Peniaze sú dôežité a nie že nie!

Príspevok v téme: Peniaze sú dôežité a nie že nie!
imaginedragon35

Ak by ste si v mladosti (rozpätie od 20 do 38 rokov) mali vybrať, čo by ste si uprednostnili ako prvé?. Lebo dnes asi málokto môže mať obidve. Vidím to na ostatných ľuďoch, hlavne na tých, ktorí uprednostnili "lásku" pred peniazmi...

Viem že ma tu sa tu teraz väčšina z vás urazí, lebo som si čítal minulé príspevky v téme o rodení detí a prevažoval názor že "treba si spraviť dieťa za každú cenu aj keď nemám žiadne peniaze, lebo na peniazoch nezáleží a dôležitá je láska a tieto veci"

Ja viem, že každý je iný a väčšina ľudí by niekedy dieťa chcelo mať. Ale nechápem tú logiku, keď mladá 20 ročná žena nechá spraviť deti, hneď ako skončí školu ani nemá poriadne zamestnanie a žije len z minimálnej mzdy a je v podstate závislá na svojom partnerovi.. A takých je dosť veľa. Ja nechápem prečo nevedia počkať. Prečo sú ľudia tak nezodpovední?

Ja keby som chcel mať niekedy deti, tak určite počkám aspoň do 30ky kedy budem úplne sebestačný a budem mať vybudovanú akú-takú stabilitu a dostatočný príjem v nejakej lešpie platenej a menej zničujúcej práci (700€ v hrubom v ťažkej špinavej robote na 3 zmeny nepovažujem ani za podpriemer ale len ako žobračenku na prežitie).

Ale prečo toľko ľudí čo takto pracujú a z výplaty pomaly ani nemajú na jedlo... tak majú deti? Tí rodičia potom ani nemajú čas sa s nimi učiť, lebo prídu zničení z roboty... a potom v škole vznikajú ďalšie podpriemerné jedince, ktoré v živote dotiahnu maximálne na robotníka v továrni... a to hraje do kariet hajzlom zamestnávateľom, ktorí potom nemusia zvyšovať platy lebo na ich pozície majú zabezpečený dostatok ľudí a magický kruh sa uzatvára... kedy ľudia dostanú rozum a konečne zlomia tento pekelný kruh???

Defcon

Meridian, a v minulosti ...pred 20-30-40 rokmi to bolo ako ? Nakup novych topanok bol sviatok ako ziadny iny. To len teraz su ludia bohati ale myslia si opak. Za cias mojej mladosti bola bieda....teraz sa aj chudobni maju super. Len chcu ovela viac.

meridian1

Ono treba vo vsetkom najst tu zlatu strednu cestu. Podla mna nieje v poriadku nevediet uz kam davat peniaze kupovat si kazdu chvilu nove drahe auto ale na druhej strane nieje ani normalne aby clovek mal deti a nemal ani na oblecenie pre ne aby clovek co ma deti nemal ani vlastne byvanie. Aby bol nakup topanok pre dieta sviatok to tiez nieje normalne. Ja si napriklad neviem prestavit ako by som zabezpecil svoju rodinu keby som nemal plat aky mam. Takze ten kto ma deti by rozhodne mal pozerat aj na peniaze . To nieje nenazranostale jednoducho fakt ze nic dnes nieje zadara.

Defcon

Niekto je bohaty peniazmi, niekto je bohaty rozumom, inteligenciou, niekto je bohaty detmi, dalsi je bohaty povahou.
Lutujme ludi chudobnych, co nemaju nic. Ani peniaze, ani deti, ani rozum a je zatrpknuty ......
Ludske bohatstvo je mnohostranne a kazdy si moze najst to svoje....
Poznam chalana, ma audi s8, je tupy ako hupaci konik, stale strieda partnerky a je ufrflany...navyse je mafian.....taky je pripraveny na dieta ?
A poznam mlady parik. Obaja chodia v obnosenom, penazi nemaju, je to z nich citit na kilometer, ale kazdy den chodia s 2 detmi na prechadzku. Deti su v starom obleceni, rano ciste, vecer spinave, das im euro na zmrzlinu, podakuju a vecer pridu ci nechces vyniest smeti.....
Mat kriterium v peniazoch je obludnost.

0vecka

bendiq ono je to vecsinou vec toho ze v akom prostredi zijes. Nasi predkovia mali vsetci hole zadky a neriesili to az tak. Ked si chudobny a vsetci okolo teba su chudobni tiez tak to az tak neriesis.

Luppi

Asi by bolo dobre nenakukat ludom s detmi do okien a nevynasat sudy nad ich zivotmi. Nehladat inspiraciu vo vztahoch, rodinach, ci situaciach inych, lebo to je pripad od pripadu ine. Zit si svoj zivot a ak sa rozhodnem mat, ci nemat deti, nikto nema pravo, aby moj zivot, situaciu ocumoval, komentoval, zosmiesnoval, ci sudil, Ovecky.
Ked sa rozhodnes nemat deti je to tvoja volba, preco presviedcas inych, ze je spravna a vsetci musia ist s tebou ako ovecky?

Stretavam deti zabezpecenych rodicov, kde sa rozpravaju s inymi rodicmi a dieta sa im hystericky hadze po zemi, vala sa a ludia ho musia obchadzat, prekracovat a rodicia si ho vobec nevsimaju.
A deti na prvy pohlad nemajetnejsich rodin, kde otec povedal synovi, pozor, pusti tetu prejst a chlapcek povedal Ano, oci a prepacte teta.
Pre mna su ti podpriemernejsi jedinci, ako ich tu nazyvate, pre svet a spolocnost potrebnejsi a hodnotnejsi.

Nikto nepochybuje o tom, ze peniaze su potrebne pre zivot, ale PENIAZE NIE SU HODNOTA A ANI JEDINA PRIORITA.

Defcon

Ovecky, tvoj hlavny argument na neplodenie deti, a to relacia modre z neba, neberiem za smerodatny.
Stastie rodiny a buducnost deti nezalezi od luxusu. Dolezite su prave veci, ktore si za peniaze nekupis.
Dalsia znama vec je ta, ze nenazranost nepozna medze. Aj ked bude bezdetny manzelsky ,ci len partnersky par bohaty, tak si vzdy povedia: este stale mame malo....

0vecka

Ovecky to je ale minimum pripadov. Mna fakt vytaca ked tu niekto spomina otroctvo. Lebo podla tej dnesnej definicie je otrok kazdy kto nedostane aspon 5000 na ruku na nic.

Ovecky

Defcon a ty si z akej planety priletel? Hlavne ze ti, co ich napriklad vidame v Modrom z neba neboli sebecki, ze? Majme decka bez ohladu na rodinne a financne zazemie, hlavne nebudme pred zmagorenou spolocnostou lenivi :D Sak co, nech decka trpia cely zivot chudobou a v dodrb*anej rodine. My budeme mat cisty stit to je to na com zalezi :D A takyto ako ty sa mnozia dalej, potom to tu tak aj vyzera.

Defcon

Dnesnadobagrc, mas pravdu a moj suhlas. Dnesna mladez chce mat vsetko na tanieri a stale hlada vyhovorky preco sa nieco neda spravit. Nemozem mat deti, lebo nemam peniaze, nemam zazemie, nemam cas..... ale pravdu si nepriznaju, a to ,ze by chceli mat odrazu vychovane a dospele dieta. Lebo skutocny problem je v tom, ze sa im nechce vychovavat a myslia len na seba...to je cele. Lenivost a sebectvo su prave priciny neochoty mat deti.