Peniaze sú dôežité a nie že nie!

Príspevok v téme: Peniaze sú dôežité a nie že nie!
imaginedragon35

Ak by ste si v mladosti (rozpätie od 20 do 38 rokov) mali vybrať, čo by ste si uprednostnili ako prvé?. Lebo dnes asi málokto môže mať obidve. Vidím to na ostatných ľuďoch, hlavne na tých, ktorí uprednostnili "lásku" pred peniazmi...

Viem že ma tu sa tu teraz väčšina z vás urazí, lebo som si čítal minulé príspevky v téme o rodení detí a prevažoval názor že "treba si spraviť dieťa za každú cenu aj keď nemám žiadne peniaze, lebo na peniazoch nezáleží a dôležitá je láska a tieto veci"

Ja viem, že každý je iný a väčšina ľudí by niekedy dieťa chcelo mať. Ale nechápem tú logiku, keď mladá 20 ročná žena nechá spraviť deti, hneď ako skončí školu ani nemá poriadne zamestnanie a žije len z minimálnej mzdy a je v podstate závislá na svojom partnerovi.. A takých je dosť veľa. Ja nechápem prečo nevedia počkať. Prečo sú ľudia tak nezodpovední?

Ja keby som chcel mať niekedy deti, tak určite počkám aspoň do 30ky kedy budem úplne sebestačný a budem mať vybudovanú akú-takú stabilitu a dostatočný príjem v nejakej lešpie platenej a menej zničujúcej práci (700€ v hrubom v ťažkej špinavej robote na 3 zmeny nepovažujem ani za podpriemer ale len ako žobračenku na prežitie).

Ale prečo toľko ľudí čo takto pracujú a z výplaty pomaly ani nemajú na jedlo... tak majú deti? Tí rodičia potom ani nemajú čas sa s nimi učiť, lebo prídu zničení z roboty... a potom v škole vznikajú ďalšie podpriemerné jedince, ktoré v živote dotiahnu maximálne na robotníka v továrni... a to hraje do kariet hajzlom zamestnávateľom, ktorí potom nemusia zvyšovať platy lebo na ich pozície majú zabezpečený dostatok ľudí a magický kruh sa uzatvára... kedy ľudia dostanú rozum a konečne zlomia tento pekelný kruh???

allo1

Ovecky doniest dieta a zenu rodicom je najhorsie co mozes spravit. Ludia maju mat vlastne! Inaak nechapem preco sa tak kazdy boji hypoteky splátky si dohodnes s bankou a vôbec ti nemusi zozrat cely plat. Kamaratka si kupila byt sama na seba a v pohode vyzije. Ked je niekto starocia vo firme kde zarobi 400-500 eur a nema vyssie ambície to uz je nehnevaj sa jeho problem. Moznosti je dnes vela ked niekomu vyhovuje otrocit za tak malo moze si zato uz sam. Mozes si spravit vyssie vzdelanie mat druhu pracu alebo mozes pracovat v zahranici. Ludia si ani neuvedomuju ze k peniazom a vyssiemu platu sa da prist lenze ludom sa nechce nechcu sa snazit. Najradsej vsetkych natrepat do rodicovskeho domu kde sa casom pozeriete a budete sa len nahnevane obchadzat.

kuzelnicka

Toto je veľmi ťažká téma, nikto nemôže vedieť čo by urobil kým na to neprišlo a to je fakt. Každý sa ale snaží rozhodovať najlepšie ako vie a aj keď sú peniaze v dnešnej dobe dôležité, taká je naša spoločnosť, tak byť sám tiež vo veľkej miere ovplyvňuje kvalitu života

ped

Beautiful dresses, beautiful garbage... Pozrime sa na ceny, potom to pochopíme, hoci nám to ešte nedošlo. Vzorec je vec jedna a síce pekná, ale nikdy doň nenatlačíte všetko.

fullhd

Ovecky si jeden z najrozumnejsich ludi tuna na tomto fore a aj dalsi ktory maju rovnaky nazor ako ty.Tu je velmi vela ludi ktory nemaju pravo niekomu radit pretoze oni sami maju problem zo sebou.Proste je vydiet ze asi nemakas za 400 EUR.A plne s tebou suhlasim.

Ovecky

Ja tu nikoho nepresviedcam, to kde si videla? Skor naopak, tu vrtaju obmedzenci do takych veci, co by sa nemali ani vyjadrovat. Vraj aj clovek co ma 500€ v dnesnej dobe v pohodicke vychova? Kriste pane ste sa s konom zrazili. Asi byvate doma u rodicov a nemate sajnu co kolko stoji ze? A ze na tych 500€ treba makat cely den niekde, a ked pride materska, vypadne tento jeden cely plat? To ste kde nechali? Uz vidim dvoch mladych co maju takyto, pripadne podobny plat a utiahnu to ked len v obchode dnes nechas 100€ lavou zadnou na tyzdennu stravu pre 3clennu rodinu. Kde je najom/hypo a ostatne??? Jeden plat ide pomaly iba na stravu, kozmetiku a zakladne veci, dalsi na splatku, rozumu ste tu podaktori ozaj nepobrali. Jedine si narobit deti doma u rodicov, jedine tak, inak z takychto platov nevyzijete s detmi mozte sa aj na hlavu postavit vidim to okolo seba, ludia si priberaju dalsie roboty, aby prezili, alebo utekaju za hranice, tie deti si asi vezmu na chrbat

mnn11

Nedá mi nezareagovať..A čo maju robiť ženy ktoré nemaju partnera,nikto ich nechce ?To sa maju teraz obesiť preto že nemaju a nebudu mať deti?Každa minca ma dve strany..
A zakladateľ témy ano peniaze su veľmi dôležite..Keď ma človek finančne problémy pociti to v každej oblasti

Chihuahua

Najdolezitejsie je zdravie nie peniaze..otrepana fraza, ale najväcsia pravda, clovek si to ale neuvedomi kym sa mu nieco nestane alebo vazne neochorie..vsetko ostatne sa da vyriesit..kazdy je strojcom svojho stastia (aj ked ano jeden sa narodi v Afrike, jeden v Amerike, jeden na Slovensku a moznosti nemaju rovnake) ale je dolezite aby clovek spravil maximuma siel si za svojimi snami. Pre dieta je potrebne aj menej penazi, hlavne laska a dobra vychova a bude z neho dobry clovek..

Citizen684

Prečo súčasnú dobu stále porovnávate s minulou? Pokiaľ viem, vtedy štát rodiny podporoval, mali veľké výhody, pridelené byty, ale dnes sa byty zadarmo nedávajú, takže sa spamätajte a prestaňte blúzniť o tom, ako sa "aj chudobní majú dobre". Tí dnešní chudobní by sa mali dobre, keby žili v dobe pred 40 rokmi, ale dnes sa majú dobre len tí, čo majú peniaze, iní len prežívajú.