Samovražda a posmrtný život

Príspevok v téme: Samovražda a posmrtný život
ChcemPravdu

Veľakrát som počula, že ľudia, ktorí spáchajú samovraždu, sa dostanú do pekla.
Dobre, samovražda je v podstate vražda, tým pádom je to zlé, ale čo s tými, ktorí samovraždu spáchali kvôli silným depresiám ? Sama mám silné depresie a poviem vám, že vtedy človek nepremýšľa. Vidí všetko negatívne a keď pácha samovraždu, neuvedomuje si, čo robí.
Prežíva tu na Zemi veľkú (hoci psychickú) bolesť, ktorá je až tak silná, že vedie k samovražde.
Nebolo by spravodlivé, keby skončil takýto človek v zatratení. Možno by mohol skončiť v očistci (ak existuje), ale v zatratení...

Tomas12345

Cesta :

Tak ak si myslíš že si autor témy nenájde svoj príspevok, tak založme novú tému s podobným názvom v ktorej budeme diskutovať.

Cez email je diskusia velmi komplikovaná a neprehladna, ovela lepšia je diskusia tu. Navyse mne email aj dost často nefunguje, niektoré správy ktoré mi mali prísť ani neprídu, a často krát aj zabudnem na email prísť kedže tam nie som zvyknutý chodiť. Tu bude najlepšie o tom diskutovať, pretože sa môžu zapojiť i ostatný a môžu našu diskusiu sledovať i tí čo o to majú záujem.

Cesta

Ak teda jestvuje nejaké povzbudenie v Kristovi, ak jestvuje nejaká útecha z lásky, nejaké spoločenstvo Ducha, nejaký súcit a milosrdenstvo, dovŕšte moju radosť: zmýšľajte rovnako, majte tú istú lásku, buďte jedna duša a jedna myseľ! Nič nerobte z ctižiadostivosti ani pre márnu slávu, ale radšej v pokore pokladajte iných za vyšších od seba a nevyhľadávajte každý iba svoje záujmy, ale aj záujmy druhých.
www.biblia.sk

Katkaaa

Ahojte, vyjadrím sa k niektorým veciam keď prídem domov, najskôr v nedeľu...
A určite to tu má význam, to si ja myslím, aj keď som to tu veľmi nesledovala, ale myslím si to proste, že Pán si chce použiť aj internet

Cesta

Tomas, vidím to inak, ale dohodnime sa takto. Ja ti budem odpovede posielať emailom, sú dosť rozsiahle, a pochybujem že ich bude čítať okrem teba niekto iný, maximálne Katka a zopár jedincov, a samovrah, ktorý nevie ako to je s peklom, sa cez naše rozsiahle príspevky nedopátra k tomu príspevku, ktorý chcem aby videl. Ale ak uznáš za vhodné email odo mňa uverejniť v tejto téme, nebudem ti brániť.

Tomas12345

Cesta :

Tu na fóre má naša diskusia oveľa väčší význam než keby bola anonymna, môžu sa do nej zapájať i ostatní účastníci a o tom to predsa i je! Navyše niektori ľudia možno sledujú našu diskusiu a preto by nebolo dobré odísť od začatej diskusie dakam do emailu. A v neposlednom rade tu sa píše a je to oveľa prehľadnejšie aj tá história správ než na emailu a ešte k tomu mne na email niektoré správy ani neprídu. Budem rád ak budeme diskutovať tu.

Naša diskusia priamo súvisí s danou témou.

Cesta

Vtedy Hospodin, Boh, stvárnil človeka, prach zo zeme, a vdýchol mu do nozdier dych života. Tak sa stal človek živou bytosťou.
Telo máme z prachu, ale život nie.
Ježiš im povedal: „Synovia terajšieho veku sa ženia a vydávajú. Ale tí, čo budú uznaní za hodných dosiahnuť budúci vek a zmŕtvychvstanie, už sa viac neženia ani nevydávajú. Už ani umrieť nemôžu, lebo sú ako anjeli a sú Božími synmi, pretože sú synmi vzkriesenia. A že mŕtvi naozaj vstanú, naznačil aj Mojžiš pri kre, keď Pána nazýva Boh Abraháma, Boh Izáka a Boh Jákoba. Veď on nie je Bohom mŕtvych, ale živých, lebo pre neho všetci žijú."

Gratulant

Telá ktoré spachaju suicidium končia na Slovensku automaticky na pitve grátis. Potom pokračujú do pece alebo do zeme. Ešte som nevidel posmrtný život popola alebo kostí.

Zvieratá majú tiež depky keď páchajú tiež samovraždy?

Cesta

Tomas, pošli mi tvoju emailovú adresu na cestadoneba zavináč seznam.cz, nech ti môžem poslať odpovede a tvoje otázky. Tu to nechcem zahlcovať, aj tak sme to už dosť zahltili mimo tému.

Tomas12345

Cesta :

"Zákon potrebuje ten, kto nemá v sebe lásku, kto má v srdci lásku, zákon nepotrebuje."

A ktorý biblický verš hovorí o tom že človek ktorí koná skutky lásky nepotrebuje dodržiavať i skutky zákona ?