Samovražda a posmrtný život

Príspevok v téme: Samovražda a posmrtný život
ChcemPravdu

Veľakrát som počula, že ľudia, ktorí spáchajú samovraždu, sa dostanú do pekla.
Dobre, samovražda je v podstate vražda, tým pádom je to zlé, ale čo s tými, ktorí samovraždu spáchali kvôli silným depresiám ? Sama mám silné depresie a poviem vám, že vtedy človek nepremýšľa. Vidí všetko negatívne a keď pácha samovraždu, neuvedomuje si, čo robí.
Prežíva tu na Zemi veľkú (hoci psychickú) bolesť, ktorá je až tak silná, že vedie k samovražde.
Nebolo by spravodlivé, keby skončil takýto človek v zatratení. Možno by mohol skončiť v očistci (ak existuje), ale v zatratení...

Ovecky

Depresiu si neprivodi clovek len tak sam, nehovorim, ze u niekoho nie je depresia dosledok povahy a zmyslania, ale rozhodne to tak nie je u kazdeho. Hovori ti nieco nedostatok serotoninu? Vies co je tryptofan? Nebudte zabedneni, ludia. Tie kecy o pozitivnom mysleni si nechajte doma pre staru mamu. To je ako keby si povedala niekomu s rakovinou, nech zmeni myslenie a choroba zmizne. Ha ha

Bobrovec

Neznamy THM1986:ja uz fakt nevladzem vsetko je vado ja uz nemam taku silu aby som snou do kazala bojevat ja už neviem čo robit .prosim odpis
Ps: pisala som tomas12345 uz tri imel ani najede neodpoveda

Vaterllo

Samozzrejme ze za to ako sa človek cíti si môže sám.Za depresie celkom určite.Uvediem príklad:je ti fajn pozrieš su správy vždy sa tam najde niečo čo ťa naštve alebo rozhodí tak že za to ako sa pri tom cítiš môžu tý v telke?Rozmýšľajte ludia aj keď ti niekto robí zle ano teba to bolí a on ti dá príčinu bud sa vysporiadať alebo podľahnúť len ty si zodpovedný za to ako sa cítiš.Toto nieje pre zakladatelku témy ale na obranu tých čo vravia že za to ako sa cítime zodpovedáme len mi.To neznamená že ludom neyreba pomáhať!Treba samozrejme...

Bobrovec

NeznamyTHM1986:Ano ma varenie,kreslenie a citanie knihy ale na nic sa nedokazem sustredit a uzmie vobez pohadke a stale aj v skole aj ked pisem na tu myslim na to fakt ty a tomas12345 ste jedin čo ma hapu ani kamosky ani zvisok rodiny.odpis

Preteba

Neznámy, že prečo? Aj to som písala. Preto, že človek sa začne pozerať na to, ako sa dané situácie dotýkajú jeho osoby. Jednoducho povedané, začne sa točiť okolo seba, čo sa mu nepáči, čo ho hnevá, ako mu všetci ubližujú... keď sa ten kolotoč myšlienok roztočí príliš, depresie sú na svete. Prišli na to dokonca aj lekári, tak to asi nie je až tak neuveriteľné:) V krajných situáciách to zastavia šokmi.

NeznamyTHM1986

bendiq: Mňa napr. dojala kresťanka Preteba v inej diskusii mi pisala, že za depresie si môže človek sám (asi že odpadol od Boha či prečo :D )

bendiq

Ja neviem, no prepáčte, ale neznášam takéto reči. Predsa aj veľmi silná depresia sa dá liečiť, len si treba priznať, že človek takýmto niečím trpí