Nebaví ma škola, nemám rada ľudí

Príspevok v téme: Nebaví ma škola, nemám rada ľudí
stratenaa

Mám pocit, že už som prípad ozaj pre psychiatra. Poslednú dobu (už taký mesiac) som stále smutná,nič ma nebaví, nevládzem robiť nič, nemám náladu a dokonca aj známky sa mi zhoršili v škole. Stále rozmýšľam a rozmýšľam a nedokážem byť šťastná. Najradšej by som bola sama, niekde vypadla do zahraničia a už sem nikdy neprišla. Chcem mať pokoj a nie žiť v strese. Mne totižto stres robí škola. Nie učenie, ale spolužiaci. V škole sa snažím usmievať sa, no v skutočnosti vo svojom vnútri zomieram.
Nebavia ma ani rozhovory spolužiakov, najradšej by som bola stále ticho. Niektorí mi prídu strašne falošní a preto sa radšej stránim od ľudí. Najradšej som sama.Ale na druhej strane nechcem byť taká tichá v triede...chápete ? S ktorou sa nikto nebude baviť a tak...Ale už teraz patrím medzi najtichšie osoby v triede a neviem prečo ale dosť ma to raní. Keď si po škole zhrňiem to, koľko som toho povedala, a či sa mi nestal nejaký trapas (proste ak nie som spokojná s tým dňom v škole) tak upadnem ešte do väčšej depky. Viete no, ja si to až príliš vážne beriek k srdcu. Neviem sa uvoľniť, vždy si poviem že, šak o nič nejde, ale nepomáha to. Pritom doma som normálna. A nepíšte mi tu prosím niečo typu: Zmier sa s tým, lebo to ma privádza ešte do väčšieho šialenstva. Ľudia, myslíte že mám depresiu a trochu príznaky i sociálnej fóbie ? A ja si vždy pred školou poviem, že uvoľni sa, veď o nič nejde a akonáhle prídem do školy, keď poviem niečo, popletiem to a pôsobim ako taký ťuťko.
A ešte je tu jedna vec. Mám spolužiaka, ktorému sa páčim, on je inak zhovorčivý a taký no ukecaný...a on si o mne musí myslieť, že som fakt divná, že skoro nič nerozprávam pritom ja sa iba bojím. Mám pocit menejcennosti a keď vidím, že sa mu páčim tak to nechápem. Viem, že nie som škaredá.  Achjaj, toľko pocitov v jednej osobe... mám pocit, že mi z toho zachvíľu šibne. Ešte som dostala aj pár známok zlých známok v tomto čase :( a vždy sa učím na jednotky/ dvojky.
Povedzte mi čo msom za človeka, že nemám rada ľudí, nedôverujem im. Kaźdý sa po čase ukáže že je falošný.

Anonym_93436

Ah , čo ti na to povedať .. niektorí ľudia sme holt tichší , dám ti radu .. buď sama sebou aj keby nepovieš za deň ani jedno slovo.
Nemusíš sa báť toho že v očiach ostatných budeš iná , nezáleži na ich názore a toto je pravda.
Čo si za človeka ? Si múdra kedže vieš že dôveru si človek musí získať a hlavne to že tí falošní ľudia za to nestoja , radšej budem s jedným normálnym človekom ako s desiatimi falošnými.
Sám teraz študujem na strednej .. v prváku som nebol samým sebou a nosil som ''masku'' aby som zapadol .. v druháku to akosi zo mňa opadlo , zistil som že je mi lepšie keď som taký aký som a teraz v tretiaku som už radšej stále ticho a pracujem si na svojom :) Je to tak lepšie , nech si ostatní myslia čo chcú , ide hlavne o to aby si sa cítila dobre.
Ak ťa ten chalan má naozaj rád tak ťa bude mať rád takú aká si , čiže kludne aj tichú a samotársku.
Máš ľahkú depresiu ale ta opadne keď sa dokážeš prijať .. si holt taká aká si , necíť sa menejcenná ... ide hlavne o to na akých ľudí natrafíš , mne sa viacej páčia takýto tichší a nie falošný ľudia ..
Ak chceš kludne mi môžeš napísať na email .. vypočujem každého a ak viem tak poradím .. depresiou aj šikanou som si prešiel takže z nej isté skúsenosti už mám.
Držím palce a prajem ti hodne šťastia.