákony
to podporujú. Keď máš peniaze, tak sa ťa ľudia boja.

Všimni si, nik nenapadne leteckú dopravu a spoločnosti ako hlcú po metroch hrúbky každý deň našu atmosféru a ani koľko tepla spálením leteckého paliva vyprodukujú a ani emisie leteckých motorov ako je tomu tak u cestných motorových vozidiel. Tam sa konrolujú emisie, napr. na 0,01 g/km podľa sled. parametra a pokutujúúúú !

Aliss

Miesas vela veci dokopy :) "Robotnik v tovarni"...hmm...Vies o tom, ze niekto musi pracovat aj ako robotnik v tovarni? Ze nemoze byt kazdy doktor, ucitel, knaz atd? Osobne si vazim kazdu pracu, pretoze na kazdom zalezi. Na kazdom jednom. Ked ti smetiar nevynesie smeti a tebe sa robi na dvore mala skladka, uvedomis si, aky je ten smetiar dolezity. Ked ti tetuska na verejnych veckach neda toaletak, mozes sa utierat maximalne tak so vzduchom :) K teme deti, nizky vek, nizke ambicie. Aj tu plati, ze nemozeme byt vsetci rovnaki. Nemozeme vsetci cakat, kym budeme mat zarobene poriadne peniaze a az potom si urobit rodinu. Za prve, nir sme vsetci ako cez kopirak. Ja nemam materinske pudy zatial, co neznamena, ze sa budem cudovat zenam, ktore ich maju. A za druhe, to, ze budes cakat, dajme tomu, do 30tky, ti neda absolutne ziadnu istotu, ze vtedy budes zabezpeceny. Zivot je ako jazda na kolotoci, dnes mas skvelu pracu, setris peniaze, no zajtra si tak ublizis, ze budes mat dlhodobe liecenie sa. O pracu prides, resp.sa ti znizia prijmy a teraz co? Tvoj sen zabezpecit sa do 30tky bude zmareny. Tak isto mozes prist o pracu zo dna na den a dlhodobo si nebudes moct najst druhu. Kto si predstavuje strasne jednoducho to "zabezpecim sa do 30tky a az potom budem mat deti", moze lahko padnut na usta. A co potom? Povies si okej, budem cakat teda dp 40tky? A ako sa chces zabezpecit, aby si mal aj vysoky zarobok, aj sa normalne najedol, isiel niekam na vylet, platil byt, auto, telefon atd, no aby ti ostalo na konci mesiaca dostatok a setril si to teda na tu rodinu? Kolko ludi sa stazuje, ze im na konci mesiaca nic neostane? Povedat si "zabezpecim sa do 30tky a az potom budem mat rodini" je krasny napad, ale pri slovenskom plate malo zrealizovatelny. Keby sme si to vraveli vsetci, asi skoro pomreme :D Nepaci sa mi, ze si robia deti ludia, co maju ledva co do ust dat. Ale stale je to ich vec, maju slobodnu volu. A tak isto sa mozu slobodne rozhodovat aj ludia, ktori si vyberu, pre teba mozno, podradnu pracu a rodinu v 20tke :)

0vecka

inak nechapem v com je problem. Nedavno tu pisali nejaki ze zarobia v rakusku 2k za dva tyzdne prace a potom idu na 2 tyzdne domov. Z toho mi vychadza ze na tie deti by mal mat kazdy prachy, tak fakt nechapem com tu tocia niektori ze si treba najprv nasetrit. Akoze netusim ako to je s nekvalifikovanou pracou ale podla mna sa taky litrik mesacne usetrit da uplne v pohode. To znamena ze dvaja si nasetria na ten byt/dom niekde v prdeloviciach uplne bez problemov za 5 rokov.
Fakt ma nebavi pocuvat tieto kecy o tom aky sme otroci atd. ked nikdy sme sa nemali tak dobre ako teraz a nikdy neboli take moznosti.
Ak niekto deti mat nechce tak fakt nemusi ale nechapem preco to ti ludia musia nejako takto ospravedlnovat a neprizna jednoducho ze je lenivy alebo nema partnera.

Ovecky

Ano ano, pozor na mna, zodpovedni ludia, ktori maju v hlave kusok rozumu musia byt okamzite obvineni z nenavistnych nazorov, typicke :D Najlepsia obrana je utok, nedokazete zniest pravdu? Ja na rozdiel od podaktorych tu nikoho neodsudzujem, ked si tie deti spravi, ked na to ma, preco nie? Napriklad aj taky Borisko, na nech ma aj 10, ked ich vie poriadne zabezpecit. Ty si asi nepochopila jeden holy fakt, ze ludia maju moznost vyberu, nikto nikomu nema pravo diktovat, co so svojim telom a zivotom spravi, a treba si priznat, ze z deti z chudobnych rodin vacsinou ti robotnici, ktori do prace chodia s odporom vyrastu. Ale o inom som chcela, kieho certa by mi mal niekto rozkazovat, ci uz kvoli veku, alebo len preto, ze som zena, aby som rodila to ozaj moja hlava neberie.