Samovražda a posmrtný život

Príspevok v téme: Samovražda a posmrtný život
ChcemPravdu

Veľakrát som počula, že ľudia, ktorí spáchajú samovraždu, sa dostanú do pekla.
Dobre, samovražda je v podstate vražda, tým pádom je to zlé, ale čo s tými, ktorí samovraždu spáchali kvôli silným depresiám ? Sama mám silné depresie a poviem vám, že vtedy človek nepremýšľa. Vidí všetko negatívne a keď pácha samovraždu, neuvedomuje si, čo robí.
Prežíva tu na Zemi veľkú (hoci psychickú) bolesť, ktorá je až tak silná, že vedie k samovražde.
Nebolo by spravodlivé, keby skončil takýto človek v zatratení. Možno by mohol skončiť v očistci (ak existuje), ale v zatratení...

Marosko-n

Na vysvetlenie čo nasleduje a ako to funguje.
Ľudia v minulosti mali všeliakych bôžikov v dome na skrini.
Keď prišlo kresťanstvo bolo v domoch na stenách zavesené ,
BOH je láska !
Dnes to v domoch aj bytoch chýba. A viete čo je to láska ?
To je to nehmotné na ktoré dnešna fyzika nestačí. To je tá energia ,ktorá pochádza a je podstatou Boha, Naši predkovia len inštinktívne napísali BOH je láska.
Vedci vedia o čiernej energii, hmote ,ktorá je v celom nekonečnom vesmíre a preniká všetku hmotu. Preto ju nazvali čiernou, lebo ju nevidíme našimi očami ani prístrojmi.
Dokáže sa zhmotňovať, aj na človeka. Kto ovláda túto energiu dokáže meniť prvky, tvoriť slnka, vesmír.
Človek zanecháva vzorec, svoje JA v tejto energii, hmote.
Boh , Som ,kto Som, je najvyžšia forma inteligencie, Zhotovil vzorec rastlín,zvieratá, človeka, vody, Zeme, vesmíru a spustil to všetko aj krásne.
Ku tejto hmotnosti mu ako stvoriteľovi chýbalo niečo, čo inteligencia, rozum, ani matematika nemajú.
A to je hlavné preto aby to malo zmysel podstaty existencie toho všetkého, je BOH je láska, preto má zmysel jestvovať BOH, lebo má prečo žiť existovať.
My ľudia si to neuvedomujeme , že naša otlačka, vzorec človeka ostane na veky v Božej energii, čiernej hmote a Boh ju môže kedykoľvek obnoviť a zhmotniť.
Ostanú aj naše vedomosti ,aj ,pocity, aj naše činy, dobre z láskou, zlé bez lásky.
V histórii sa píše o knihách Života, kde je všetko zapísané.
Viac na budúce.

Anonym_93436

Je škoda sa nad tým zamýšľať kedže všetci máme iné životy. Všetci sme inak psychicky silní a hlavne nie každý toto vie.
Človek ktorý toto nevie a spácha ju by nemal skončiť v zatratení ...
Mrzí ma že máš silné depresie avšak pre každého tu je vždy nádej , aj pre teba. Neviem z čoho máš depresie ale ak chceš rád sa ti pokúsim pomôcť.
Inak , to máš tak no .. nik nechce trpieť. Pre mňa samého by bola smrť oslobodením , každý deň bojujem s osamelosťou , chronickou bolesťou a smútkom. ... No sebevraždou z tohto sveta odísť nechcem ..

ChcemPravdu

Ocar - Ja nehovorím, že chcem samovraždu spáchať. Priznám sa, myslím na to, ale neurobila by som to. Chcem počuť čisto len názor.
Jeden nemenovaný človek na tomto fóre v starých témach hovoril o tom, že samovražda bude mať v posmrtnom živote fatálne následky.
Tak som chcela pripomenúť, že niektorí páchajú samovraždu, keď sú zaslepení.

Hmmh

Pravda je ze vsetci neskoncia nikde, po smrti prestanu existovat a nebo peklo su bohuzial len vymysel cloveka, takze je zbytocne sa tym zaoberat.

Ocar

Mala by si ísť do nemocnice, aby ťa nadopovali liekmi asi tak, ako keď napcháš húsku kukuricou, trochu ešte potom počkaj a už na samovr. nepomyslíš. Depresie máš najskôr preto, lebo svoj život vzťahuješ k nejakej pseudo-hodnote, ty už budeš vedieť aká. To ti nevychádza, tak to ideš ukončiť. Od života by si mala mať veľké ambície a očakávania, proste že tak či onak dosiahneš všetko a dovi, dopo a dopi.