Nebaví ma škola, nemám rada ľudí

Príspevok v téme: Nebaví ma škola, nemám rada ľudí
stratenaa

Mám pocit, že už som prípad ozaj pre psychiatra. Poslednú dobu (už taký mesiac) som stále smutná,nič ma nebaví, nevládzem robiť nič, nemám náladu a dokonca aj známky sa mi zhoršili v škole. Stále rozmýšľam a rozmýšľam a nedokážem byť šťastná. Najradšej by som bola sama, niekde vypadla do zahraničia a už sem nikdy neprišla. Chcem mať pokoj a nie žiť v strese. Mne totižto stres robí škola. Nie učenie, ale spolužiaci. V škole sa snažím usmievať sa, no v skutočnosti vo svojom vnútri zomieram.
Nebavia ma ani rozhovory spolužiakov, najradšej by som bola stále ticho. Niektorí mi prídu strašne falošní a preto sa radšej stránim od ľudí. Najradšej som sama.Ale na druhej strane nechcem byť taká tichá v triede...chápete ? S ktorou sa nikto nebude baviť a tak...Ale už teraz patrím medzi najtichšie osoby v triede a neviem prečo ale dosť ma to raní. Keď si po škole zhrňiem to, koľko som toho povedala, a či sa mi nestal nejaký trapas (proste ak nie som spokojná s tým dňom v škole) tak upadnem ešte do väčšej depky. Viete no, ja si to až príliš vážne beriek k srdcu. Neviem sa uvoľniť, vždy si poviem že, šak o nič nejde, ale nepomáha to. Pritom doma som normálna. A nepíšte mi tu prosím niečo typu: Zmier sa s tým, lebo to ma privádza ešte do väčšieho šialenstva. Ľudia, myslíte že mám depresiu a trochu príznaky i sociálnej fóbie ? A ja si vždy pred školou poviem, že uvoľni sa, veď o nič nejde a akonáhle prídem do školy, keď poviem niečo, popletiem to a pôsobim ako taký ťuťko.
A ešte je tu jedna vec. Mám spolužiaka, ktorému sa páčim, on je inak zhovorčivý a taký no ukecaný...a on si o mne musí myslieť, že som fakt divná, že skoro nič nerozprávam pritom ja sa iba bojím. Mám pocit menejcennosti a keď vidím, že sa mu páčim tak to nechápem. Viem, že nie som škaredá.  Achjaj, toľko pocitov v jednej osobe... mám pocit, že mi z toho zachvíľu šibne. Ešte som dostala aj pár známok zlých známok v tomto čase :( a vždy sa učím na jednotky/ dvojky.
Povedzte mi čo msom za človeka, že nemám rada ľudí, nedôverujem im. Kaźdý sa po čase ukáže že je falošný.

Anonym_93436

stratenaa - Robíš dobre ... Najlepšie je keď sa človek naučí fungovať sám a zvládať svoje bremena sám. Takto ťa už len tak iný človek nezraní. Ohovárať sa ohovára všade , v škole , v práci a dokonca aj v rodine. Lepšie je to ignorovať a kým oni strácajú čas riešením iných životov ty si môžeš budovať ten svoj.

stratenaa

Ahojte, nemyslite si, že som z tohto fóra odišla, každý jeden príspevok som si prečítala...
@ides neboj sa, liekmi sa napchávať nebudem nikdy. Taká sprostá nie som :)
Ale ja som nikde nenapísala, že mám takých spolužiakov, ktorí hovoria iba o alkohole, o drogách... práveže ja mám strašne slušných spolužiakov, ktorí toto neriešia (chvalabohu). Mám na to šťastie :)
To, že sú falošní, som myslela v tom zmysle, že viacerí strašne ohovárajú, (keď nejaký daný človek v triede nie je, hneď o ňom hovoria všelijaké veci, ktoré nie sú veľmi príjemné, ale do oči mu to nikto nepovie) = to ma dokáže rozčúliť do nepríčetnosti. Proste za chrbtom sú najväčší frajeri ale v skutočnosti sú posratí..Celé toto ma dosť štve a preto sa radšej spolieham sama na seba a neverím proste ľuďom.

ides

A nech ta ani nenapadne si ist k psychologovi po lieky a napchavat sa velkym mnozstvom antidepresiv a nimi si nicit mlady mozog, mladu pamät, pecen a dalsie vnutorne organy, otapena chodit a podriemkavat a pospavat kade tade. To robia len ludia naozaj moc chori, co maju samovrazende sklony a naschval robia zo seba psycho liekove trosky. O SOCIALNEJ FOBII NEMOZE BYT ANI RECI!!! Kto sa v jednom kolektive citi dobre a zapada (napriklad na hadzanej, v spevackom zbore, na krestanskych stretkach, v rodine u babky medzi bratrancami a sesternicami) a je tam v spolocnosti tych ludi vesely a stastny a v druhom kolektive sa neciti dobre a nezapada (na strednej skole medzi drogosmi, ozranmi a sexosmi a chvastunmi klamarskymi), TEN SOCIALNU FOBIU ROZHODNE NEMA!!! Lebo kto ma socialnu fobiu, ten sa boji vsetkych ludi, kazdeho vzdy a vsade, ano? takze nebude chodit na kruzky a ani k starym rodicom medzi bratrancov a sesternice a ani na rodinne oslavy a svadby a pohreby, a tak, len pojde k psychologovi po lieky, ktore ho obrazne povedane uspia na vecnost teda otapia ze bude nonstop len spat.
Je celkom prirozdzene a normalne ze do jedneho kolektivu zapadnes a do druheho nie. Ze v spolocnosti sportovkyn ktore hraju hadzanu (pokial aj ty ju hras) sa citis dobre a v spolocnosti mariskarov (pokial ty tu marisku nefajcis) sa citis zle. Dobre sa citis s tymi, ktori maju s tebou vela spolocneho. Lebo su ako ty. Vela medzi nimi rozpravas, lebo si s nimi mas co povedat. zaujimaju ta totiz temy, na ktore hovoria. Zle sa citis s tymi, ktori nemaju s tebou nic spolocne. Lebo su od teba vo vsetkom odlisni. Malo medzi nimi rozpravas, lebo si s nimi nemas co povedat. nezaujimaju ta temy na ktore hovoria. Preto medzi nimi hovoris malo.

ides

Ze su ludia falosni, na to je lepsie prist vo veku okolo 14, ako napriklad v 35. Takze v prvom rade bud rada, ze si na to prisla teraz a nie az o takych 20 rokov. To je len tvoje plus, ze uz o tom vies. Priama komunikacia s klamarom je len strata casu. Ale telefonicka a sms komunikacia s klamarom je plus k tomu este aj strata kreditu. Ze ta nebavia rozhovory s rovesnikmi, to je asi tym, ze väcsina pubertiakov riesi predcasny (do toho veku rozhodne nevhodny) sex, prasaciny ohladom toho, somariny ako drohy, marisku a chlast a grcaniny a stanie a sranie po meste, prespavanie na lavickach pod vplyvom alkoholu a dalsie sprostosti a ty na toto asi nie si, tak preto si mozes pripadat, ze ta maju za tichu, za divnu, za "nie tu ich", aj si mozes pripadat, ze nezapadas, co by mohla byt aj pravda, pokial teda nie si moc na rozhovory o "ich temach", o tych drogach, sexe ogrcanom okoli, o opilych hlavach. To ale neznamena, ze naozam musis byt ticha a cudna. Ty nie si vobec ani nenormalna, ani ticha, ani nudna a ani cudna. Si praveze normalna, este normalnejsia ako su oni. Uvidis, na vysokej skole to bude ine, tam sa dostanes medzi inteligentnych a nie medzi kdejakych krcmovych a drogovych ozratych hulvatov a nebudes uz pocuvat hulvatske sproste reci krcmove a chvastunske sexove, ktore hadzu do eteru nevyzrete pubertiacke dute hlavy, ale budes pocuvat normalne reci normalnych ludi, tam nebudes ticha a vzdy budes mat co povedat a prispiet kuskom svojej osobnosti k rozvoju normalneho, inteligentneho a slusneho kolektivu. zalezi len od toho, na aku skolu pojdes. Ked na socialnu pracu, pripadne ine na prd lahke odbory, necakaj zmenu. ked ale pojdes napriklad na medicinu, MAS TO VYHRATE!!! Vyhrate nielen v kolektive, ale aj v zivote. Ty si teraz v takom veku, v akom kazdy mlady clovek velmi tuzi zapadnut, byt "za hvieznu, byt za COOL", no ci si naozaj za hviezdu a za cool medzi krcomvymi tvojmu veku primeranymi hulvatmi, to nech ti je u riti. Nech je pre teba prednejsia tvoja buducnost, teda buduce vzdelanie a jemu prinaleziace uplatnenie, ktore ZARUCENE NEZAVISI OD TOHO, CI MEDZI PRIMITIVMI ZAPADAS ALEBO NIE!!! Ale zavisi len od tvojej snahy a ochoty makat na sebe. Ked si s nimi nemas co povedat, pripadne netravis s nimi cas mimo skoly, ZISKAVAS TEN CAS PRE SEBA. Venuj ho uceniu, nikdy neolutujes, ver tomu!!! Alkohol zabija mozgove bunky, ktore sa uz nedokazu obnovit. Co budu mat oni v hlave, to nech ti je jedno. Ked chces zapadnut, tak zapadnut mozes, ked budes s nimi chlastat, zurovat a sexovat a drogovat. NEZAPADNUT medzi hentakych znamena dlazdit si pomaly cesticku ku krasnej a stastnej buducnosti. ZAPADNUT medzi nich znamena vies tak, asi co... Ze dvere ku krasnej a stastnej buducnosti sa pre teba raz a navzdy zatvoria s tym, ze s najväcsou pravdepodobnostou sa uz neotvoria nikdy viac. Preto ti radim, nechaj drogosov drogovat, sexosov sexovat a ozranov chlastat, hulicov hulit travu, nech si oni doseru svoje zivoty, ty si ale nedoser ten tvoj. Ver, ze zasrate styri roky ZAPADNUTIA DO KOLEKTIVU NA STREDNEJ SKOLE neznamenaju najdenie zivotneho stastia, hoci v takomto veku si mozno myslis, ze ano, lebo je to tvoja najväcsia tuzba, zapadnut, ale mylis sa. Najdenie zivotneho stastia spociva v niecom inom. Uz ti bolo napisane, v com, tak sa toho drz a maj sa tu pekne.

Tomas12345

(Mne totižto stres robí škola. Nie učenie, ale spolužiaci. V škole sa snažím usmievať sa, no v skutočnosti vo svojom vnútri zomieram.
Nebavia ma ani rozhovory spolužiakov, najradšej by som bola stále ticho. Niektorí mi prídu strašne falošní a preto sa radšej stránim od ľudí. Najradšej som sama.Ale na druhej strane nechcem byť taká tichá v triede...chápete ? S ktorou sa nikto nebude baviť a tak...Ale už teraz patrím medzi najtichšie osoby v triede a neviem prečo ale dosť ma to raní. Keď si po škole zhrňiem to, koľko som toho povedala, a či sa mi nestal nejaký trapas (proste ak nie som spokojná s tým dňom v škole) tak upadnem ešte do väčšej depky. Viete no, ja si to až príliš vážne beriek k srdcu. Neviem sa uvoľniť, vždy si poviem že, šak o nič nejde, ale nepomáha to. Pritom doma som normálna. A nepíšte mi tu prosím niečo typu: Zmier sa s tým, lebo to ma privádza ešte do väčšieho šialenstva. Ľudia, myslíte že mám depresiu a trochu príznaky i sociálnej fóbie ?)

No trosku priznaky socialnej fobie tam mozno aj su ( to musi posudit psychiater) ale podla mna si skrátka taky introvert. Tiez som takýto bol, v triede som bol tichý a nevyrecny a tiez mi to vadilo. Ale ono je dolezite si najst iný zmysel v zivote nez to, kolko slov v triede nahovorim a kolko spoluziakov sa so mnou rozprava ci nerozprava.
Zober si to tak ze za par rokov ukoncis studium, a s dotycnymi spoluziakmi sa uz neuvidis,takze ak ty je s nimi zle, tak za par rokov budes mat od nich pokoj. Ja napriklad som po pociatocnom sklamani si nasiel na strednej iny zmysel zivota nez to kolko so spoluziakmi v triede nahovorim a ci som oblubeny, mal som svoje konicky a veci ktorym som sa venoval, a tie ma naplnali takze tympadom som sa uz ani nestaral kolko toho nahovorim v triede.

(A ešte je tu jedna vec. Mám spolužiaka, ktorému sa páčim, on je inak zhovorčivý a taký no ukecaný...a on si o mne musí myslieť, že som fakt divná, že skoro nič nerozprávam pritom ja sa iba bojím)

Tak sa mu skus prihovorit trebars ze niecomu nechapes nech ty to vysvetli, no a potom uz nejako ta debata hádam pojde.

bezo

lolinka na smrť ani nemysli potrestala by si ňou možno len svojich najbližších. však si povec keď ta nemajú radi že sú hlupáci, vetšina ludi čo je tu na fóre to ma podobne jak ty a vidíš taký sú najlepší skus si najst kamoš ku čo to ma tiež jak ty, že napr v triede je ticha a nie moc oblubena atd.. alebo ak chceš môžem byt kamoš okrem stredy vtedy nemam čas :D

Lolinkaaa

Also Alex - No, na tom niečo bude, keď ma ostatní radi nemajú a vyhýbajú sa mi, sú ku mne drzí a vysmievajú sa.
Nie je príjemné nemať ani jednu kamarátku. Viem, prečo ju nemám. Pre moju povahu. Najradšej by som sa potrestala tým, že sa zabijem, lebo nič iné mi nepomôže.

Also Alex

Loli,
Ale prečo sa nemáš rada, taká, aká si? Ja sa mám rada. A niekedy neprehovorím ani slovko aj dva dni v kuse. Dá sa o tom aj takto premýšľať: to, čo ty hovoríš je vzácne a cenné. A nie každý si to zaslúži počuť. V rodine, kde sa cítiš dobre, vedia, že nie si mĺkva. Tvoja komunikácia s niekým je dar.
A hoci to teraz vyzerá, že je to navždy a tlak školského kolektívu je veľký, ver, že za dva, za päť, za desať rokov si ani nespomenieš na väčšinu bezvýznamných ľudí, ktorí si z teba možno teraz robia srandu, lebo si tichá. Skús si to predstaviť. Školské roky sú brutálne. Bude to lepšie, uvidíš. Hlavu hore ☺️