Samovražda a posmrtný život

Príspevok v téme: Samovražda a posmrtný život
ChcemPravdu

Veľakrát som počula, že ľudia, ktorí spáchajú samovraždu, sa dostanú do pekla.
Dobre, samovražda je v podstate vražda, tým pádom je to zlé, ale čo s tými, ktorí samovraždu spáchali kvôli silným depresiám ? Sama mám silné depresie a poviem vám, že vtedy človek nepremýšľa. Vidí všetko negatívne a keď pácha samovraždu, neuvedomuje si, čo robí.
Prežíva tu na Zemi veľkú (hoci psychickú) bolesť, ktorá je až tak silná, že vedie k samovražde.
Nebolo by spravodlivé, keby skončil takýto človek v zatratení. Možno by mohol skončiť v očistci (ak existuje), ale v zatratení...

Tomas12345

Cesta :

"Kto chce prísť za mnou, nech zaprie sám seba, berie svoj kríž deň po deň, a tak ma nasleduje. Kto by si chcel zachrániť život, stratí ho; a kto by stratil život pre mňa, zachráni si ho." (Lukáš 9, 23)
Čo znamená zaprieť sám seba? Zrušenie subjektívneho vedomia, t.j. ohraničeného vedomia seba samého, čiže svojho ja. Ostane tak vedomie bez hraníc seba samého.
Požiadajte Boha o jeho lásku. "Bože, ak existuješ, daj mi svoju lásku."

Ono je dôležité čítať tie biblické verš v celom kontexte aby človek pochopil v akom zmysle boli povedané. Uvedieme si tu ten verš v celom svojom kontexte nech poznáme jeho úmysel.

Evanjelium Podla Matusa 16 : 21 - 26

"Od tej chvíle začal Ježiš svojim učeníkom vyjavovať, že musí ísť do Jeruzalema a mnoho TRPIET od starších, veľkňazov a zákonníkov, že ho ZABIJU, ale tretieho dňa vstane z mŕtvych. Peter si ho vzal nabok a začal mu dohovárať: „Nech ti je milostivý Boh, Pane! To sa ti nesmie stať!“ On sa obrátil a povedal Petrovi: „Choď mi z cesty, satan! Na pohoršenie si mi, lebo nemáš zmysel pre Božie veci, len pre ľudské!“ Potom Ježiš povedal svojim učeníkom: „Kto chce ísť za mnou, nech ZAPRIE SAM SEBA, vezme svoj kríž a nasleduje ma. Lebo kto by si chcel život ZACHRANIT, STRATI ho, ale kto stratí svoj život pre mňa, nájde ho.Veď čo osoží človeku, keby aj celý svet získal, a svojej duši by uškodil?! Alebo za čo vymení človek svoju dušu?!

Z kontextu teda vidíme že "zaprieť sám seba" nemá vôbec nič spoločné s tým zmeniť svoje myslenie a byť nastavený na prijatie Božej Lásky. "Zapriet sám seba" znamená to že človek má byť ochotný ochotne znášať i utrpenie (utrpenie v tomto verši je vyjadrené v "niesť svoj kríž") pre evanjelium, mal by byť pripravený na to že pre evanjelium nastane i prenasledovanie, a v určitých prípadoch človek musí rátať aj s tým riskovať pre evanjelium i svoj život. Kto si viac cení svoj život ako evanjelium ten nie je hoden Ježišovho učenia, ten nezaprel sám seba, to potvrdzuje i Ježišov výrok : "Lebo kto by si chcel život ZACHRANIT, STRATI ho, ale kto stratí svoj život pre mňa, nájde ho". Ježiš nás vyzýva k zapreniu samého seba po tom čo sa mu Peter snažil zachrániť život, Ježiš dal ale Petrovi na to jasnú odpoved, že lepšie je zomrieť pre evanjelium a získať následne večný život, ako si život na Zemi zachrániť, ale v konečnom dôsledku večný život s Bohom nezískať.

Mimochodom z tohto vyplýva další dôkaz o tom že ateisti nesplnuju Božie podmienky pre získanie spásy. Ježiš nás vyzýva k tomu aby sme pre evanjelium boli schopní i znášať potupu a dokonca byť schopný i položiť svoj život za Boha. Veľa silno veriacich by toto pre evanjelium boli ochotní podstúpiť, avšak ateista ktorí sa o Boha nezaujíma, neverí v Neho, on by v žiadnom prípade nebol pre Boha ochotný podstúpiť ani prenasledovanie, ani súženie a ani obetovanie svojho života.

Tomas12345

Cesta :

"Ak chceme byť šťastní, spokojní, slobodní, zdraví a v súlade s Bohom, potrebujeme naplniť tieto dve vety:
„Boh je láska a kto ostáva v láske, ostáva v Bohu a Boh ostáva v ňom.” (1 Jn 4, 16)."

Týmto veršom sa ohánaš už desiatky krát aj ked som ti tu už dával argumenty (ktoré si mi ale neprotiargumentoval) o tom, že ohánať sa len týmito veršami a ignorovať ostatné nemá zmysel. Ak by v celej Biblii existoval len tento verš, tak by si mal pravdu, lenže v Biblii existuju i iné verše a preto treba čítať a chápať Bibliu ako jeden celok, a nie len jednotlivé kapitoly a ostatné kapitoly si nevšímať.
Tak sa podme pozrieť na ten tvoj význam Boh = láska a aplikujme si to na niektoré biblické verše či to bude v nich sedieť.

Evanjelium podľa Lukáša 18 : 2

"V istom meste bol sudca, ktorý sa Boha (Lásky?) nebál a ľudí nehanbil."

Dáva tento verš zmysel, aby sa človek bál lásky ? Nie je skôr Boh vnímaný ako osoba než ako Láska ?

2. kniha kroník 20:20
"Včasráno vstali a vyšli na púšť Tekue. Keď vychádzali, Jozafat sa postavil a povedal: „Počúvajte, Júdovci a obyvatelia Jeruzalema! Verte v Pána ( V Lásku:), svojho Boha (svoju Lásku?), a bude sa vám dariť!“

Veriť sa dá v niečo o čom človek nevie naisto či existuje, v lásku sa preto veriť nedá. Nielenže neexistuje ani jeden biblický verš ktorý by spájal vieru vieru v Lásku, ale v Lásku sa nedá veriť ani preto lebo vieme že na 100% existuje, však s láskou sa dennodenne stretávame a ked o niečom vieme že 100% existuje tak sa v to už ani nedá veriť. Preto ak namiesto slovo Boh umiestnime slovo "Láska" biblické verše nám nebudú dávať zmysel.

Kniha Exodus 20:3
Nebudeš mať iných bohov (Iné Lásky?) okrem mňa!

Nebudeš mať iné lásky okrem mna. Dáva tento verš význam ? Kolko tých lások by akože muselo existovať ?

Evanjelium podľa Jána 1:18
Boha (Lásku?) nikto nikdy nevidel. Jednorodený Boh (jednorodená Láska?), ktorý je v lone Otca, ten o ňom priniesol zvesť.

1) Láska vidíme dennodenne, takže ak si chceme dosadieť namiesto Boh = Láska tak tento biblický verš prestane dávať zmysel.

2) Jednorodená Láska ? Dáva to zmysel ?

Vidíme teda že nemá zmysel zamienať osobu Boha za Lásku. Co teda znamená výrok "Boh je Láska" ? Znamená to to, že Boh je láskavý, On poslal svojho Jediného syna aby nezahynul nik kto v Neho veri, ale mal život večný.

"a kto ostáva v láske, ostáva v Bohu a Boh ostáva v ňom.” (1 Jn 4, 16).

V Bohu ostáva ten kto zachováva jeho Prikázania a teda nie len ten kto zostáva v láske (len to nestačí).

Prvý list Jánov 2 : 4 - 6

Kto hovorí: „Poznám ho,“ a NEZACHOVAVA jeho prikázania, je luhár a niet v ňom pravdy. Kto však ZACHOVAVA jeho slovo, v tom je Božia LASKA naozaj dokonalá. A podľa toho vieme, že SME v ňom. Kto hovorí, že ostáva v ňom, má aj sám žiť, ako žil on.

Vidíme teda jasne že v Bohu zostáva ten, kto zachováva všetky jeho prikázania (aspon sa snaží o ich zachovávanie) a nie len ten kto koná skutky lásky a ostatné Božie prikázania nekoná.

Cesta

Ak chceme byť šťastní, spokojní, slobodní, zdraví a v súlade s Bohom, potrebujeme naplniť tieto dve vety:
„Boh je láska a kto ostáva v láske, ostáva v Bohu a Boh ostáva v ňom.” (1 Jn 4, 16).
"Kto chce prísť za mnou, nech zaprie sám seba, berie svoj kríž deň po deň, a tak ma nasleduje. Kto by si chcel zachrániť život, stratí ho; a kto by stratil život pre mňa, zachráni si ho." (Lukáš 9, 23)

Čo znamená zaprieť sám seba? Zrušenie subjektívneho vedomia, t.j. ohraničeného vedomia seba samého, čiže svojho ja. Ostane tak vedomie bez hraníc seba samého.

Požiadajte Boha o jeho lásku. "Bože, ak existuješ, daj mi svoju lásku." Ja som ju dostal ešte pred zrušením svojho ohraničeného, subjektívneho ja. Ale cítil som ju len keď ju nerušilo moje subjektívne ja (skoro ráno, tesne po zobudení). Preto je dôležité zaprieť sám seba, aby ste Božiu lásku mohli mať stále v sebe, konať z nej, myslieť z nej, žiť z nej. Vtedy ste šťastní, slobodní a zdraví.

Katkaaa

Cesta: V poriadku :) Ved som hovorila ze sa nebudem prilis vyjadrovať, a zase, som opatrna hlavne teda na internete vselico citat a analyzovat, cloveka veci mozu popliest a uviest do bludnych uceni, ..zaroven,ak sme ucenici, vieme rast v poznani Boha, v Kristovi a silniet a rozoznavat dobre od zleho.. Ja som zatial opatrna, ale aj to tak ma byt, ved je aj napisane aby sme bdeli, tak je to spravne, a aj vykupovali cas, ja sa rada ucim a postupujem, rada by som rychlejsie, len zaroven cakam na to, kedy sa budem citit lepsie, lebo nedavno sa konecne prislo na to co mi je, a nasadila sa mi liecba, ktora tiez potrebuje urcity asi dlhsi cas, kym sa zacnem citit dobre :) uz sa neviem dockat.
A mam v plane kupit si knihu Co bude s tymto svetom', a dufam ze ju precitam do konca. Kvoli dlhotrvajucej neliecenej chorobe som mala problemy so sustredenim, tak verim a dufam, ze ju zhltnem!! :) Ako aj VSETKY ostatne od Bozich muzov co mam doma, aj nemam, clovek ma teda co robit.
..uz vidim tu kniznicu ktoru budem mat doma, krasa :)

Cesta

Kristus sa stal prekliatim za nas,.... Ježiš svojím narodením sa ako človek, dobrovoľne podstúpil prekliatie nepriateľmi, aby nám ukázal, ako sa môžeme vrátiť k Bohu. Bol to od neho prejav najväčšej lásky.

Cesta

Vyberám z www.kbs.sk
6. „Boh je láska a kto ostáva v láske, ostáva v Bohu a Boh ostáva v ňom” (1 Jn 4, 16). Tieto slová z Prvého Jánovho listu úplne jasne vyjadrujú jadro kresťanskej viery (5). Boh si vyvolil kráľovskú cestu lásky, aby sa zjavil človekovi. Láska má v sebe svetlo a dáva nám schopnosť vidieť realitu novým spôsobom.
7. Pôvod lásky, jej skrytý prameň, sa nachádza v tajomstve Boha. Správy o stvorení jasne svedčia o tom, že všetko, čo jestvuje, je plodom Božej lásky, pretože Boh túži sprostredkovať stvoreniu svoju dobrotu a dať mu účasť na svojej láske. „Boh je v absolútnom zmysle pôvodný prameň všetkého bytia; avšak tento tvorivý počiatok všetkých vecí – Logos, prvotný rozum – je zároveň milujúci s plným zanietením a pravou láskou” (6). Skutočne jedinečným spôsobom sa to týka človeka. Spomedzi celého viditeľného stvorenia len on môže prežívať vlastný príbeh lásky s Bohom. Len on je povolaný vstúpiť do dôverného vzťahu s Bohom.

Poďme si to zanalyzovať: Začína to tým, že Boh je láska a kto ostáva v láske, ostáva v Bohu a Boh ostáva v ňom. Z tejto vety by malo vyplynúť všetko, čo človek potrebuje k tomu, aby sa páčil Bohu. Už ide len o to, ako to dosiahnúť.
Ďalej sa píše: „Boh je v absolútnom zmysle pôvodný prameň všetkého bytia; avšak tento tvorivý počiatok všetkých vecí – Logos, prvotný rozum – je zároveň milujúci s plným zanietením a pravou láskou”. A tu je kameň úrazu katolíckej cirkvi. Napriek tomu že je napísané: „Boh je láska a kto ostáva v láske, ostáva v Bohu a Boh ostáva v ňom”, tak katolícka cirkev tvrdí, že prvotný je rozum, ktorý je zároveň milujúci, čiže láskou. Čítali ste niekde v Biblii že Boh je rozum a kto ostáva v rozume, ostáva v Bohu a Boh ostáva v ňom? Rozum vznikol oddelením od Boha. U človeka vznikol prvým hriechom, keď had pokúšal Evu, a ona sa svojím vedomím ohraničila od Boha, čiže ohraničila svoje vedomie svojím ja, a ohraničila svoje vedomie od lásky. A tak sa vedomie duchovnej lásky zmenilo na vedomie telesného rozumu, aby ním dedične každý človek bojoval o klamstvo v ktoré Eva a Adam uverili, že zjedením ovocia dobra a zla budú ako Boh. Ale Boh je láska, a zlo je všetko, čo z nej nevychádza. Čiže aj telesný rozum. Boh nemá telesný rozum, ale myseľ, a tá vychádza z lásky, čiže z Božej podstaty. Ak chceme byť na obraz Boží, všetko by malo vychádzať z jeho lásky v nás, každá naša myšlienka. Nato nám dal návod Ježiš Kristus. Rozum je myslenie nevychádzajúce z lásky (Aristoteles, veda, človek rozumný). Ježiš povedal: "Kto chce prísť za mnou, nech zaprie sám seba, berie svoj kríž deň po deň, a tak ma nasleduje. Kto by si chcel zachrániť život, stratí ho; a kto by stratil život pre mňa, zachráni si ho."
To znamená zaprieť svoju osobnosť, a žiť Duchom Svätým. Čiže v prvom rade zaprieť svoj rozum, ktorý sa stal bohom aj pre katollícku cirkev. Pozemský rozum je myslenie oddelené od Boha, čiže lásky. Láska z rozumu je účelová, a slúži na dosiahnutie vlastného dobra, oddeleného od ostatných.
Katolícky pohľad pokračuje: "Spomedzi celého viditeľného stvorenia len on môže prežívať vlastný príbeh lásky s Bohom. Len on (Ježiš Kristus) je povolaný vstúpiť do dôverného vzťahu s Bohom." Ježiš ale povedal: "Kto chce prísť za mnou, nech zaprie sám seba, berie svoj kríž deň po deň, a tak ma nasleduje. Kto by si chcel zachrániť život, stratí ho; a kto by stratil život pre mňa, zachráni si ho". Takže platí: "Spomedzi celého viditeľného stvorenia každý môže prežívať vlastný príbeh lásky s Bohom. Každý je povolaný vstúpiť do dôverného vzťahu s Bohom." Veď o tom je návrat k Bohu:))

Cesta

Katka, odpovedala si Tomasovi identicky, ako ja v Duchu Svätom emailom. Bol som len detailnejší. V Duchu Svätom sa vyjadrím ešte k tomuto: Kristus sa stal prekliatim za nas, teda napr. ,,nebudes sa klanat inym bohom okrem mna"- ked toto clovek nerespektuje a robi si po svojom, nasleduje zakonite na ludi kliatba, clovek ma modly ani o tom nemusi vediet, kadejake naramky pre stastie, hroskopy, proste comu clovek veri v srdci a tomu sa vlastne klania... viac alebo menej,ale robi to... a to vedie do zahuby... kde to je, pozriem asi v Deuteronomiu je ten dllllhy predlhy zoznam pozehnani a prekliati... na nas sa vztahuje Nova Zmluva, cize, pre Barankovu krv pre nas zakon neplati, pretože Kristus naplnil cely zakon, :))))) a preto mohol byt dokonalym Barankom a obetovat sa za nás, naňho bola zvalená všetka tá kliatba čo vidíš v Deuteronomiu,.. a všetky možné choroby... preto je Mesiáš a Pán :) a kto Ho vyzná ako svojho Pána bude spasený :)
Pre starozákonných priaznivcov v tele, akými boli farizeji a zákonníci, bol Ježiš prekliatím, pretože nespoznali Boha pôsobiaceho v ňom. Napriek mnohým dôkazom ho ani nechceli spoznať, pretože by tak museli prijať skutočnosť, že Boh je láska, že nemá ego, že je milosrdý, čo by vyžadovalo, že aj oni by sa mali stať takými. Oni ale chceli ostať pri svojom egu, tak pôsobiaceho Boha v Ježišovi popreli, a toto sa im stalo kliadbou. Ježiš povedal na kríži. Bože odpusť im, oni nevedia čo činia. Boh m odpustil, ale toto odpustenie platilo po zmŕtvych vstanie Ježiša Krista. Ak popierali pôsobenie Boha v Ježišovi Kristovi aj po ňom, ostali pod kliadbou.