Peniaze sú dôežité a nie že nie!

Príspevok v téme: Peniaze sú dôežité a nie že nie!
imaginedragon35

Ak by ste si v mladosti (rozpätie od 20 do 38 rokov) mali vybrať, čo by ste si uprednostnili ako prvé?. Lebo dnes asi málokto môže mať obidve. Vidím to na ostatných ľuďoch, hlavne na tých, ktorí uprednostnili "lásku" pred peniazmi...

Viem že ma tu sa tu teraz väčšina z vás urazí, lebo som si čítal minulé príspevky v téme o rodení detí a prevažoval názor že "treba si spraviť dieťa za každú cenu aj keď nemám žiadne peniaze, lebo na peniazoch nezáleží a dôležitá je láska a tieto veci"

Ja viem, že každý je iný a väčšina ľudí by niekedy dieťa chcelo mať. Ale nechápem tú logiku, keď mladá 20 ročná žena nechá spraviť deti, hneď ako skončí školu ani nemá poriadne zamestnanie a žije len z minimálnej mzdy a je v podstate závislá na svojom partnerovi.. A takých je dosť veľa. Ja nechápem prečo nevedia počkať. Prečo sú ľudia tak nezodpovední?

Ja keby som chcel mať niekedy deti, tak určite počkám aspoň do 30ky kedy budem úplne sebestačný a budem mať vybudovanú akú-takú stabilitu a dostatočný príjem v nejakej lešpie platenej a menej zničujúcej práci (700€ v hrubom v ťažkej špinavej robote na 3 zmeny nepovažujem ani za podpriemer ale len ako žobračenku na prežitie).

Ale prečo toľko ľudí čo takto pracujú a z výplaty pomaly ani nemajú na jedlo... tak majú deti? Tí rodičia potom ani nemajú čas sa s nimi učiť, lebo prídu zničení z roboty... a potom v škole vznikajú ďalšie podpriemerné jedince, ktoré v živote dotiahnu maximálne na robotníka v továrni... a to hraje do kariet hajzlom zamestnávateľom, ktorí potom nemusia zvyšovať platy lebo na ich pozície majú zabezpečený dostatok ľudí a magický kruh sa uzatvára... kedy ľudia dostanú rozum a konečne zlomia tento pekelný kruh???

0vecka

mirinda890 ja osobne sa vobec nevytacam len zasnem nad tym ako niekto klame samemu sebe :) a bavim sa na tom ako sa nevie vyhovorit ked napisem ako to je.

0vecka

a co sa penazi tyka tak take decko nestoji vela. Hracky zozenie clovek aj zadarmo napr tu:

www.modrykonik.sk

jedlo tak take decko nezie vela. To je tak mozno 20% zo stravy dospeleho. Plienky? my kupujeme len pampers a nestoja nas ani 50EUR mesacne. Nehovoriac o lacnejsich znackach popripade kupit textilne a hotovka aj ked mne to pride ako dost ze humac.
Ak to ani tak financne nevychadza stale sa da ist do zahranicia ako som uz pisal. Napr v Nemecku dostanes automaticky nieco cez 190 EUR ako detske pridavky+ked jeden rodic nerobi tak ten druhy moze dat svoje nezdanitelne minimum tomu prvemu. Na pridavky staci ked tam robi jeden rodic. Aj ked trhat rodinu neni idealne ale moze ist aj cela rodina.

Ako sa vravi, kto chce hlada sposob, kto nie hlada vyhovorky.

0vecka

Ovecky nevim preco tocis stale o tom istom. Si uvedom ze nejakych skor 500 EUR a menej ma len 1/10 slovakov (v cistom) aby si dostal ten vzorec ktori tu prezentujes tak sa musia dat taki dvaja dokopy. Dvaja dokopy co zarabaju pod menej ako 90% slovakov + ani jeden nic nezdedil (dom, byt).
Median platov je cez 700 a tu sa nepocitaju cierny prijmy.
A ako som pisal ked sa niekto nevie uplatnit tu tak nech sa nauci nejaku rec a ide do zahranicia.
Ja nehovorim ze je to lahke ale ked niekto chce tak sa to da. V minulosti chodili tiez Slovaci do Ameriky a ta dnesna doba je fakt nic oproti tomu co bolo vtedy.

Ovecky

A ze kto preje 100€ za tyzden? Bezna 3clenna rodina ty degeska:D Ked nechcu zrat samu muku v kuse dokola, rozky, chleba, maslo a salam najlacnejsi, vies? Tomu sa hovori ze rok 2018, ci ty nechodis nakupovat? Este tu budes kydat na mna blaboly, co som v zivote nenapisala, dobre som zabrdla do toho, co sa stve, tak sa tu ides na mne vyzivat? Tebe ani to magnezium nepomoze, sorry, skor zvieracia kazajka:D

Ovecky

Dievca zlate ty si daj magnezium lebo ta slak trafi, s takymito exemplarmi sa ja dohadovat nebudem, si riadne mimo, trafena huska gaagaa :D

KamilkaDanka

Aky prijem ti vypadne? Budes ho mat nizsi. Si vyrataj 75% zo svojho platu. No ale ak mas tych 400, lebo nic nevies. A aj keby, tak dostanes 200. Ziadny prijem nevypadne. Tebe akurat mozog z hlavy vypadol. Nesir tu svoje hoaxy.
Pisala si o strave a aj to, ze deti mat nechces. Ty uz ani sama nevies, co tu pises za bludy. A to ktora rodina preje 100 eur za tyzden prosim ta?
Ked nevies zarobit, ani setrit a ani sa o decka postarat, tak je len dobre, ze do teba ziadny muz nezasuva, lebo presne take ako ty sa vesaju muzom na krk, lebo maju plne usta toho ako je vsetko drahe a ako na nic nemaju.
Ved si sa tu vystatovala angel demon, ze ides zarabat tazke penezi do zahranicia. Ci zmenis nick a ostavas doma za 400? :-DD

Ovecky

2 roky koji ta co ma stastie a ja tu nehovorim o strave. Ty o com tocis? Ze 1000 spolu pochop ze ten prijem aj vypadne. Co vidim okolo seba vsetkym do jedneho ci maju 20 ci 30 pomahaju rodicia a ked ich niekto nema si predstav? A kde som pisala ze ja deti mat nechcem nikdy? :D Dokonca pisem nech si ma kto chce kolko chce len som vyslovila svoj nazor ze urciti ludia by sa mali nad sebou zamysliet ked ledva uzivia seba a nie som tu ocividne jedina s tymto nazorom. Ja neviem ci ty si z vychodu ale tu u nas su ceny nehnutelnosti, sluzieb a stravy ako v zahranici takze? S VS vzdelanim by som sa tiez nepreratavala ked ich nastupne platy byvaju rovnake ako stredoskolakov pokial nie si doktor, ci pravnik. Jedine co beriem je zahranicie ale s detmi extremne narocne takze tu mame klasicky model chlap prec zena tu s deckami. Uzasne cosi pre tie deti nevidiet otca cele mesiace. Lepsie?

KamilkaDanka

Ovecky uz tu prestan tarat. Aj keby dvaja zarabaju 500, dokopy je to 1000.
Vidiet, ze nemas ani paru o detoch.
2 roky dieta kojis, tak aka strava? Kocik, autosedacka sa da zohnat od znamich, alebo z bazosu. Vecicky tiez. Jedine davas na plienky, ale ak by si velmi chcela setrit mozes prat latkove. A po 2 rokoch sup do prace, alebo mozes robit aj popri materskej, ci nieco vyrabat. 75% z platu ako materska.
Vsetko sa da, ked sa chce. Alebo si jednoducho vyberies schopneho partnera, ktory dokaze zarobit viac nez 500 eur a s laskou sa o rodinu postara, lebo to dieta a rodinu chcel.
Porovnavat dieta a peniaze je uplny magorizmus. Vyhovaras sa na peniaze, ale je to iba tvoje sebectvo, rovnako aj autorove temy, lebo vzdy si musis odtrhnut od ust a dat dietatu. O tom je laska. Je lahke milovat, ked mas prachy, ale ked sa prachy minu casto aj laska je fuc.