Samovražda a posmrtný život

Príspevok v téme: Samovražda a posmrtný život
ChcemPravdu

Veľakrát som počula, že ľudia, ktorí spáchajú samovraždu, sa dostanú do pekla.
Dobre, samovražda je v podstate vražda, tým pádom je to zlé, ale čo s tými, ktorí samovraždu spáchali kvôli silným depresiám ? Sama mám silné depresie a poviem vám, že vtedy človek nepremýšľa. Vidí všetko negatívne a keď pácha samovraždu, neuvedomuje si, čo robí.
Prežíva tu na Zemi veľkú (hoci psychickú) bolesť, ktorá je až tak silná, že vedie k samovražde.
Nebolo by spravodlivé, keby skončil takýto človek v zatratení. Možno by mohol skončiť v očistci (ak existuje), ale v zatratení...

bib

Tomas12345
Tvrdis nieco co je napisane v biblii, biblia bola x krat prepisana poprekrucana a nie je iste ze je pravda co sa tam pise ci to je naozaj . Musel by si naozaj poznat co povedal Jezis a ake su ozajstne Bozie zakony, takto len opakujes domnienky ci zelania autorov Biblie, ktori bud zle prelozili texty alebo zamerne prekrutili pravdu a tu je velmi tazko najst.

Tomas12345

Emcat :

Poškodzovaním nič nevyriešiš, ak chces schudnut tak začni cviciť alebo postupne vysad mucne jedla, a ostatné jedz normálne.

Cesta :
"Pápež František: Aj ateisti môžu ísť do neba
www.aktuality.sk"

Ten článok som už dávnejšie videl. Vatikán však negoval papéžové slová, stalo sa tak tuším prvý krát v historii.

No hej, človek ktorí sa o Boha nezaujíma ale ho ani nepopiera je v podstate agnostik. Avšak ja si myslím že byť agnostikom tiež nie je žiadna výhra, pretože angostikovi je podobne ako ateistovi jedno čo Boh od človeka chce. Agnostik rovnako ako ateista Boha nehladá, nespovedá sa mu, nedodržuje jeho príkazy (Skutkami lásky dodrzuje len niektoré príkazy, ostatné vedome zanedbáva)

Ateisti ktorí mali možnosť prijať Ježiša ale ho vedome neprijali budú súdení podla Biblického zákona. A biblický zákon hovorí v tomto jasne, kto neuverí a neprijme Ježiša ako svojho spasiteľa, nebude spasený. Zelal by som si tiež aby sa aj tí ateisti s dobrými skutkami dostali do neba, lenže Biblia tvrdí niečo iné, a nebudem tu hlásať opak, aj ked by som si to prial.

Cesta

Emcat nepoškodzuj sa. Ježiš ťa miluje, a to je to najdôležitejšie. Čítaj si o Ježišovi a pochopíš to. V jeho láske najdeš šťastie, a keď budeš chcieť, tak ti pomôže aj schudnúť. Pozri si aj to video od Caroline Leaf youtu.be

Cesta

Dr. Caroline Leaf Ph.D- svetovo uznávaná odborníčka na mozog vysvetľuje, ako funguje mozog, akú deštrukciu spôsobujú negatívne myšlienky a ako môžeme Božím slovom zmeniť štruktúru nášho mozgu z negatívnej na pozitívnu. youtu.be

Emcat

V škole mám spolužiakou ktorý ma prezývajú tučko tuk atd už od prvej triedy do teraz čo mám robit mám chut sa poškodzovať

Cesta

Pápež František: Aj ateisti môžu ísť do neba
www.aktuality.sk

Po prečítaní článku mi svitla myšlienka, že nie sú len veriaci a ateisti, ale aj tí, čo povedia:"Neviem či Boh existuje." Ja som osobne patril do tejto skupiny, a myslím si, že tam patrí aj môj brat a sestra, ktorých som tu spomínal, a mnoho ďaľších ľudí. Ak by som nebol nepríjemne chorý, nevyliečiteľný z pohľadu medicíny, tak by som sa Boha nespýtal: " Bože ak existuješ, tak mi prosím pomôž." Vedome by som ho nepotreboval v tomto svete, konal by som len podľa vlastného svedomia. Stačil by mi poznanie, aby som druhému nerobil to, čo sám nechcem aby mi robili. Humanizmus. Bol som ale príliš napadnutý zlom, aby ma z toho humanizmus dokázal dostať, a tak sa stalo to čo sa stalo. Keďže už poznám Boha a Ježiša Krista, ako správny humanista beriem na seba svoj kríž, a nasledujem Ježiša, keďže ho chcem byť hoden. Nevnímam to vôbec ako záťaž, ale ako poctu pravde, láske a spravodlivosti, čo sú aj humanistické hodnoty. Rozdiel je len v tom, že keďže už poznám Ježiša stratil som svoj život pre neho, čo je to najlepšie, čo som mohol urobiť, pretože mi je tak po zdravotnej stránke oveľa lepšie, než keby som to neurobil.

Kniha proroka Jeremiáša 17,14-17: Uzdrav ma, Pane, a budem zdravý, zachráň ma a budem zachránený, lebo ty si moja chvála. Hľa, títo mi vravia: „Kdeže je Pánovo slovo? Nech príde!“ Ja som však nebol zahanbený, keď som išiel za tebou, pastierom, a po dni človeka som netúžil. Ty vieš, čo vychádza z mojich úst, je správne pred tvojou tvárou. Nebudeš mojou záhubou, nádejou si mi v deň nešťastia.

Boh odplatí každému podľa jeho skutkov: večným životom tým, ktorí sa vytrvalosťou v dobrom konaní usilujú o slávu, česť a nepominuteľnosť, ale hnevom a rozhorčením tým, ktorí zo sebectva neposlúchajú pravdu a oddávajú sa neprávosti. Súženie a úzkosť doľahne na každú dušu človeka, ktorý koná zlo — najprv Žida, ale aj Gréka, no sláva, česť a pokoj sa dostane každému, kto koná dobro — najprv Židovi, ale aj Grékovi; lebo Boh neuprednostňuje nikoho. Všetci, ktorí zhrešili bez Zákona, bez Zákona aj zahynú, a všetci, ktorí zhrešili pod Zákonom, Zákonom budú súdení. Lebo pred Bohom nie sú spravodliví poslucháči Zákona, ale ospravedlnení budú plnitelia Zákona. Keď teda pohania, ktorí nemajú Zákon, od prírody konajú, čo žiada Zákon, aj keď nemajú Zákon, sami sú si Zákonom. Ukazujú, že majú dielo Zákona napísané vo svojich srdciach. Ich svedomie bude svedčiť spolu s myšlienkami, ktoré sa navzájom obviňujú alebo tiež obhajujú, v ten deň, keď Boh bude skrze Krista Ježiša súdiť skryté veci ľudí, ako som to ohlasoval vo svojom evanjeliu.
www.biblia.sk

Cesta

Neslo o faraona, ale o gerarskeho krála Abímelecha.
Abílemech uniesol Abrahamovu manželku, pretože si myslel že on je jej brat a nie manžel. Abraham nikoho nevydieral, to Boh sa zjavil vo sne Abímelechovi a prikázal mu aby vrátil Abrahámovu manželku Sára jej manželovi Abrahámovi.

Prvý krát sa to stalo pri faraónovi www.biblia.sk

Tomas12345

Cesta :

A v čom konkrétne cirkev zle pochopila vieru ?

"Čo je večné nemusí byť navždy:"

No ja si myslím že áno, inak by sa tam nepísalo o večnosti. Večnosť má len jeden význam a to je nekonečno.

" Ale milujte svojich nepriateľov! Robte im dobre! Požičiavajte a nič za to nečakajte! Tak bude hojná vaša odmena a budete synmi Najvyššieho, lebo on je dobrý aj k nevďačným a zlým. Buďte milosrdní, ako je milosrdný aj váš Otec." www.biblia.sk"

Boh je dobrý i k zlým ale iba tu na Zemi -

Evanjelium podľa Matúša 5:45
aby ste boli synmi svojho Otca, ktorý je v nebesiach; veď On dáva vychádzať slnku na zlých aj na dobrých a zosiela dážď na spravodlivých aj na nespravodlivých.

"Bohu je všetko možné, aj prijať kajúcnika z Pekla do Neba, ak toho bude hoden."

Pozri sa na príbeh o boháčovi a Lazárovi. Boháč sa dostal do pekla, no po určitom čase v pekle prosí Abraháma o kvapku vody a oroduje za svojich bratov, pričom ani jedna pomoc mu nie je poskytnutá, a to si myslím že z toho príbehu vyplývalo že boháč svoje hriechy lutoval, no ale i napriek tomu jeho prosby neboli vypočuté.

"Čo zaručuje, že bytosti vo večnom živote nepadnú ako padlí anjeli, či Adam a Eva? Čo zaručuje, že bytosti vo večnom trápení nezatúžia po Bohu?"

V raji kde boli Adam a Eva bol i Satan, a práve on ich naviedol na zlé. V nebi ale satan už nebude takže ani nebude nikto kto by ludí v nebi naviedol na zlé. Zdá sa mi že to práve satan je vodca padlých anjelov a zrejme to bol práve on ktorý ich naviedol na vzburu, v nebi ale satan už nebude.

Určite po Bohu zatúžia. Nikto predsa nechce byť v pekle navždy. Lenže ja si myslím že v pekle bude už neskoro meniť názor. Ak by do neba išiel každý kto prijme Ježiša, potom by išli všetci skor čí neskor do neba. Lenže zober si to tak že je podla teba spravodlivé že ludia ktorí nehladali Boha nakoniec skoncia v nebi (až potom čo prijali Krista ked už bolo 100% istá Jeho existencia) rovnako ako tí ludia, ktorí Boha hladali a zasvätili tomu celý svoj život ?

Tomas12345

Buki :

Neslo o faraona, ale o gerarskeho krála Abímelecha.
Abílemech uniesol Abrahamovu manželku, pretože si myslel že on je jej brat a nie manžel. Abraham nikoho nevydieral, to Boh sa zjavil vo sne Abímelechovi a prikázal mu aby vrátil Abrahámovu manželku Sára jej manželovi Abrahámovi.

Cesta

Kameňom úrazu cirkví je pochopenie viery. Máte pocit, že každý kto verí v Ježiša Krista je spravodlivý? Ak by tomu tak bolo, tak by všetci kresťania prechovávali vzájomnú lásku, a aj k nepriateľom. Takže viera v Ježiša Krista ešte nikoho neurobila spravodlivým. Takže ako je to s vierou? Pozrite si biblické preklady: www.biblia.sk
Katolícky, evanjelícky, Botekov prekladajú v zmysle: "Božia spravodlivosť cez vieru v Ježiša Krista." Ekumenický a Roháčkov: "Božia spravodlivosť cez vieru Ježiša Krista." Ak máme vieru Ježiša Krista, stávame sa spravodlivými. Ak len veríme v Ježiša Krista, nestávame sa spravodlivými. Veriť v Ježiša ešte neznamená žiť jeho vierou. Opäť to isté: Katolícky, evanjelícky, Botekov preklad v zmysle: "Ospravedlňuje toho, kto verí v Ježiša." Ekumenický a Roháčkov v zmysle: "Ospravedlňuje toho, kto žije z Ježišovej viery." www.biblia.sk