Samovražda a posmrtný život

Príspevok v téme: Samovražda a posmrtný život
ChcemPravdu

Veľakrát som počula, že ľudia, ktorí spáchajú samovraždu, sa dostanú do pekla.
Dobre, samovražda je v podstate vražda, tým pádom je to zlé, ale čo s tými, ktorí samovraždu spáchali kvôli silným depresiám ? Sama mám silné depresie a poviem vám, že vtedy človek nepremýšľa. Vidí všetko negatívne a keď pácha samovraždu, neuvedomuje si, čo robí.
Prežíva tu na Zemi veľkú (hoci psychickú) bolesť, ktorá je až tak silná, že vedie k samovražde.
Nebolo by spravodlivé, keby skončil takýto človek v zatratení. Možno by mohol skončiť v očistci (ak existuje), ale v zatratení...

Bobrovec

Ahojte
Pri hovorim sa kazdemu zvlaš ale ešte par slov pre všetkych prepačte že som dlho nedpovedala nemala som čas. -ucila som sa na pisomky a odpovede a potom som bola unavena a cez den som pozabudla.
Neznamy THM1986:fakt diky.za tvoje rady
to ze reaguješ mi aspon trošku potesi i ked le nachvilu fakt diky si kamo nikiny okrem vasa čo pisu tu mu a predsa aj kamosky ale ni kto ma nechape tak velmi ako vy.
matthoila:vsetko je v poriadku viem ko si to mysle .ani ja nie som nijak nabozensky zalozena . film si určite pozrem a dam ti vediet ked budem mat cas fakt diky cenim si to si fakt kamo
Tomas12345:diky ze ti mozem na pisat na imel aj zapohopeni
Ste super fakt diky pomohlomi to mi to nie moc ale ved viete ked neprsi aspon kvapka

NeznamyTHM1986

Tomas12345: A mohol by som napísať aj ja? U mňa je síce iný problém ako depresia no brutálne - ultra brutálne komplikovaní a ocenil by som nejakú rozumnú použiteľnú radu.

Tomas12345

Bobrovec:

Ahoj tiez som si presiel tazkymi depresiami ale uspesne sa z toho dostal, napis mi na tomas555555@centrum.cz pokecame, a popis tvoje poblemy ktore ta trapia. Kazdy problem ma svoje riesenie.

matthiola

no keď som to po sebe prečítala tak mi až oči vyšli z dierok. Preboha len som to nemyslela tak, aby si si vzala život! Ale film si pozri. Nádhera. Potom daj vedieť! Fakt si ho pozri, možno Ti urobí dobre

matthiola

hmm...ako nie šom nejak nábožne založená, ale videla som krásny film vola sa Chatrč. Naozaj si pozri. Ja som to prv čítala no a tak som si priala aby sa sfilmoval.A je sfilmovaný! Pokiaľ by bol Boh taký, ako ho autor knihy opísal, tak sa nemáš čoho báť, lebo aj tak Ťa miluje aj toho vraha a pedofila a keď si to pozrieš tak zistíš prečo.

NeznamyTHM1986

Bobrovec: Tak ja som sa snažil tej Preteba demonštrovať, aká je dementná ta kresťanská viera. Ohľadom tej samovraždy - no každopadne by som ti poradil aby si vyhľadala nejakého psychologa alebo skôr psychiatra a skúsila sa o tom poradiť. Depresie sú vec, ktorá sa da liečiť

Bobrovec

Čau neznamy THM1986
Ja už fakt nevladzem.Ja už neviem čo mam robyt .Ona mi ani nevery mysli si že klamem.Dnes mala zas problem som no v a to nebolo ani 11:00hodin.Všetko jej na mne vady ja sa bojim už aj dychat aby mi nevykricala že je dycham je vzduch .Už som par dni poriadne nespala a to chodim do skoli.Ak chceš vediet čo sa dnes stalo napiš ale ja to tu pisat nechcem ked napiše Ano ja ty na pisem moj imel a ty mne tvoj .
Ja už fakt naozaj nevladzem.prosim odpiš

Preteba

Neznámy, chceš vedieť na čom fičím? Na viere Bohu. Môžeš fantazírovať, ak chceš:) Ten kto verí Bohu vie, že jeho veci sú v božích rukách. Takže ja si nerobím starosti čoby, keby. Keď Boh aj dovolí, aby som o niečo prišla, je to preto, že má pre mňa niečo lepšie.
Pre ostatných: môžete si mne myslieť, čo len chcete, nehovorím svoje múdrosti, ale to, čo som skúsila a zažila.
Áno, je pravda, že svet existuje už dávno, nie pár tisíc rokov. Prvý svet bol zatopený vodou.

NeznamyTHM1986

Preteba:
,,. Pokiaľ sa dívali na Boha a dôverovali Mu, nebolo choroby, bolesti... až keď chceli byť oni niečo viac. Začali sa dívať a točiť okolo seba." - Náhodou nefičíš na nejakej kvalitnej ganji, poprípade LSD alebo na niečom tvrdšom?

NeznamyTHM1986

Preteba: To je ako keby som ja uniesol niekoho z tvojích príbuzných oznamil ti, že keď mi nedáš tisíc eura spravím mu dačo. Potom by som mu dačo spravil a povedal ti:
Ale to nie je moja vina, to ty si sa tak rozhodla - nedala si mi tisic eura a ja som mu dačo spravil