Samovražda a posmrtný život

Príspevok v téme: Samovražda a posmrtný život
ChcemPravdu

Veľakrát som počula, že ľudia, ktorí spáchajú samovraždu, sa dostanú do pekla.
Dobre, samovražda je v podstate vražda, tým pádom je to zlé, ale čo s tými, ktorí samovraždu spáchali kvôli silným depresiám ? Sama mám silné depresie a poviem vám, že vtedy človek nepremýšľa. Vidí všetko negatívne a keď pácha samovraždu, neuvedomuje si, čo robí.
Prežíva tu na Zemi veľkú (hoci psychickú) bolesť, ktorá je až tak silná, že vedie k samovražde.
Nebolo by spravodlivé, keby skončil takýto človek v zatratení. Možno by mohol skončiť v očistci (ak existuje), ale v zatratení...

Bobrovec

Ja myslim ale ja z časty planujem samovraždu. Ja to doma z rodičmi a surodencami nezvladam myslim si že mám depresiu ale žadnu pomoc som nevyhladala ani asi nevyhladan .Ja už nevladzem.Rozmyšla som čo bude boliet ked si pod rezanie zili na zapesti a ka šanca je že neprežijem. Hladala som v niečom v mojom živote čo dava zmysel ale žiaden som nenašla.No možno jeden tym je moja triedna tam ma ako tak drži na hladine ale dlho už nebude .Ja už ani fyzicky ani pychycky nevladzem bojovat.Ani je to chvilkove pomete nie alebo tak niečo rozmišlam na tim asi už 2 tyždne tak intenzivne pre tim som tiež rozmyšlala ale nie furt a každy den ako teraz.Moje mame vadi všetko napr. že sa iba hram na mobile a nič ne robim a zase ked robym hlada niečo čo by mi mohla vykryčat alebo vyčita a podobne.ale moj brat ne musi robyt nič ani sa ne uči na rozdiel od mna ale poslednu dobu sa musim k všetke munutit aj musim vydat vedšie usilie keby nebolo lajdak mal by jednotky .Všetko čo som na pisala myslim važdne

Sonie

Preteba, prečo sa nevyvíja to čo pred rokmi? Prečo vyhynuli, mamuty, dinosaury a iné živočíchy. Aký je vek zeme? Zem vznikla po vzniku slnečnej sústavy pred 4,6 mld rokov, prečítaj si niečo o evolúcii. Veď zem sa vyvíjala, bola dokonca väčšia ako v súčasnosti. Náš kresťanský letopočet sa počíta od narodenia Ježiša Krista, ale sú oveľa staršie letopočty, oveľa staršie civilizácie, napr. egyptská, čínska. Aj biblia sa rokmi menila, upravovala, je príliš veľa záhadného,
nevyjasneného, ale vieru nepopieram, lebo viera je nádej niekedy aj v beznádeji, ale nemusí to byť tá forma ako ju vnímaš a hlásaš ty.
Zaujímavý článok napísal Marosko-n. Samotný vesmír je záhada.

achachach

preteba- ved už prestan s tými žvástami ty mudrc mal by si vedieť že tu bibliu tiež pisali len ludia a nie všetko tam musí byť pravda tak nerob tu zo seba pána...ak chceš isť do pekla nech sa páči môžeš..

Preteba

NaRovinu, kto pozná božie slovo vie, že trest siaha až do štvrtého pokolenia. Keby ste chceli obviňovať z toho Boha, tak vedzte, že to nie je Jeho vôľa. Je to vina ľudí, ktorí žijú bezbožne, a keď príde problém, všetko hodia na Boha.

NaRovinu

Preteba - Keby nebolo hriechu, nebolo by choroby.
A čo tak 2 ročné decko, ktorému zistia vážnu chorobu alebo novorodeniatko, ktoré po alebo pred narodením umrie. Aj ono spáchalo hriech ?

Preteba

Kaido, Boh stvoriteľ je len jeden. To, že si ľudia robia bohov z kadečoho a kdekoho je ich problém. To ja riešiť nemusím. Keď sa prestaneš na všetko sťažovať a všetko odsudzovať, môžeš si sám zistiť, že Boh je.
Sonie, keď veríš evolúcii ver, neberiem Ti to, ale zamysli sa, prečo sa to, čo sa vyvíjalo už nevyvíja? Depresia je následok hriechu, lebo pád človeka spôsobilo práve sebectvo človeka. Pokiaľ sa dívali na Boha a dôverovali Mu, nebolo choroby, bolesti... až keď chceli byť oni niečo viac. Začali sa dívať a točiť okolo seba. Práve to sebectvo bráni človeku sa pozrieť na seba, či nie je práve on ten, čo robí chybu. Radšej bude obviňovať všetkých a všetko okolo seba. A roztočí sa jeho kolo depresií.

Tujumas

Nie, narodiš sa opäť do tohto sveta ...budeš žiť v tejto dimenzií dovtedy, kým sa nenájdeš a nebudeš mať potrebné a otvorené myslenie....posledný život budeš mať úplne harmonický a po "smrti" dosiahneš vyššiu dimenziu, nebudeš mať fyzické telo....a budeš pomáhať ľuďom ...takže radšej nájdi zdroj depresie, odstráň ho a venuj sa veciam, ltoré majú zmysel, pomáhaj nezištne druhým atď, šťastie je všade naokolo, len sa treba poobzerať, samovražda nič nevyrieši... A to hovorím ako človek, ktorý si tým niekoľkokrát prešiel...

Marosko-n

Depresia je dlhodobý nedostatok živočišnej B12 a životných osobných udalostí. Tieto stavy ak sa dlhodobo zhodnú tak vzniká porucha nervov ak to dlho trvá a vzájomne zhorší sa aj zdravie.

Sonie

Pre teba, to čo je za hlúposť že depresia je následok hriechu.
Ako to vlastne s nami je, nikto ozaj nevie. Všetko sú len dohady. Ale že bola evolúcia človeka, to dokazuje história, rôzne vykopávky. Učili sme sa o človeku zručnom, vzpriamenom. A vývoj človeka trvá až dodnes, mozog je dodnes nepreskúmaný, má ešte veľké rezervy. Kto vymyslel nové technológie, autá, počítače, mobily, internet....ale aj všetko čo ohrozuje ľudstvo až napokon si sami spôsobíme zánik.

pedag

Samovražda je sama o sebe veľmi negatívne slovo a obsah tohto slova je takisto veľmi negatívny. Veriť v dnešnej dobe ľuďom je takisto samovražda, tzv. rituálna. Zamerať sa v živote len na jednu vec a riešiť ju od rána do večera vedie k tomu, že si tých úbohých pätnásť percent mozgu zablokujete a už sa nepohnete ďalej. My ako ľudia sme už na takej úrovni, že už dokážeme rozlíšiť, čo je dobré a čo zlé, už nám netreba prikázania. Len motivácia prečo chýba. Lepšie je si robiť dobrých ľudí ako zlých, možno aj preto.