Preco mat deti? Prosim len o rozumne a duchaplne odpovede

Príspevok v téme: Preco mat deti? Prosim len o rozumne a duchaplne odpovede
Veronika86

Vela manzelskych parov to pozna. Pridu do veku okolo 30-tky a od svojej rodiny,blizkych,alebo znamych pocuvaju len tieto otazky: ´´Cakate uz dieta?´´ ´´Kedy budete mat deti?´´

Kym som mala okolo 20 rokov,tak som ako mnohe hovorila,ze ja nad detmi nerozmyslam, a ze mam na to cas. Ked je ale na krku pomaly 30-ka,tak som aj ja nutena nad touto temou vazne rozmyslat. Nie ze by zacali tykat biologicke hodinky,ale z toho dovodu,ze je lepsie mat dieta trosku skor a nie az keby som mala mat 35.Tak musim teraz uvazovat nad tym ci ano alebo nie.

Uprimne,nikdy som netuzila a doteraz netuzim po detoch a ani moj manzel.Momentalne sa o tejto teme rozpravame len kvoli natlaku nasej rodiny, ktora to od nas ´´ocakava´´.

Tuto temu by som chcela spustit,aby som pocula rozumny nazor tych,ktori uz deti maju, lebo mam pocit,ze nikto mi na urcitu otazku osobne nebude chciet velmi odpovedat.

Mam uzasne manzelstvo a nasla som lasku svojho zivota. Sme spolu uz takmer 10 rokov a neprekaza nam byt spolu 24 hodin denne spolu. Mame radi zvierata,v okoli mame dobrych kamaratov. Nemame strach zostat az do konca zivota spolu samy a vieme,ze si nikdy nepolezieme na nervy.

Takze moja otazka: Uprimne mi povedzte na co by sme mali mat deti?

Ked niektora velmi odvazna zena je schopna vyslovit slova,ze nechce mat deti,tak dostane milion otazok a ocakava sa od nej odpoved,ze preco ich nechce.
Ja by som ale chcela vediet odpoved od tych ostatnych,ze na co by mala chciet mat dieta....

Odpovede typu ´´najst zmysel zivota´´ mi dviha zaludok....keby dovtedy nemala zmysel zivota,tak by to znamenalo,ze nelubi svojho muza,rodicov,kamaratov a ze ani nema dovod rano vstat z postele...to by sa hned mohla hodit pod vlak. Odpovede tohoto typu si teda prosim odpustite.
Takisto je odpoved ´´aby sa mal v starobe o vas kto postarat´´ je vrcholne egoisticka a chora.

Naozaj by som rada dostala par rozumnych odpovedi,nad ktorymi sa da zamysliet.....ze preco ste vy osobne chceli mat deti alebo preco vseobecne je dobre mat deti.

Pre mna znamena dieta ´´zahodenie mojho vlastneho zivota bokom´´ a zit len pren. Pride mi to krute...ako keby moj zivot nemal mat zmysel a musim len odrodit a starat sa uz len o to dieta. Nase manzelstvo,ktore je neskutocne stastne ako keby bolo nepodstatne ak bude bezdetne.Pritom by sme dieta momentalne brali skor ako pritaz.

Hlupe a primitivne odpovede budem ignorovat,tak sa ani nesnazte. Tak by som rada pocula aspon par rozumnych....mozno zdiela niekto podobne pocity.

smolinkaa22

tato otazka tu bola uz velakrat.. ja ti takto poviem.. ak sa nato necitite, nemajte dieta teraz.. mozno ti len este nezacali tie hodiny tikat.. mozno o rok, o dva tri sa ti stane, ze sama po babatku zatuzis.. a potom uz nic okolo toho nebudes mat potrebu riesit.. v susednej teme sa riesi, preco maju chudobni ludia dieta.. to je tak..niekomu pride sebecke, ked si niekto povie, ze nema na dieta peniaze a preto si ho neurobi.. niekto naopak, ze je sebecke kalkulovat s peniazmi a nedat zivot len preto ze som chudobnejsi.. ja mam taky nazor, ze je potrebne urcite mat na dieta psychicku vyzretost a aspon ake take primerane zazemie.. clovek sa nato musi aj citit a nieze iba pod natlakom rodiny priatelov ktori do teba hucia, ze musis mat dieta lebo uz mas nan vek, lebo sa to patri , lebo je zmyslom zivota, lebo sa bude mat o teba kto postarat, lebo.. tych lebo je nekonecne mnozstvo ale malo by to byt vzdy slobodne rozhodnutie dvoch ludi, ktori to sami citia, ze to chcu tu a teraz.. mozno do toho stadia jedneho dna dospejete s manzelom a mozno nie.. je to na vas.. hlavne sa nedajte do nicoho dotlacit okolim.. aj keby ste to dieta nemali nikdy je to len a len vasa vec.. a nikoho ineho do toho nic nieje je to vas zivot a nikoho ineho.. ak by ste si niekedy okolo 40 tky boli isti, ze to dietatko uz nebude, tak vzdy este mozete povedat, ze ho mat nemozete a hotovo, daju vam pokoj.. ludi je uz aj tak dost vela na zemi.. este mate par rockov nato, aby ste si to rozmysleli.. :) my s priatelom to mame tak isto, najblizsich 5 rokov dieta isto neplanujeme, prosto sa teraz nan este necitime a priatel mi vzdy hovori, ze ak ho ja jedneho dna budem chciet prisposobi sa mi, ak to aj on aspon trochu tiez bude chciet.. a ak nie, svet sa nezruti a budeme len my dvaja :) toto je naozaj na kazdom.. v kazdom pripade sa mi paci prispevok Filipa tt, ktory vystihol velku pravdu, ze deti su alebo by aspon mali byt dokazom, ze laska dvoch ludi tu kedysi existovala, ze je to akoby pecat tej lasky.. to sa mi velmi paci :) lebo je to pravdive.. deti su dar ale musi na ne prist ten spravny cas.. to, ze nie kazde dieta je chcene a rodi sa z lasky, to je uz uplne ina tema.. v kazdom pripade ti veronika zelam, aby ste sa rozhodli spravne a nasli stastie a spokojnost najma vy dvaja, ci uz s dietatkom, detmi, alebo bez nich :)

Ovceee

Absolutny suhlas s poslednym prispevkom. Slovac ma krasne reklamy ale skutek utek. V kazdej druhej rodine uraduje alkohol a rozvrat. Decka su tu chudatka. Tu by rodil len magor

tvrdarealita333

Niekto povie ze nechciet deti je hrozne odsudeniahodne a sebecke no ja hovorim ze nieje nic horsie nez mat deti vykaslat sa na ne a vôbec sa nestarat a nenavstevovat ich srat nato ci je dieta chore ci nieco nepotrebuje . Je mi strasne smiesne ze v prieskume ktory prednedávnom robili na Slovensku slovaci povedali ze rodina je pre nich najviac no ako sa tak pozeram na realitu muzi nemaju problem opustit tehotnu zenu koli druhej poprípade poslat babu na potrat lebo stary cap co uz ma nato aj vek aby sa dokopal na dieta si chce este uzivat s mladsimy co idu len po peniazkoch. Cele Slovensko je komicke. Neodsudzujte preto nikoho kazdy ma chyby zite a nechajte zit. Dovolim si tvrdit ze niekedy je lepsie ked niekto deti vôbec nema nez by mali skoncit v decaku bez perspektívy dobrej buducnosti.

Moireal

Ja obrazok teba radsej posielat nebudem. :-) Uz si spokojny? Pohonkal egusko?

Neviem co som ti spravila, okrem toho ze som povedala pravdu. Ohladne kozmetiky, dristy co si pisal, ma nezaujimaju, tie berem od cloveka co tu kozmetiku VYRABA, nie od teba. Bodka. Este nieco? Treba to ukoncit, lebo to bude stale trapnejsie.

A to som len chcela aby si sa nestaral druhym do zivota ale to ty ocividne nedokazes. Ano, priznam sa, s ludmi ako ty-nekomprosmisnymi, ktori by aj vrazdili, len aby mali pravdu, mam problem a nehanbim sa to priznat.

Stale patrim k slusne chovajucim sa prispievatelom, no ako vidim,ty si zacal vyhadzovat vselijake urazky a dristy. A co sa tyka psychickych problemov, netajim sa ani tu na fore, ze som si presla peklom a niesom stastny clovek. O to viac ma vie dostat aki vedia byt ludia hnusni na tomto fore.

Moireal

Defcon , povypravaj si ty dotriafanec a zakomplexovanec, co musi mat vzdy pravdu. Vysvetlovat ti nic nebudem, nema to zmysel.
Ja len tolko, ze sa vyjadrujes k temam, kde nemas co povedat.
Neviem aky kybel mas na mysli ale ja ti poradim, poriadne sa niekde odreaguj, aby si nam tu nepraskol od nervov. :-)

Defcon

Ovecka, nn, v tej situacii islo vylozene o to, ze ho byvalka naucila, ze staci odmietnut jedlo a dostane cokoladu, teda odmietnutie jedla odmenovala cokoladou.... ja som ho naucil, ze odmietnutie jedla si musi premysliet.
Samozrejme, keby odmietol jedlo a zacal mrncat od hladu za xy hodin, tak by dostal normalne jedlo. Islo o dieta vo 5 rokov....
Takze kratkodoby hlad ho v nicom neohrozil.

0vecka

Doxik jj ale ta debata bola prave o tom ze isiel bicykel a matka ziapala na decko aby mu uhlo... co je podla mna normalne proste hlas sa zvysi ked ide o nieco co to dieta proste musi urobit. Jasne ze ked sa obleje alebo vyleje nieco na zem teda ak to nespravil naschval tak sa to proste utrie. Moj syn to dokonca utiera sam staci mu dat handru a to ma 1,5roka.

Doxik

Ovecka, samozrejme, ze ked mi bude decko utekat pod auto, tak nebudem v klude stat. Ja pisem o normalnych veciach, o beznych situaciach, ktore mnohi rodicia nezvladaju. Nevravim, ze mam patent na vychovu, to rozhodne nie. Ale nerevem zbytocne po decku, len preto, ze sa obleje, ze nieco vysype, alebo preto, ze sa hodi v obchode o zem. Ak ide o zivot nebezpecny moment, je to ine samozrejme. Defcon, ja tiez fungujem na zakazoch, pokial z trucu dieta cosi nechce alebo neurobi. Ale jedlo, to je u nas ine. Ked nechce jest v momente, ako jeme my ostatni, tak prosto sedi s nami pri stole, rozprava sa, ale nemusi jest a dostane neskor normalne jedlo, az je hladne. Nechcem dietatu z jedla urobit to, co mojmu bratrancovi jeho rodicia. Pogrcaval sa pravidelne pri kazdom jedle, lebo ho nutili jest, aj ked nebol hladny. Dostal taky odpor k jedlu, ze je zazrak ze vobec cosi zje. Je to uz dospely chlap, ale nasledky si nesie doteraz. Moje dieta ma pravo povedat, ze nie je hladne a pytat jedlo neskor. Ja sam nemam castokrat chut na jedlo presne o 18stej, ked zena dovari veceru alebo presne o 12, kedy nas hromadne poslu v praci do kantiny. Preco mam nutit teda do toho dieta? Nedostane ziaden keks ani cokoladu ako nahradu ale naje sa, az pociti hlad. Ine je, ak sa mi z trucu hodi o zem a povie, ze sa mu nechce upratat si hracky, lebo ho bolia rucicky. Vtedy si trvam na svojom a nepovolim

0vecka

Defcon neuhnut pred placom je na jednej strane spravne, na druhej trestat ho suchym chlebom za to ze nevie odhadnut kedy bude ako hladny je imho uplne nespravne. Co takto mu to potom pripomenut ze predtym nechcel a teraz je hladny a blabla a pripomenut mu to aj nabuduce ked nebude chciet? , ale kazdopadne mu dat normalne najest?