Peniaze sú dôežité a nie že nie!

Príspevok v téme: Peniaze sú dôežité a nie že nie!
imaginedragon35

Ak by ste si v mladosti (rozpätie od 20 do 38 rokov) mali vybrať, čo by ste si uprednostnili ako prvé?. Lebo dnes asi málokto môže mať obidve. Vidím to na ostatných ľuďoch, hlavne na tých, ktorí uprednostnili "lásku" pred peniazmi...

Viem že ma tu sa tu teraz väčšina z vás urazí, lebo som si čítal minulé príspevky v téme o rodení detí a prevažoval názor že "treba si spraviť dieťa za každú cenu aj keď nemám žiadne peniaze, lebo na peniazoch nezáleží a dôležitá je láska a tieto veci"

Ja viem, že každý je iný a väčšina ľudí by niekedy dieťa chcelo mať. Ale nechápem tú logiku, keď mladá 20 ročná žena nechá spraviť deti, hneď ako skončí školu ani nemá poriadne zamestnanie a žije len z minimálnej mzdy a je v podstate závislá na svojom partnerovi.. A takých je dosť veľa. Ja nechápem prečo nevedia počkať. Prečo sú ľudia tak nezodpovední?

Ja keby som chcel mať niekedy deti, tak určite počkám aspoň do 30ky kedy budem úplne sebestačný a budem mať vybudovanú akú-takú stabilitu a dostatočný príjem v nejakej lešpie platenej a menej zničujúcej práci (700€ v hrubom v ťažkej špinavej robote na 3 zmeny nepovažujem ani za podpriemer ale len ako žobračenku na prežitie).

Ale prečo toľko ľudí čo takto pracujú a z výplaty pomaly ani nemajú na jedlo... tak majú deti? Tí rodičia potom ani nemajú čas sa s nimi učiť, lebo prídu zničení z roboty... a potom v škole vznikajú ďalšie podpriemerné jedince, ktoré v živote dotiahnu maximálne na robotníka v továrni... a to hraje do kariet hajzlom zamestnávateľom, ktorí potom nemusia zvyšovať platy lebo na ich pozície majú zabezpečený dostatok ľudí a magický kruh sa uzatvára... kedy ľudia dostanú rozum a konečne zlomia tento pekelný kruh???

0vecka

imaginedragon35 ak by kazdy kto nema idealne podmienky na deti tie deti nemal tak by sme uz davno vymreli. Si uvedom ze toto je najzakladnejsi pud.

imaginedragon35

Ale pravdepodobne som trafil kliniec po hlave, ako vidím podľa podrážnenej reakcie od petržlena, ktorý sa sanží otáčať vec proti mne a vyháňať veci do extrémov :)

imaginedragon35

Nepochopte ma zle. Nie som otrok peňazí, nechcem drahé luxusné autá ani také veci aj keď priznávam, že mať taký nadštandard by nebolo na škodu...

Ale pointa, to načo poukazujem je to, že ľudia, ktorí majú dsolova existenčné problémy nerozmýšľajú a idú zakladať rodinu v takých zlých časoch - je to úplne zlé ako aj pre deti tak pre tých rodičov a ako som už písal - vznikne tak len viac takýchto ľudí, ktorí sa stanú otrokmi práce a budú každý deň počítať centy a bojovať o prežitie. A to je podľa vás správne?

petrzlen

maginedragon35
Patris medzi ludi pre ktorich su peniaze top , ja zas mam rad slobodu , nepracujam cely rok ako kon , doprajem si oddych relax mam rad prirodu a ta ma daleko vecsiu hodnotu ako vsetky peniaze sveta , dokaze urobit ludi statsnymi , ty tto nikdy nepochopis si otrok penazi a ludi ktori spravuju otrokov penazi , budes stale makat odovzdavat vsetok svoj potencional ci uz telesny ci dusevny otrokarom, pretoze peniaze su naj otrokar a tie zas spravuju hlupaci ako si aj ty.

0vecka

podla mna je dolezite prave to co prave nemas. My sme tiez cakali kym vyplatime hypoteku a budeme mat stabilne zamestnanie. To bolo v 28 rokoch. Teraz si spetne uvedomujem ze to bola blbost. Tu hypoteku by sme zaplatili aj ked o par rokov neskor a zamestnanie by tiez pockalo, ale mali by sme to ovela lepsie. Ako podomnou diskutujuci pise. V 40tke by sme to asi nestihli ale tak 45 by uz bolo realne v 50tke by uz vsetky deti vypadli z domu a nasledne by sme mali este ako tak paru pomoct s vnucatami.

Jasne ze ked ma niekto holy zadok tak je rozumne si nieco najpr vybudovat ale dolezity je ten balanz medzi vsetkymi tymito vecami. Zivot je otazka priorit.

Blaho4

My sme mali dieta neplanovane ako velmi mladi. Mali sme 22 rokov a boli sme uz vtedy manzelia. Byvali sme v prenajme. No prinutilo ma to zabrat. Manzelka bol 3 roky na materskej a ja som si nasiel dalsie prace pomimo hlavnej. Nasi kamarati chodili na dovolenky a vylety, ale boli tiez mladi a tak nemali peniaze, cize lacne dovolenky v apartmanich, kde si varili, vacsinou Chorvatsko a tak. My sme potom chodili aj s nimi s nasim malym. No ale mame teraz po 40. Syn je uz dospely. Oni maju deti az teraz, su sice zabezpeceni, no nemaju uz tolko energie na vychovu, su vycerpani, riesia skolkarske pripadne skolacke problemy. My si teraz uzivame, dovolenky si robime aj viackrat rocne, nie sme odkazni na skolske prazdniny, nemusime pri vybere dovoleniek a vyletov zohladnovat, ci to zvladnu deti a nemusime riesit, ci budeme musiet ulozit vecer deti spat a ostat s nimi a ze ci sa budeme moct ist zabavat az do rana. Navyse mame peniaze ist niekde do luxusu a uzit si to s plnou obsluhou oproti tomu, ked sme boli mladi. Ja osobne som teraz nesmierne rad, ze v tomto veku mame uplnu slobodu, nemusim vozit deti do skoly, robit s nimi ulohy, riesit rodicka, chodit na detske ihriska a podobne. Za mladi sme si to odmakali a teraz zijeme maximalnym relaxom oproti vacsine nasich kamaratov.

ped

Podľa mojej mienky nastane -justice for all- vtedy, keď nebudeme musieť platiť inkaso za búdy, v ktorých bývame. Potom budeme šťastní všetci. Aj ten pes musí niekde bývať a bolo by veľmi zvláštne, keby sme toho psíka z tej búdy vyhnali, lebo si neplnil svoje povinnosti "strážnika". Čo sa týka peňazí a ostatných hodnôt, tak to už je na každom, že čo uprednostní a čím sa nechá zotročiť.