Samovražda a posmrtný život

Príspevok v téme: Samovražda a posmrtný život
ChcemPravdu

Veľakrát som počula, že ľudia, ktorí spáchajú samovraždu, sa dostanú do pekla.
Dobre, samovražda je v podstate vražda, tým pádom je to zlé, ale čo s tými, ktorí samovraždu spáchali kvôli silným depresiám ? Sama mám silné depresie a poviem vám, že vtedy človek nepremýšľa. Vidí všetko negatívne a keď pácha samovraždu, neuvedomuje si, čo robí.
Prežíva tu na Zemi veľkú (hoci psychickú) bolesť, ktorá je až tak silná, že vedie k samovražde.
Nebolo by spravodlivé, keby skončil takýto človek v zatratení. Možno by mohol skončiť v očistci (ak existuje), ale v zatratení...

Rik

"Snailovnik napísal"

Ziadna spravodlivost nieje, ani ziaden dovod preco sa deju veci ako sa deju. Mi niekto ide rozpravat ako sa nieco zle stalo lebo to boh tak chce? Ze je to bozi test? Co za kruteho parchanta da novorodencovi leukemiu a necinne sa nato prizera ked ma moc to vsetko zmenit? A co deti ktore su predavane do otroctva? Cim ich asi tak boh skusa? Alebo milion dalsich neuveritelnych zverstiev co sa deju. 

Zasiahnuť Boh nemohol, lebo tak by zasiahol do ľudskej slobody, a to nikdy nerobí, pretože by porušil jeden zo základných princípov stvorenia a súčasne aj svoje vlastné zákony. Každý človek má slobodnú vôľu a môže sa slobodne rozhodnúť...

Inak v jednej knihe som čítal, prečo Boh nezasiahol treba počas svetovej vojny, alebo keď sa páchali zverstvá v Osvienčime..A nejaká vyššia bytosť (nebol to človek ale istý človek s ňou vedel komunikovať povedala toto)

Ako chcete oddeliť ,,Osvienčim" od ostatných zločinov? Vari počtom obetí? Každý zavraždený je Otcovým milovaným synom, s ktorým spolucíti. Chcete, aby zabránil akejkolvek vražde? Prečo potom nie aj zabíjaniu pri popravách alebo vo vojnách? A prečo nie aj telesnému alebo duševnému týraniu, chorobe, znásilneniam, zneužívaniu detí, drogám? A prečo nie aj podvodom, porušovaniu prísah, klamstvám? A prečo nie zraneniam z nedbanlivosti iných osob? Kde by ste chceli postaviť hranicu? Skúste si predstaviť, že by Boh svoje zákony niekedy dodržiaval a inokedy nie, no potom by to bol náladový panovník, ktorý zrádza sám seba. Zaradil by sa medzi temné mocnosti a vlastne by sa dobrovoľne vzdal vlastného trónu. Kto by nastúpil na jeho miesto? Je to príšerná predstava, ale, naštastie, aj nereálna. Sloboda a zodpovednosť za vlastné konanie sú podstatou každej ľudskej bytosti a ako také predurčujú dejinný vývoj.

myslím že to je na zamyslenie... Inak odporúčam pozrieť aj tento film..

www.csfd.cz

NeznamyTHM1986

Preteba: Čiže keď dostane niekto trebárs rakovinu a bude z toho psychicky v pčku aj on za to sam môže?

Preteba

Neznámy..., chémia sa rozhodla fungovať sama od seba, booom. Nič sa nedeje samo od seba, to by si už mohol vedieť. Takže, napríklad za Tvoj nešťastný život môže chémia, doba, zlí ľudia, okolnosti...ale Ty za nič nemôžeš.

NeznamyTHM1986

Preteba: Depresiu môže spsôbovať aj chémia v mozgu, popripade určité životné situacie... Tak tu nerob zmätky so svojou pošahanou vierou

Preteba

Mathiolla, nemusíš byť kresťansky založená na to, aby si pochopila, že depresia nie je chrípka. Depresiu si človek privodí sám, svojím myslením. Je to myslenie sebecké, preto sa na človeka potom všetko valí a stráca nad tým kontrolu. Potom všetko hodí na okolnosti a obviňuje Boha. Je to jednoduché. Ťažšie je si priznať svoj podiel a zmeniť pohľad na to, čo sa deje. Depresia je plač svojho JA. Skús sa zamerať na druhých, pomáhať a rozdávať radosť, budeš prekvapená, že depresia odíde:)