Peniaze sú dôežité a nie že nie!

Príspevok v téme: Peniaze sú dôežité a nie že nie!
imaginedragon35

Ak by ste si v mladosti (rozpätie od 20 do 38 rokov) mali vybrať, čo by ste si uprednostnili ako prvé?. Lebo dnes asi málokto môže mať obidve. Vidím to na ostatných ľuďoch, hlavne na tých, ktorí uprednostnili "lásku" pred peniazmi...

Viem že ma tu sa tu teraz väčšina z vás urazí, lebo som si čítal minulé príspevky v téme o rodení detí a prevažoval názor že "treba si spraviť dieťa za každú cenu aj keď nemám žiadne peniaze, lebo na peniazoch nezáleží a dôležitá je láska a tieto veci"

Ja viem, že každý je iný a väčšina ľudí by niekedy dieťa chcelo mať. Ale nechápem tú logiku, keď mladá 20 ročná žena nechá spraviť deti, hneď ako skončí školu ani nemá poriadne zamestnanie a žije len z minimálnej mzdy a je v podstate závislá na svojom partnerovi.. A takých je dosť veľa. Ja nechápem prečo nevedia počkať. Prečo sú ľudia tak nezodpovední?

Ja keby som chcel mať niekedy deti, tak určite počkám aspoň do 30ky kedy budem úplne sebestačný a budem mať vybudovanú akú-takú stabilitu a dostatočný príjem v nejakej lešpie platenej a menej zničujúcej práci (700€ v hrubom v ťažkej špinavej robote na 3 zmeny nepovažujem ani za podpriemer ale len ako žobračenku na prežitie).

Ale prečo toľko ľudí čo takto pracujú a z výplaty pomaly ani nemajú na jedlo... tak majú deti? Tí rodičia potom ani nemajú čas sa s nimi učiť, lebo prídu zničení z roboty... a potom v škole vznikajú ďalšie podpriemerné jedince, ktoré v živote dotiahnu maximálne na robotníka v továrni... a to hraje do kariet hajzlom zamestnávateľom, ktorí potom nemusia zvyšovať platy lebo na ich pozície majú zabezpečený dostatok ľudí a magický kruh sa uzatvára... kedy ľudia dostanú rozum a konečne zlomia tento pekelný kruh???

0vecka

Ovecky napr v mnichove mas minimum 12 EUR to je najmenej co som pocul ze niekto zaraba. Kolega ma vedlajsak tiez za 12 EUR na ruku ako SBS. Staci prist a byt tam a internetovat si. Hovoril ze mu tam manzelka nekvaka a moze si surfovat.

To mas 12*8=skoro 100 EUR denne. A toto je fakt ze minimum. Su aj nekvalifikovane prace za 20 EUR/h ale to beriem ze taku nemoze mat kazdy. 450EUR mozes mat minijob tam neplatis dane ani odvody. Cize realne mozes mat normalnu pracu na 8 hodin denne 12 na hodinu cize 96 eur co je asi 2000 mesacne alebo 1400 v cistom. ak si ochotny priemerne este po praci hodinku a pol niekde byt tak mas dokopy 1850 na osobu. ak ste dvaja tak je to 3700 EUR na ruku. Za 700 mas v pohode byt spalna + obyvacka a za 700 sa uplne super najes stylom ze ides aj do restiky napr v nedelu atd. Zostane ti 2300 EUR ak chces ist aj na jednoduchu dovolenku a obcas si nieco kupit tak minies cojaviem 500 mesacne a stale ti ostane 1800 mesacne. 1800x12= 21 600 rocne za 5 rokov 108 000. A toto je este ze normalne zijes mozno v mensom byte ale pochybujem ze na sk zo 400 EUR sa niekomu zije lepsie a aj tak nic neusetri.

Ked to skombinujs a po prvom roku si kupis byt ktory prenajmes tak si uplne v pohode. Mas splateny byt a k tomu nejaky ten kapital.

Ovecky

Jaaj sorry no ale aj tak si pekne mimo, ze za 5r 100k to kto si nasanuje? Fakt zlet dole z oblakov, v zahranici nepadaju pecene holuby do huby a treba aj zit, nie len konzervy zrat a byvat v kobke s dalsimi 10 poliakmi:D

0vecka

Ovecky kebyze precitas celu vetu tak si mozno domyslis ze tych 15k by bol len zaklad hypoteky. neviem kolko je to na sk momentalne ale ked das 15k tak ti pozicaju min na 80k. to znamena 65k hypo co je splatka asi 900 EUR ked to chcu splatit za +- 10 rokov prenajmu to za 150 takze uz splacaju iba 750... alebo akukolvek inu kombinaciu si viem predstavit. Napr chces byt za 120k tak pockas 2 roky das 30 a 90 si pozicias atd ....

ruth210

je to tak, ze su dolezite, ved predsa bez nich si nic nemozme kupit. ale zase treba mat stale zdravy rozum a netreba sa nechat peniazmi ovplyvnovat

0vecka

A to nehovorim o niekom komu to aspon trocha mysli vystuduje IT/medicinu/strojarinu a odlozi kludne aj 2000 mesacne. Fakt mi je niekedy zle ked to citam a ako som hovoril ked je clovek chory alebo ma nejake zavezky ako napr chori rodicia a podobne tak nepoviem ale vecsinou sa jedna o mladych zdravych ludi. Ak chce niekto zostat doma nech zostane ale nech sa nestazuje na cely svet. Fakt je ze moznosti su.

0vecka

nechapacka232 jj asi tak to je, fakt nechapem preco sa ti ludia len stazuju a vyhovaraju. Fakt ked sa daju dvaja dokopy a pojdu po maturite na 5 rokov napr do nemecka tak daju dokopy pri troche stastia 100k akoze fakt minimalne 50k. Po roku maju cojaviem 15k a mozu si na SK kupit byt prenajat ho a z prenajmu+casti prijmu ho splacat a ked sa vratia maju byt a nasetrene. Ja rozumiem ze tych 5 rokov su galeje ale ja osobne by som s tym problem nemal kebyze mam plan. Ini studuju min 5 rokov a maju to este tazsie. Ja som to mal tiez pocas studia dost natrieskane ale nikdy som nemal take reci ze sme otroci a podobne.
Nehovorim ze je to lahke ale hovorim ze sa to da pre zdravych ludi bez zavezkov s priemernou inteligenciou.

Bohatier

imaginedragon35 - Ak mas mladost a zravie je najlepsie budovat vsetko sucasne a teraz lebo cas uteka a Europska centralna banka ma rada inflaciu.:P

Ovecky

Hahaha :D Ze tisic mesacne odlozit to ma pobavilo jedine ak by robil vo Svajci :D Mam dost znamych v zahranici tak viem. Ludi je vsade ako kobyliek. Bezny plat je tak 1500 v hrubom to mas cca 1000 v cistom daj si dole ubytko a stravu, dochadzku, zaklad ako kozmetika, sem tam oblecenie a ostane ti tak 500 s tym, ze nikam nechodis na dovolenky. Ze tisic :D Ach jaj skoda vysvetlovat. P.S. to boli naklady na byvanie kde mas prenajatu izbu a nie ze byt vlastny :D

nechapacka232

Ludia ja vas fakt nechapem Je tu xy tem typu som u rodicov mam 400 eur plat a podobne. Zarobit peniaze sa da len treba chciet. V zahranici je tolko roboty a castokrat netreba ani jazyk . Uz len ked idete zbierat jahody zarobite minimalne 1200 Eur pomocne prace v sklade aj 2000 a viac. Na Slovensku kde sa kazdy snazi na vsetko usetrit vas nezaplatia. Kamarat sa za par mesiacov naucil anglicky isiel do Uk a kupili s priatelkou byt bez hypo. Peniaze sa daju zarobit len netreba plakat doma ale nieco preto spravit. Na Slovensku budete plakat donekonecna