Samovražda a posmrtný život

Príspevok v téme: Samovražda a posmrtný život
ChcemPravdu

Veľakrát som počula, že ľudia, ktorí spáchajú samovraždu, sa dostanú do pekla.
Dobre, samovražda je v podstate vražda, tým pádom je to zlé, ale čo s tými, ktorí samovraždu spáchali kvôli silným depresiám ? Sama mám silné depresie a poviem vám, že vtedy človek nepremýšľa. Vidí všetko negatívne a keď pácha samovraždu, neuvedomuje si, čo robí.
Prežíva tu na Zemi veľkú (hoci psychickú) bolesť, ktorá je až tak silná, že vedie k samovražde.
Nebolo by spravodlivé, keby skončil takýto človek v zatratení. Možno by mohol skončiť v očistci (ak existuje), ale v zatratení...

None999

Smutna,
Ja ti rozumiem,odpovedal som ceste, a zaroven tebe ci ti staci jeho vyjadrenie.
Tiez som v koncoch ale zial boh a ten zidovsky ktorym sa tu vacsina ohana nepomaha... takze ak ti stacia jeho nazori a povzbudenie tak to som rad,mne nezmyselne blaboli ci y(neviem je to nespisovne,a cz slovo) nepomahaju,to lepsie sa vyjadrujem ked som pod parou ;)

Ok tak drzim palce!

Smutna_S

None, mňa nezaujíma cirkev, zaujíma ma len Boh. Nič iné mi nezostáva. Len Boh a ja. Inak som stratená. Neviem, čo je pre teba stále dokola, ja som prišla dnes.Dnes potrebujem pomoc. Čo bolo predtým - to hľadať nebudem.

Smutna_S

Cesta, budem to čítať zas a znova, lebo sa cítim osamelá. Som sama a osamelá. Už dlho možno viac ako desať - pätnásť rokov, možno dvadsať. Bolí ma srdce, vedela som že budem osamelá, ano, mám v sebe smútok, bolesť, horkosť žiadnu ľahkosť. Len prosby, nemám tam upratané. Som nehodná. Nemilovaná, egoistická, plná bolesti. Nezvládla som svoju životnú etapu, na ktorej najviac záležalo, spôsobila utrpenie svojim blízkym. Moji najbližší si navždy v srdci a v duši odnesú moju zlobu - zlobu z nemohúcnosti, moju bolesť, rev raneného zvieraťa. A stále som slepá a slabá. Nehodná. Ale sľubujem, budem to stále skúšať, ako sa zbaviť všetkého, pripraviť mu chrám v mojom vnútri, pocítiť tú ľahkosť boha v sebe, ten pokoj

None999

Spokojna s odpovedou?
Na vsetko odpovedaju tie iste bla bla.
Pros boha,jezisa,ducha svateho,ked nie a si katolik:mas este pannu mariu,xy svatych,modly atd..
Cital si evanjelia? Iba v jednom jezis povedal boze preco si ma opustil,v druhom bol hrdy ze zomiera.

Chcel by som sa ta opytat ci dodrzujes vsetky prikazania z biblie... teda vsetkych cca 30nieco,nie katechetickych 10, lebo napr. keby si nahodou chcel predat dceru do otroctva..
Tak isto aj vrazdit v meno cirkvy sa moze aj podla noveho zakona...pribeh na zaciaku o apostoloch ,kde jeden nechcel odviest vsetky dane % cirkvy z predaja a prisiel ten tvoj super hero duch svaty a zabil jeho a aj potom jeho zenu...
Chod do prdele aj stvojimy duchmy svatymi...blbcek

Cesta

Smutná, nebuď smutná. Ak je tvoj vzťah k Bohu úprimný, určite ťa za to odmení. Je spravodlivý, to si buď istá. Pros o Ducha pravdy, nech ti dá Ducha pravdy, ktorý je zároveň aj Tešiteľ. Tento život nemá byť len príjemný, ako by aj mohol, keď zlo je v prevahe, ani Ježiš ho nemal len príjemný, a bez Ducha svätého by úplne trpel, pretože by nemal Tešiteľa. Aj on sa dostal do momentu, keď doliehajúce zlo bolo tak silné, že už ani Tešiteľa necítil, a povedal: "Bože, prečo si ma opustil." Boh ho neopustil, ale nechal ho zlo precítiť naplno. Aj mňa nechal Boh zlo precítiť naplno, a nezacítil som Tešiteľa hneď, ako som prosil Boha o pomoc, ale až po mnohých rokoch, keď som mu na to vytvoril podmienky, aby mohol vo mne byť. Ak si preplnená iným, Tešiteľ sa tam už nezmestil. Musel som odstrániť svoje ohraničené ja, ono je jedno, či je egoistické alebo altruistické, je to stále ohraničené ja. Ježiš povedal, že nekoná svoju vôľu, ale vôľu svojho Otca, takže jeho ja nebolo ohraničené ním samým, ale jeho vedomie bolo otvorené Božej vôli. To nie ja konám, ale Otec vo mne, hovorieval. On sa narodil z Ducha, lebo ho prijal do seba. Na to aby si sa mohla narodiť z Ducha, musíš chcieť vo svojom vedomí jeho, a nie svetské potreby. Prijať ho do svojho vedomia namiesto svojho ja. Tomu sa hovorí poslušnosť Bohu. Na záver niekoľko biblických citátov.
Milovať budeš Pána, svojho Boha, celým svojím srdcom, celou dušou, celou mysľou a celou silou.
Ježiš mu odpovedal: „Prečo ma nazývaš dobrým? Nikto nie je dobrý, iba jeden — Boh.
Lebo kto by si chcel zachrániť život, stratí ho. Kto však stratí svoj život pre mňa a pre evanjelium, zachráni si ho.
Kto miluje svoj život, stratí ho, a kto svoj život na tomto svete nenávidí, zachová si ho pre večný život.

Smutna_S

A čo mi čo ego nemáme. A každý deň dúfame a prosíme ho, čo robíme nesprávne ? Koľkí takto odišli zo sveta a nedočkali sa ho na tomto svete. Jeho pozornosti jeho lásky ? Prosili denne, bože odpusť nám všetky naše hriechy a boh sa neozval. Čo robili zle. Veď by to malo byť také jednoduché. Dal za nás Ježiša Krista a mi ho prosíme a neprijíma nás do svojho náručia. Čo si máme vytrpieť, keď k nemu mu denne voláme a neodpovedá. Hľadáme dlho a nenachádzame, klopeme dlho a neotvára. Dokedy ešte. Dokedy. A čo ak sa ho nikdy nedočkáme, čo ak neprídeme na rad a ostaneme zabudnutý. O čom to teda bolo? Keď sme ho volali, čakali, prosili vrúcne o odpustenie a odpúšťali a on k nám neprehovoril. Povieš mi, že sme boli hluchí a slepí. Prečo keď ho denne prosím, prečo neprichádza. Povieš mi, že prichádza a ja ho nevidím. Nie som dôležitá, nie som podstatná, som len jedna z miliónov preňho obyčajná a nedôležitá. On už nepríde, ale nech teda pomáha inde. Tam kde teda je väčší bôľ. Keď už mám byť bez jeho lásky.

Cesta

None, musíš zrušiť svoje ego, aby si mohol dostať Ducha pravdy, inak to nefunguje. Ego nás oddeľuje od Boha, od schopnosti poznať skutočnú pravdu.

Cesta

None, si zatrpknutý. Áno, v starom zákone prišlo Božím zásahom o život veľa ľudí, vrátane malých detí, ktoré v podstate o Bohu ešte nemuseli vedieť vôbec nič, takže človek si položí otázku. Čo mu malé deti urobili, že ich pripravil o život? Pozeráme na to moc ľudsky, izolovane od Božieho pohľadu, a to v nás evokuje jednoznačný pocit krutosti Božej. Skús sa na to pozrieť z pohľadu Ducha pravdy. Bohu nie je nič nemožné, takže ak spôsobil smrť malých detí, môže ich duše opäť uviesť do života, čo mi nedokážeme, preto je to pre nás kruté. A Boh nie je nespravodlivý. Každému, koho stvoril aj prostredníctvom muža a ženy, dáva šancu na výber medzi tým, byť na strane dobra, alebo zla. Dobrý je ten, kto počúva jeho vôľu, zlý ten, kto ju ignoruje. Aj rodičia trestajú svoje deti, keď sú neposlušné, a to ľuďom pripadá v poriadku. Boh nám dal slobodnú vôľu, takže sa môžeme rozhodnúť, či budeme žiť v súlade s jeho vôľou, alebo mimo ňu. Božia vôľa je spoločenstvo žijúce vo vzájomnej láske, kde sa majú všetci navzájom radi, a doprajú si to najlepšie. To sa ale nepáčilo Satanovi, pretože je príliš samoľúby, a nechcel vzájomnú lásku v celom spoločenstve, ale chcel aby Boh slúžil jemu, a jeho prívržencom. Boh je ale spravodlivý, tak vyhodil Satana s prívržencami z neba na zem k ľuďom, ktorých zviedol cez Adama a Evu. Urobil to za, alebo tesne po Ježišovom pobyte na Zemi, aby si mohli vybrať, či budú nasledovať Ježiša, návrat k Bohu a jeho spravodlivému a láskyplnému svetu, alebo Satana, klamára a podvodníka, ktorý nemá záujem milovať nikoho, okrem seba. Takže aby dobro neslúžilo zlu, a zlo nerobilo zle dobru, v súdny deň ich oddelí od seba. Dobro bude žiť s Bohom v jeho svete, a zlo so Satanom vo svete zla, čiže pekle. Mne je blízke ovocie Ducha, jeho ovocím je láska, radosť, pokoj, zhovievavosť, láskavosť, dobrota, vernosť, miernosť, sebaovládanie. Ovocím telesného, osobného vnímania sveta sú smilstvo, nečistota, chlipnosť, modloslužba, čary, nepriateľstvá, svár, žiarlivosť, hnevy, zvady, rozbroje, roztržky, závisť, opilstvo, hýrenie a im podobné. Každý má možnosť si vybrať.

None999

Cesta:
Dakujem velmi pekne za krasne a nadherne prispevky.
Uplne mi to otvorilo oci a mysel a nasiel som cestu znova zit v tychto tazkych casoch(kedze som na forume).
Vdaka tvojim prispevkom som si uvedomil ze vlastne nie som az na tom tak zle kedze nemam rovnake myslienkove pochody a chapanie sveta ako ty a teda nie som az na tom tak zle.
Bilbliu a ostatnymi nezmyslami co sa tu ohanas som cital 3x.zial jedine co som tam nasiel boli uplne nezmysli hned ako boh (bolo ich viac podla biblie) stvoril svet:2verzie,potom adam a eve,kain a abel ,vrazdenie aj deti v starom zakone, potom v novom zakone co malo byt vlastne premena boha na toho milujuceho a nevraziveho sa dokopy priame posolstvo od jezisa ktoreho tak velebite takmer nic nedozvedame v takej miete ako sa to interpretuje...vacsina je to o tom ako jeho uchylni apostoli ktorymi sa aj ty ohanas pisu do detailu svoje myslienky a listy kadekomu podla vlastneho nazoru teda nikde tam nie je jezisov nazor i tak sa nedorzuje vsetko co napisali (nastastie)
A to som si cital bilbliu s 2 vykladmi a aj v eng jazyku koli moznym zlym prekladom do sk...aj tak je to brak.
Boha verim ale nie toho uboheho vymysleneho izraelskeho ktory cely priveh je uplne divny...
Ak si tam tie nezmysli nevidel (ak si to vobec cital) tak zrejme si na tom velmi zle...
Sam jezis povedal (ked chcela ta fenincanka ci kto to bol) pomoc od jezisa v style ze o stence sa nestara,teda ze ho zaujima izrael a nie ine narody(az uchyl pavol a ten druhy zacali pisat,ze vsetci mozu uverit a byt spaseni lebo zidia v neho beverili) a potom zazrakom 1 a posledny krat niekoho na dialku uzdravit,inak vzdy sa musel doknut.
Nemozem ti napisat dalsich xy veci ,napis si nezmysli a zvratenosti biblie do googlu,najdes cca popis 70% nezmyslov)

Ja mam depky a rozmyslam nad samovrazdou a izraelsky boh mi nepomohol a nepomoze,ak boh nejaky je osobne mu to vysvetlim moje konanie a ak stym nebude suhlasit mam v pecku.
Btw izrealsky boh ma aj tak napriek vsetkemu bude milovat, (tak sa pise) tak zalez citat a studovat to tvoje svate pismo a nepis tu bludy.
Bye