Peniaze sú dôežité a nie že nie!

Príspevok v téme: Peniaze sú dôežité a nie že nie!
imaginedragon35

Ak by ste si v mladosti (rozpätie od 20 do 38 rokov) mali vybrať, čo by ste si uprednostnili ako prvé?. Lebo dnes asi málokto môže mať obidve. Vidím to na ostatných ľuďoch, hlavne na tých, ktorí uprednostnili "lásku" pred peniazmi...

Viem že ma tu sa tu teraz väčšina z vás urazí, lebo som si čítal minulé príspevky v téme o rodení detí a prevažoval názor že "treba si spraviť dieťa za každú cenu aj keď nemám žiadne peniaze, lebo na peniazoch nezáleží a dôležitá je láska a tieto veci"

Ja viem, že každý je iný a väčšina ľudí by niekedy dieťa chcelo mať. Ale nechápem tú logiku, keď mladá 20 ročná žena nechá spraviť deti, hneď ako skončí školu ani nemá poriadne zamestnanie a žije len z minimálnej mzdy a je v podstate závislá na svojom partnerovi.. A takých je dosť veľa. Ja nechápem prečo nevedia počkať. Prečo sú ľudia tak nezodpovední?

Ja keby som chcel mať niekedy deti, tak určite počkám aspoň do 30ky kedy budem úplne sebestačný a budem mať vybudovanú akú-takú stabilitu a dostatočný príjem v nejakej lešpie platenej a menej zničujúcej práci (700€ v hrubom v ťažkej špinavej robote na 3 zmeny nepovažujem ani za podpriemer ale len ako žobračenku na prežitie).

Ale prečo toľko ľudí čo takto pracujú a z výplaty pomaly ani nemajú na jedlo... tak majú deti? Tí rodičia potom ani nemajú čas sa s nimi učiť, lebo prídu zničení z roboty... a potom v škole vznikajú ďalšie podpriemerné jedince, ktoré v živote dotiahnu maximálne na robotníka v továrni... a to hraje do kariet hajzlom zamestnávateľom, ktorí potom nemusia zvyšovať platy lebo na ich pozície majú zabezpečený dostatok ľudí a magický kruh sa uzatvára... kedy ľudia dostanú rozum a konečne zlomia tento pekelný kruh???

0v3cka

a bodka jasne radsej feudalizmus to je ovela lepsie ci ako? Alebo vysnivani komunisti ked nebol hajzlak?, a ked si sa blbo narodil tak ta nezobrali na skolu a buzerovali ako mohli?

toto ma dost hneva ze sa tu niekto rozdrapuje ze sme otroci a cojaviem co. Mam fakt taky pocit ze niektori si otroctvo predstavuju tak ze nedostavaju tak 2000 na ucet za nic. Je jasne ze ak nieco chcem musim preto nieco urobit. Beriem argumenty ze niektori maju tazku startovnu poziciu, ale fakt tie moznosti su ako nikdy. slovaci co sa drbali do ameriky ked tu bol hlad by z vas len nechapali ze preco sa stazujete.

a bodka

Lebo tu mame vysnivany kapitalizmis. Najhorsie zriadenie na svete porovnatelne iba z vojnovim Nemeckom. Pozrite sa na dejiny tohoto zverskeho totalitneho rezimu, urobili si z nas otrokov , a my im zato tlieskame, vsetkej tej luze , smotanke .

TazBA

A bodka ty si teda riadna truba nehnevaj sa. Zivot v Bratislave je neskutocne drahy a preto tam chcu mat aj ludia najvyssie platy . Skus si tu kupit nehnutelnost alebo ist do podnajmu . Cestuje sem k nam cele Slovensko za pracou. Inak neviem preco kazdy na Slovensku agresivne reaguje na temu penazi. Potrebujeme ich vsetci to uz asi dobre vieme. Kazdy clovek sa chce mat dobre.

Realistamiro

a bodka skus zit v dnesnej dobe z maleho platu alebo bez penazi a uvidis ake je to tazke . Nikto tu nehovori o nadstandardnom zivote ale o uplne beznom ked dnes nemas dobru pracu nekupis si ani byvanie nebudes mat ani na zdravotnu starostlivost nezalozis si ani rodinu. To nieje hrabivost ale fakt ze dnes bez penazi neprezijes.

a bodka

Ludska hlupost je nekonecna, casto sa prejavuje hrabivostov ,cim mam viac som stastnejsi a mudrejsi . Slovac je aj podla bratov Cechov blby narod,vzdy to tvrdili, nemylia, sa pastekari to len potvrdzuju. Raz davnejsie som vydel kresleny film od Kubalu, volal sa rebrik , presne vystihoval ludi co sa hrabali do neba po rebriku ,mali vyziu ze tam dojdu a budu si zit ako v raji. Cestov do seba kopali zhadzovali inych len aby boli prvi.Bolo to presne o glupakoch co nic nechapu , chcu byt iba bohati. O com je zivot a spolocnost vobec nechapu.

bodka1

inak ja tiez nechapem ludi co v robote aj spavaju a byvaju napriek tomu u rodicov a robia za maly plat... to je uz bohuzial ich chyba.... treba si najst v dnesnej dobe miesto ktore je dobre platene zvysovat si vzdelanie alebo vycestovat za pracou...

realistamiro

Su veru su. Kto v dnesnej dobe dobre nezaraba je v prdeli. A to doslova . Nebudem mat ani na benzin ani na byvanie ani na zdravie . Darmo si tu budeme nahovarat nieco ine.

sisa233

vsetci sa tu stazuju ze nezarobia ludia ved ked ste zdravy nemate doma nejake zavazky preco nehladate nieco lepsie platene? Dnes je tolko moznosti...ale radsej sa budete stazovat..

0v3cka

Ovecky nezamestnanost tiez sedi, otazka je len ako ju definujes.Tie platy tiez sedia klames sama sebe. To je to iste ako kebyze ja vypravam ze priemerny plat na SK je 1500 SK a ignorujem vsetkych ostatnych. Fakt neviem ako moze byt niekto tak zadubeny a ignorovat taketo fakty.