Samovražda a posmrtný život

Príspevok v téme: Samovražda a posmrtný život
ChcemPravdu

Veľakrát som počula, že ľudia, ktorí spáchajú samovraždu, sa dostanú do pekla.
Dobre, samovražda je v podstate vražda, tým pádom je to zlé, ale čo s tými, ktorí samovraždu spáchali kvôli silným depresiám ? Sama mám silné depresie a poviem vám, že vtedy človek nepremýšľa. Vidí všetko negatívne a keď pácha samovraždu, neuvedomuje si, čo robí.
Prežíva tu na Zemi veľkú (hoci psychickú) bolesť, ktorá je až tak silná, že vedie k samovražde.
Nebolo by spravodlivé, keby skončil takýto človek v zatratení. Možno by mohol skončiť v očistci (ak existuje), ale v zatratení...

Snailovnik

ChcemPravdu myslim si, a to ti hovorim s tym najlepsim umyslom, ze by si mala vyhladat pomoc. Ludia/tvoje okolie mozu depresiu casto podcenovat a tak nedostanes pochopenia. Su ludia ktori sa z toho dostali, Ty mozes tiez. Len sa obrat na niekoho kto bude ochotny ti nacuvat a pomoct. Drzim ti velmi palce
--------------------------------------------------------------------------------
Tato cast je pre ostatnych prispievatelov skor ako pre teba. Vacsinou zastavam nazor ze pokial clovek nijako neublizuje inym nech si robi/mysli co chce. Ale tieto nabozenske zvasty to sa mi neda citat s chladnou hlavou uz. Ziadne hriechy, ziaden boh, ziadne nebo ani peklo niesu. Uz vam to nacisto hrabe, jedna blba knizka co bola napisali ako fikcia a za niekolko storoci je z toho bestseller. Samozrejme, na svete su tisicky nabozenstiev ale Len to vase je to jedine spravne... Ziadna spravodlivost nieje, ani ziaden dovod preco sa deju veci ako sa deju. Mi niekto ide rozpravat ako sa nieco zle stalo lebo to boh tak chce? Ze je to bozi test? Co za kruteho parchanta da novorodencovi leukemiu a necinne sa nato prizera ked ma moc to vsetko zmenit? A co deti ktore su predavane do otroctva? Cim ich asi tak boh skusa? Alebo milion dalsich neuveritelnych zverstiev co sa deju. Nabozenstvo je pre ludi ktori sa boja prijat svet a zivot taky aky je, nic viac, nic menej. Dava im to pocit nadeje ze po tomto vsetkom sa dockaju vecnej blazenosti. A ci sa ja bojim posledneho sudu zato ako sa Tu teraz ruham? Asi by som aj Mal obavy, keby to nebolo cele Len vyplod fantazie...

Kaido

Ziadny boh neexistuje, skoda ze tu stal eniekto naivne veri v spravodlivost. Staci sa pozriet ako funguje tento svet a hned dopne ze tu ak nejaky ''boh'' niekedy bol uz sa tu na to davno vykaslal.

Najviac milujem tych krestanov co si myslia ze len ten ich ''boh'' je spravny, co ten zbytok 2/3 planety ktori nie su krestania veria v ine nabozenstvo alebo su ateisti? Ja som zastancom toho ze kazde nabozenstvo ma kusok pravdy, netreba slepo verit len v jednu teoriu.

Preteba

achachach, zákony dal Boh a Jeho slovo hovorí jasne. Nie, ja to viem, ale On. Že cirkev niečo povolí? Prečo sa celebrity za peniaze môžu znova sobášiť v kostole? Prečo cirkev káže ľuďom robiť veci, ktoré sama nedodržuje?...Boh dal jasné pravidlá a či ich niekto dodržuje, to je každého svedomie.

achachach

Preteba-A ty to ako vieš na 100% že je zato zatratenie?A prečo potom su povolené cirkevné pohreby samovrahom?Si tam azda bol že si videl tie duše?Tak rozmýšľaj čo píšeš lebo nikto nevie na 100ˇ% ako to je.. čo ak je tým ludom teraz lepšie?

Preteba

ChcemPravdu, ako hovoríš, samovražda je vražda. Za tento čin je jasné zatratenie ako vieš. Nebolo by správne, keď je na to dôvod? Nie, Boh nedal žiadnu výnimku, jasne povedal, za hriech smrť. Je len jedna cesta dostať sa späť k Bohu, Ježiš Kristus. Kto uverí, ten môže prijať Jeho odpustenie. Depresia je následok hriechu. Kto prijal Ježiša Krista za svojho pána, ten robí to, čo robil On. On nemal depresiu, lebo sa neotočil okolo seba, ale pozeral vo viere hore na Otca.

ModraObloha

Ahoj, tiež som nad týmto takto uvažoval a je to jedna z tých vecí, nad ktorou uvažujem v tých "temných časoch" keď mam depky, že čo ak náhodou je to pravda, ale skôr si myslím že sme si vybrali dopredu nejaký život a nejakú skúsenosť čo má naša duša zažiť, či už je to kvôli karme alebo kvôli skúsenosti, to neviem, ale čo ak sa zabiješ a potom sa zase niekedy narodíš (nie v rovnakej podobe) a proste budeš musieť zase tým prejsť, touto životnou skúsenosťou, to je tá horšia vec, ak by som to skončil, tak rozhodne nechcem ísť odznova a zase trpieť, bolo by fajn keby existuje spôsob ktorý zastaví tento kruh. Ak to teda všekto je založené na pravde. No nikdy nevieš.

Matyo

Žiadne peklo ani nebo neexistujú, sú to len výmysly cirkví, aby v minulosti zaistili poslušnosť svojich ovečiek a dnes prinútili ovečky chodiť do kostola, lebo s prázdnym kostolom nie je žiadny kšeft. Človeka, ktorý spácha samovraždu čaká to isté ako toho, ktorý zomrie prirodzenou smrťou, teda nič, iba hlboký, bezsenný a večný spánok.

samannta

No samovrahovia určite nekončia v pekle..Aspon nie takí ktorí počas svojho života nepáchali nejaké strašné činy,nejak neubližovali a tak.To už je o inom.....Samovražda je každého slobodné rozhodnutie a nikto mu nema čo do toho nejak kecať strašiť bullshitmi o pekle,večnom ohnii atd..Určite veľa ľudí čo hoc aj nespacha samovraždu tak može skončiť v pekle..Nad tým sa nikto nezamyslel?Či azda si myslíte že keď nespachate samovraždu tak ste automaticky zachranení od pekla?Vtom sa mnohí mýlia...Neviem odkiaľ si je mnoho ludi takí istí že samovrahovia su v pekle...A možno tam skončia tí čo si to o nich myslia.,,

vysvetlitemito

Čítala som niekoľko článkov, v ktorých ľudia, ktorí sa pokúsili spáchať samovraždu a prežili, hovorili o NDE (zážitkoch blízko smrti).
Ani v jednom článku som sa nedočítala o tom, že by boli v pekle. Aspoň nie v takom, ako sa o ňom hovorí (oheň a mučenie).
Jedna žena ju spáchala a ocitla sa na úplne temnom mieste, no videla jasno, aj keď tam nebolo svetlo. Tá temnota pokračovala vo všetkých smeroch, vyzeralo to, že nemá koniec.
Okolo nej bolo veľa iných duší, najmä teenagerov.
Prišla na to, že to bude na mieste, kde sú samovrahovia.
Mne to pripadá, že toto je ten očistec. Aj keď v iných príbehoch ho opisujú, ako miesto v hustej sivej hmle.

Dám vám link s tou stránkou: www.near-death.com
Je to v angličtine, takže tí, ktorí neviete po anglicky, si to niekde preložte. Sú to veľmi zaujímavé zážitky.