Samovražda a posmrtný život

Príspevok v téme: Samovražda a posmrtný život
ChcemPravdu

Veľakrát som počula, že ľudia, ktorí spáchajú samovraždu, sa dostanú do pekla.
Dobre, samovražda je v podstate vražda, tým pádom je to zlé, ale čo s tými, ktorí samovraždu spáchali kvôli silným depresiám ? Sama mám silné depresie a poviem vám, že vtedy človek nepremýšľa. Vidí všetko negatívne a keď pácha samovraždu, neuvedomuje si, čo robí.
Prežíva tu na Zemi veľkú (hoci psychickú) bolesť, ktorá je až tak silná, že vedie k samovražde.
Nebolo by spravodlivé, keby skončil takýto človek v zatratení. Možno by mohol skončiť v očistci (ak existuje), ale v zatratení...

ped

Či si to myslel tak, že si vystopoval vlastného otca na Zdraví a teraz sa ma pýtaš, či to nie som tvoj biologicky father? Všetko musí spadať pod nejaký citát alebo nejakú poučku?:-)

Preteba

Vaterllo, duša je na zemi len raz a žiadne výnimky na ospravedlnenie sebevraždy nie sú. Je len áno a nie. Nič medzi tým.

Vaterllo

Pravdu ti napíšem len či ju vieš prijať?Duša sa vteluje opakovane na svet aby prešla rôznymi skúškami a napredovala.Nikdy nepadáš nižšie vždy vybruješ vyššie aj keď neobstojíš máš možnosť prejsť" zadaní m"znovu.Boh ti nikdy nedá úlohu ktorá by bola nad tvoje sily lebo inak by bol vlastne zodpovedný za tvoje prípadné zlyhanie.Z každou skúškou dostaneš aj niekoľko riešení len musíš mať vôľu hladať.Preto sa hovorí pomôž si sám aj boh ti pomôže.Ak niekto neustojí a spácha samovraždu jeho duša ešte blúdi na tomto svete po dobu kedy by zomrela prirodzene.Sebevraža je :ospravedlnená" len v prípadoch napr.obety keď by si mal pri mučení prezradiť napr niečo čo by ohrozilo životy iným ludom atď .Je to takto teda ber alebo nechaj tak.

NaRovinu

ped - Ja sa v tebe vidím, to s tým rýmovaním.
Náhodne poviem rým a poviem:,, Wow, to sa aj rýmuje."
Nebudeš môj otec ?

ped

Ja ti poviem ešte k tomu len toľko, že to, ako som žil posledné roky, bolo tak šialené, že neverím, že ešte žijem, resp. že som to prežil. V podstate si myslím, že vlastne žijem po vlastnej smrti (druhej). V podstate ti môžem povedať, že ako sa cíti človek po vlastnej smrti. Nuž, neletel som do žiadneho tunela, trikrát som išiel akurát cez tunel Branisko (ďakujem všetkým ochotným tunelárom). Keď sa niekto pýta na mňa s otázkou, či ešte žijem, tak ho plne chápem:-D Neviem, či vám to priať alebo nie:-) V podstate po vlastnej smrti už za tým všetkým konečne môžem urobiť hrubú čiaru - ha, ha. Treba sa niekam posunúť a už raz to niekde posunúť (to sa rýmuje, wow).

Preteba

Ovečky, myslíš, že ten serotonín sa sám rozhodne rezignovať? Žiť v strachu a na všetko hľadať dôkazy a potvrdenie od vedeckých mudrcov nie je život v slobode. Potom ten svet tak aj vyzerá.

ped

Ak má človek samovr. myšlienky, tak musí ísť na liečenie, byť liečený na to len ambulantne je málo. To si zapamätaj.

ped

Ono, podľa mojej mienky je samovr. niečo nepekné a nemilé. Ono keď si to zoberieš z praktického uhla pohľadu, tak takýmto počinom sa potrestáš sama, lebo ochudobníš tvojich blízkych o tvoju prítomnosť. Je to málo? Sama seba ochudobníš o kontakt s rodinou a to ti urobí dobre? Nie je v tom už trest zahrnutý? Každý hneď myslí na čertov s rohami ako ťa budú trestať, čo síce robia veľmi radi, keď majú príležitosť (od toho sú platení), ale nie je asi všetko také, ako sme si to sami vyfabulovali vďaka našej bujnej fantázii. Odmeny a tresty, o tom to celé je.