Peniaze sú dôežité a nie že nie!

Príspevok v téme: Peniaze sú dôežité a nie že nie!
imaginedragon35

Ak by ste si v mladosti (rozpätie od 20 do 38 rokov) mali vybrať, čo by ste si uprednostnili ako prvé?. Lebo dnes asi málokto môže mať obidve. Vidím to na ostatných ľuďoch, hlavne na tých, ktorí uprednostnili "lásku" pred peniazmi...

Viem že ma tu sa tu teraz väčšina z vás urazí, lebo som si čítal minulé príspevky v téme o rodení detí a prevažoval názor že "treba si spraviť dieťa za každú cenu aj keď nemám žiadne peniaze, lebo na peniazoch nezáleží a dôležitá je láska a tieto veci"

Ja viem, že každý je iný a väčšina ľudí by niekedy dieťa chcelo mať. Ale nechápem tú logiku, keď mladá 20 ročná žena nechá spraviť deti, hneď ako skončí školu ani nemá poriadne zamestnanie a žije len z minimálnej mzdy a je v podstate závislá na svojom partnerovi.. A takých je dosť veľa. Ja nechápem prečo nevedia počkať. Prečo sú ľudia tak nezodpovední?

Ja keby som chcel mať niekedy deti, tak určite počkám aspoň do 30ky kedy budem úplne sebestačný a budem mať vybudovanú akú-takú stabilitu a dostatočný príjem v nejakej lešpie platenej a menej zničujúcej práci (700€ v hrubom v ťažkej špinavej robote na 3 zmeny nepovažujem ani za podpriemer ale len ako žobračenku na prežitie).

Ale prečo toľko ľudí čo takto pracujú a z výplaty pomaly ani nemajú na jedlo... tak majú deti? Tí rodičia potom ani nemajú čas sa s nimi učiť, lebo prídu zničení z roboty... a potom v škole vznikajú ďalšie podpriemerné jedince, ktoré v živote dotiahnu maximálne na robotníka v továrni... a to hraje do kariet hajzlom zamestnávateľom, ktorí potom nemusia zvyšovať platy lebo na ich pozície majú zabezpečený dostatok ľudí a magický kruh sa uzatvára... kedy ľudia dostanú rozum a konečne zlomia tento pekelný kruh???

Ovecky

Napriklad ako o tom, aka je strasne nizka nezamestnanost? :D Ja uz nemam slov, sorry, ani cas sa tu dotahovat, si uplne mimo, zi si v tej svojej bublinke, ja si budem v svojej, moj nazor aj tak nezmenis. Nie som sama v tejto skupine kto to vidi rovnako. Prajem pekny den

0vecka

Ovecky ja mam zase skusenosti so SK ze pod 1000 nemal pred 10timi rokmi nikto. Ale ja si na rozdiel od teba uvedomujem ze som ftedy zil v BA a ze som nebol v styku s uplnymi neschopakmi teda moja bublina mala o nieco vyssie platy. To ty mas problem pochopit ze co je to median a ze tie statistiky su ovela presnejsie ako tvoje socialne okolie hovori. Kolko ludi mozes poznat? akoze max tak 1000. A to je velmi malo na to aby si daval/a vyroky o tom ako je to na celom slovensku. To je podobne ako ked jeden turek prisiel k autonehode a zacal policajtovi vypravat ze ako sa stala nehoda. Ked sa ten policajt konecne spytal ze ci on pritom bol tak povedal ze nie ale jeho matka-sofer mu to povedala. Samozrejme ze je jedno kolko bude ten turek kvakat ziadny sud to zaujimat nebude. Takisto je jedno ze ty nikoho nepoznas. Nezijeme v Korei aby si statisticky urad vymyslal hovadiny.

Ovecky

Skoda, ze v mojej bublinke sa pod 1000€ nezaraba. ALE chodim s otvorenymi ocami, netreba byt zabedneny. To ze nam sa dari neznamena, ze tu neziju ludia, ktori su vrcholne nezodpovedni. Mozes sa aj na hlavu postavit a odrazat usami, tie tvoje vypocty su mimo zdraveho rozumu. Si ovecka, klamana statom, nic viac a nic menej.

0vecka

Ovecky problem tebe podobnych je ze vysku priemerneho platu si urcis podla toho co pozorujes. Teda ty ani nemozes vediet kolko taky plat je kedze sa pohybujes v urcitom socialnom prostredi a vidis len malu bublinku v plechovke koly. Teda tvoja metodika je od zaciatku bullshit.

Ja som sa pozrel na statisticky urad kde maju tych bubliniek o dost viac, ak nie vsetky. Cize u mna je ta sanca ze som blizko k pravde ovela vyssia ako u teba.

0vecka

Noiste ty ale hovoris o tvojom real life a o reallife bubliny v ktorej sa nachadzas. Real life 50% pracujucich slovakov je taky ze maju viac ako 900 EUR v hrubom. To je fakt.

Andy565656

Tak najľahšie je asi nemať deti a máš pokoj, nemusíš sa v ničom obmedzovať a žiješ si tak ako chceš. Však keď niekomu vyhovuje mať deti v mladom veku a nemať zázemie je to ich problém.