Samovražda a posmrtný život

Príspevok v téme: Samovražda a posmrtný život
ChcemPravdu

Veľakrát som počula, že ľudia, ktorí spáchajú samovraždu, sa dostanú do pekla.
Dobre, samovražda je v podstate vražda, tým pádom je to zlé, ale čo s tými, ktorí samovraždu spáchali kvôli silným depresiám ? Sama mám silné depresie a poviem vám, že vtedy človek nepremýšľa. Vidí všetko negatívne a keď pácha samovraždu, neuvedomuje si, čo robí.
Prežíva tu na Zemi veľkú (hoci psychickú) bolesť, ktorá je až tak silná, že vedie k samovražde.
Nebolo by spravodlivé, keby skončil takýto človek v zatratení. Možno by mohol skončiť v očistci (ak existuje), ale v zatratení...

ahjaj

pokiaľ ja viem, katolícka cirkev neukladá veriacim veriť vo všetky zjavenia. Osobne verím vo fatimské zjavenia a neverím zjaveniam v Medžugorie. Ak tomu niektorý farár verí, je to jeho vec. Pútnici tam chodia a modlia sa. Zlé tým nerobia.

Preteba

foreveralone, týmto zjaveniam neverím. Božie slovo nás varuje pred zvodom satanovým, pred falošnými apoštolmi, ktorí sa tvária ako apoštoli Kristoví, a že sám satan sa pretvaruje na anjela svetla. A za druhé to ,,zjavenie" hovorí v pýche,, že Boh chce, aby svet uctieval jej nepoškvrnené srdce". Boh jasne povedal, že svoju slávu nikomu nedá. Mária bola bohabojná žena, nie nepoškvrnená, sama potrebovala Spasiteľa. Ten, kto pozná božie slovo vie, o čo tomu zjaveniu ide;)

Tomas12345

foreveralone :

Zjavenia v Medžugorí moc neverím pretože sú to vypovede len zopár svedkov. Avšak pri fatimskom zjavení sa jednalo o vypovede tisíciek svedkov ktorí tam v tej chvíli boli.

Navyse u jedného z troch detí ( teraz neviem si spomenut meno) ktore mali vo Fatime zjavenie, sa po smrti zaznamenalo nerozložitelné telo.

foreveralone

Tomas12345 - Nedávno som sa ťa v nejakej téme (už neviem akej) pýtala, či veríš na zjavenia Panny Márie v Medžugorí. Skrátene, povedal si, že nie.
Zaujímavé, náš farár verí a stále o tom rozpráva.
Som zmätená.
Teraz mám otázku: Veríš, na Fantimské zjavenia A následné zázraky ?

Preteba - Môžeš sa vyjadriť, či veríš na zjavenia v Medžugorí a Fatimské zjavenia ?
Ak nie, prečo ?

foreveralone

Tomas12345 - Nedávno som sa ťa v nejakej téme (už neviem akej) pýtala, či veríš na zjavenia Panny Márie v Medžugorí. Skrátene, povedal si, že nie.
Zaujímavé, náš farár verí a stále o tom rozpráva.
Som zmätená.
Teraz mám otázku: Veríš, na Fantimské zjavenia A následné zázraky ?

Preteba - Môžeš sa vyjadriť, či veríš na zjavenia v Medžugorí a Fatimské zjavenia ?
Ak nie, prečo ?

Cesta

Depresia je dielom Satana, ktorého sme vpustili do seba. Hovorím z vlastnej skúsenosti, nemám to naučené z cirkví. Ja som bol v depresii desaťročia bez prestávky, takže nemusí to trvať dva roky, ako píše predošlý pisateľ. Nepomohol psychiater, nepomohol psychológ, nepomohli liečitelia, ani rôzne duchovné smery, vrátane cirkví. Pomohla Biblia, viera v Boha, nasledovné videá, zbs.dobrodruh.net + www.youtube.com
, a prijatie Boha za môjho vodcu, pretože bez Neho som nemal, a nemám šancu, zvládať boj proti Satanovi na tomto svete, a ešte k tomu byť aj šťastný. Odkedy sa to stalo, som šťastný, požehnaný Božou priazňou. Boh stojí pri každom z nás a čaká, kedy ho pozveme do svojho vnútra, aby sme pod Jeho ochranou mohli žiť šťastný a spokojný život aj tam, kde sa Diabol snaží o pravý opak. Nebojujte s Diablom v sebe sami, nemáte šancu vyhrať, bojujte s Bohom, vtedy vyhráte:)

Pg55

Netreba myslieť na to, čo bude po smrti, ale na to, že všetko raz skončí a aj tá depresia raz skončí a bude dobre. Treba myslieť na niečo pozitívne, na život, mať dobré vzťahy a tak. Koľko môže trvať taká depresia? Rok, dva? Niekedy si povieme, že ako ten čas rýchlo letí, keď uplynie dajme tomu päť, desať, tisíc rokov. Po nejakom čase začne byť dieťa staršie ako jeho rodičia - oslovujte ma tatík. Ďakujem. Snaž sa nikdy nedávať na rady iných, riaď sa vlastným rozumom, ich rady aj tak za veľa nestoja, zvyčajne. Nájdi si kamošku takú, aby bola škaredšia a menej inteligentná, potom ťa jej prítomnosť vždy poteší:-)

Cesta

Opäť sem dám kontakt, ktorý už dala predo mnou Zuzana youtu.be
Tvoj stav je ideálny na to, aby si začal chodiť s Bohom. Boh Ťa nesklame, len mu musíš neprestajne dôverovať, aj v tých najťažších životných situáciach. Nechaj Ho v sebe pôsobiť, a konaj podľa toho. Nechcej sa sám zmeniť. Len Mu povedz čo chceš u seba zmeniť, a nechaj Ho pôsobiť. Ak Tvoje chcenie bude v súlade s Božím, stane sa, skôr či neskôr. Ak sa chceš učiť ako chodiť s Bohom, nech sa Ti páči www.youtube.com

Marosko-n

Našou úlohou tu na Zemi je robiť užitočné veci a byť užitočný. A samovraždou sa ochudobňujete o radosti v tomto ťažkom živote.
Vezmite si ako dlho sa tešíte na darček pod stromčekom ?

Ako dlho sa tešíte na prvé milovanie ? A skončí za pár minút !! Darček rozbalíte za 30 sekund chvíľu sa potešíte a už sa tešíte nabudúce čo bude. Tak aj náš život trápenia ,čakania, sužovania, depresii, beznádeje prežijete kým zas prídu nové Vianoce a pod stromčekom bude pre vás darček, ktorý vám rozjasní tvár a dá nádej do ďalšieho života.

Preto samovražda je nezmysel a obratie sa o tie najkrajšie zážitky tohoto pozemského sveta !!!!!!!! - treba byť trpezlivý !!