Samovražda a posmrtný život

Príspevok v téme: Samovražda a posmrtný život
ChcemPravdu

Veľakrát som počula, že ľudia, ktorí spáchajú samovraždu, sa dostanú do pekla.
Dobre, samovražda je v podstate vražda, tým pádom je to zlé, ale čo s tými, ktorí samovraždu spáchali kvôli silným depresiám ? Sama mám silné depresie a poviem vám, že vtedy človek nepremýšľa. Vidí všetko negatívne a keď pácha samovraždu, neuvedomuje si, čo robí.
Prežíva tu na Zemi veľkú (hoci psychickú) bolesť, ktorá je až tak silná, že vedie k samovražde.
Nebolo by spravodlivé, keby skončil takýto človek v zatratení. Možno by mohol skončiť v očistci (ak existuje), ale v zatratení...

Cesta

Pre mňa je dôležité jedno. Či viera očistila moje srdce, a stal som sa lepším človekom. Mojím bratom je každý človek, ktorému viera očistila srdce aspoň o trošku. Takže aj ty sestra, keďže si človek (mužský rod):)). Milujem vás všetkých, čo sem chodíte, aj tých grázlov, čo nás považujú za cvokov. Neviem či by som bol veriaci, keby som netrpel ako Jób www.biblia.sk. Vnímal som to rovnako ako on. Všimnite si čo píše:"Veď ma postihlo to, čoho som sa hrozil, a to, čoho som sa bál, prichádza na mňa."
Kto si čo pripustí, to má. Keď si pripustíme negatívne, máme negatívne, keď pozitívne, máme pozitívne. V tom je sila argumentu Ježiš nás už uzdravil od Sandry Kennedy, že sme zdraví, len by sme to mali prijať. Nie u každého sa zmena prejaví hneď po prijatí faktu, že už sme boli uzdravení. Treba v tej viere vytrvať, u niekoho sa zmena prejavuje pomalšie, ale isto. Tak to funguje u mňa. Bol som troska ako Jób, a dnes sa teším na každý deň. Otec a môj brat Ježiš si ma pritiahli, a ja som sa tomu nebránil. Bolo to asi ako keď drogovo zavislý musí prekonať abstinenčný syndróm, aby sa z tej závislosti dostal, takže nebolo to bezbolestné, ale oplatilo sa. Bol som v pekle, a teraz som v raji:))
Nie sú podstatné odchylky v chápaní Božieho slova, pokiaľ sa biele nechápe ako čierne a naopak. Takže každý chápte Božie slovo tak ako chcete, sami sme za to zodpovedný.
Mám dvoch súrodencov, ktorí ma majú radi. Cítim lásku od nich, aj keď sa k Otcovi nehlásia. Verím, že si ich Otec aj s Ježišom pritiahnú, keďže sú na strane dobra. Pritiahli si aj takých, čo neboli na strane dobra.

Takto to vnímam:
Z podobenstva vidno že Ježiš tu hovorí o Židoch, ktorým bolo hlásané evanjelium ale ho neprijali ("Poslal svojich sluhov učeníkov, aby zavolali pozvaných na svadbu. Ale oni nechceli ísť"), ba čo viac, ostatných ktorí hlásali evanjelium potupili a zabili (" Ostatní jeho sluhov pochytali, potupili a zabili"). Kedže niektorí židia odmietli spásu, rozhodol sa král Ježiš pozvať k spáse i nežidov ("Potom povedal svojim sluhom: »Svadba je pripravená, ale niektorí pozvaní Židia jej neboli hodní. Choďte preto na rázcestia k pohanom a všetkých, čo nájdete, zavolajte na svadbu Ježiša s cirkvou.").

"Máš pocit, že všetci, čo uverili v Ježiša Krista ostávajú v každom Ježišovom Slove? Alebo že sa o to aspoň dostatočne snažia?

Nemám ten pocit. Kto uveril v Ježiša ten sa snaží dodržiavať všetky Jeho prikázania, aspon sa o to snaží. Ak kresťan nedáva svoju vieru v Ježiša Krista najavo i svojim ovocím zo skutkov viery, potom taká viera je mrtva, a nemá potom ani vieru ani skutky. Takže nie je kresťan, len sa na neho hrá.

Z toho podobenstva ale nevyplýva že povolaní sú len tí čo uverili (prijali Krista) v Krista. Z podobenstva vyplýva že povolaní sú aj tí ktorí vieru hrajú, a prídu na svadbu. Ak napríklad niekto počuje o Kristovi, ale neprijal, alebo váha s prijatím pozvania na svadbu, má čas pozvanie prijať pokiaľ bude žiť na tejto Zemi, alebo pokiaľ nepríde zožať úrodu na tejto Zemi.

Takto to vnímam ja, samozrejme to nemusíš prijať, keď sa ti viac pozdáva tvoje vnímanie. Od toho máme slobodnú vôľu, aby sme sa rozhodli, čo príjmeme:)) Ja ťa budem mať rovnako rád s takým aj onakým vnímaním.

Myslite si, že Otec miluje Satana? Ja si myslím že áno, ale Satan nemiluje Otca, to je ten problém.

Katkaaa

Niekto tu poznamenal, že toto už nie je kresťanstvo, ale cirkev čo dranká z ľudí peniaze. Nie, kresťanstvo a cirkev sa nevylučujú, ..kresťania dávajú a ešte im pribúda, lebo je to princíp, Boží princíp.
Sú bohatí, a sú aj chudobní, čo k sebe zhŕňajú, a stále nemajú dosť lebo žgrlošia... lebo to im je Bohom, na to sú viac či menej upriamení. Ale Ježiš o inom hovorí, proti bohatstvu nič nemá, veď sme zbohatli Jeho chudobou, a teda nám legálne zabezpečenie po každej stránke patrí.
A zase, jedna vec je veľa rečí tu, alebo druhá je prax, či vyjdeš s kožou na trh, a ku Kristovi sa priznáš. To je činenie Slova napr.
Keď si doma sám pri počítači, ťažko sa môže v tvojom živote diať zmena, človek potrebuje ľudí, cirkev.. a tzv. sa "obrusovať". Nemusí to byť vôbec príjemné, ..ale výsledok potom stojí za to. Po čo si Ježiš príde keď príde?? Nie náhodou pre svoju nevestu cirkev?slávnu a bez poškvrny? Ako môžeš byť ty sám ako jednotlivec cirkvou, keď cirkev je Kristovo telo..? veď v niektorom liste sa píše, že my sme si navzájom údmi? a že teda spolu na niečom pracujeme..? a pri spolupráci nastávajú zrážky :D ..ale to je normálne
Buď si v Božej práci,v Jeho vôli,alebo nie. Ak nie, pridaj sa k telu Kristovmu ak si znovuzrodený, Pán s Tebou vie lepšie konať. Ale bez teba nič neurobí, Boh nikoho k ničomu nenúti aby som vyvrátila reči o manipulácii.....
Čiže vierou vieš vstúpiť do veci, a teda poslúchneš Slovo, a teda Krista :) O tom hovorí Biblia, treba sa do nej pozrieť a prečítať čo píše, základné veci sú tam jasne zjavené a je treba si to overiť. kto hľadá,nájde, Boh si ťa nájde, neboj sa :)
Je to čierne na bielom. ľudia, nenechajte sa už viac klamať a zavádzať. Chodenie do kostola ešte nikomu reálne nepomohlo.

Tomas12345

Cesta :

"Je veľa povolaných (prijali Krista), a málo vyvolených (žijú Krista)."Ona tvrdí, že každý povolaný je aj vyvolený, čo je lož. Prečítajte si podobenstvo o svadbe kráľovho syna: www.biblia.sk

Z toho podobenstva ale nevyplýva že povolaní sú tí čo uverili (prijali Krista) v Krista. Z podobenstva vyplýva že povolení sú tí ktorí sa o Kristovi dopočuli. Ak napríklad niekto počuje o Kristovi, ale neprijme ho tiež patrí medzi povolaných.

Ten link na podobenstvo o svadbe kralovho syna nefunguje, nenaslo mi to to podobenstvo a tak ho teda sem skopírujem :

Mt 22,1-14 :

A Ježiš im znova hovoril v podobenstvách: „Nebeské kráľovstvo sa podobá kráľovi, ktorý vystrojil svadbu svojmu synovi. Poslal svojich sluhov, aby zavolali pozvaných na svadbu. Ale oni nechceli ísť. Znova poslal iných sluhov s odkazom: »Povedzte pozvaným: Hostinu som už pri chystal, voly a kŕmny dobytok sú pozabíjané a všetko je pripravené; poďte na svadbu! Ale oni na to nedbali a odišli: jeden na svoje pole, iný za svojím obchodom. Ostatní jeho sluhov pochytali, potupili a zabili. Kráľ sa rozhneval, poslal svoje vojská, vrahov zahubil a ich mesto podpálil. Potom povedal svojim sluhom: »Svadba je pripravená, ale pozvaní jej neboli hodní. Choďte preto na rázcestia a všetkých, čo nájdete, zavolajte na svadbu. Sluhovia vyšli na cesty a zhromaždili všetkých, ktorých našli, zlých aj dobrých; a svadobná sieň sa naplnila hosťami. Keď kráľ vošiel pozrieť si hostí, zbadal tam človeka, ktorý nebol oblečený do svadobného odevu. Povedal mu: »Priateľu, ako si sem mohol vojsť bez svadobného odevu?« On onemel. Tu kráľ povedal sluhom: »Zviažte mu nohy i ruky a vyhoďte ho von do tmy; tam bude plač a škrípanie zubami.« Lebo mnoho je povolaných, ale málo vyvolených.“

Z podobenstva vidno že Ježiš tu hovorí o židoch, ktorým bolo hlásané evanjelium ale ho neprijali ("Poslal svojich sluhov, aby zavolali pozvaných na svadbu. Ale oni nechceli ísť"), ba čo viac, ostatných ktorí hlásali evanjelium potupili a zabili (" Ostatní jeho sluhov pochytali, potupili a zabili"). Kedže židia odmietli spásu, rozhodol sa král pozvať k spáse i nežidov ("Potom povedal svojim sluhom: »Svadba je pripravená, ale pozvaní jej neboli hodní. Choďte preto na rázcestia a všetkých, čo nájdete, zavolajte na svadbu.").

"Máš pocit, že všetci, čo uverili v Ježiša Krista ostávajú v každom Ježišovom Slove? Alebo že sa o to aspoň dostatočne snažia?

Nemám ten pocit. Kto uveril v Ježiša ten sa snaží dodržiavať všetky Jeho prikázania, aspon sa o to snaží. Ak kresťan nedáva svoju vieru v Ježiša Krista najavo i svojimi skutkami ovocia, potom taká viera je mrtva, a nemá potom ani vieru ani skutky.

"Najdôležitejšie Božie prikázanie je:"Milovať budeš Pána, svojho Boha, z celého svojho srdca, z celej svojej duše, z celej svojej mysle a z celej svojej sily!"

No však áno, a človek miluje Boha tým že dodržiava Jeho nariadenia. Ale napríklad taký ateista Boha nemiluje, a preto sú mu darmo skutky lásky kedže mu je jedno aké prikázania nám Boh prostredníctvom Ježiša dal, on ani neverí na vzkriesenie, ako potom môže byť človek vzkriesený ked v to ani neverí ? Vsak predsa aj Ježiš liečil ludí podla toho či verili. Ak človek uveril že to Ježiš dokáže tak ten človek i ozdravel. Ak by dotycny neuveril neuzdravel by :

Evanjelium podľa Matúša 8:13
A stotníkovi Ježiš povedal: „Choď a nech sa ti stane, ako si uveril.“ A v tú hodinu jeho sluha ozdravel.

Cesta

V príspevku Katke som Sandru Kennedy nazval vlkom v ovčom rúchu, z dôvodu Biblických interpretácií. Nebolo správne že som ju tak nazval, odvolávam to, nechcem nikoho súdiť, pretože nechcem byť súdený. Odvolávam že neslúži Bohu po vzhliadnutí aj tohoto videa youtu.be

Katka, tu máš príklad na to, keď niekto hovorí Ježišovi Pane, ale je to vlk v ovčom rúchu: youtu.be
Je veľa povolaných (prijali Krista), a málo vyvolených (žijú Krista). Ona tvrdí, že každý povolaný je aj vyvolený, čo je lož. Prečítajte si podobenstvo o svadbe kráľovho syna: www.biblia.sk
Peter vo svojom liste píše tým, čo žijú Krista, že Ježišovými ranami boli duchovne uzdravení, lebo si uvedomili, že hriech ponižoval, mučil a pribil nevinného Ježiša na Kríž, čo nie je správne, a tak prestali v sebe živiť hriech. www.biblia.sk

Cesta

No a už sa ty tá derealizácia, a chronicka bolesť zlepšila ? Ak áno, o koľko percent sa ti to zlepšilo ?

Odkedy zdieľam Ježišovu myseľ a Božiu lásku, tak sa cítim príjemne, cítim sa presne tak, ako sa chcem cítiť. Necítim sa chorý. Ale úplne slobodný sa ešte necítim, takže celú pravdu nepoznám.
www.biblia.sk
30 Keď to hovoril, mnohí v neho uverili. 31 Vtedy povedal Ježiš Židom, ktorí v neho uverili: „Ak vy zostanete v mojom slove, budete naozaj mojimi učeníkmi, 32 poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí.“

"Bill Johnson to v tom videu hovorí: "Buď vôľa tvoja (Otcova), ako v Nebi, tak aj na Zemi. Otec chce, aby sme už na Zemi mali nebeské myslenie, k tomu nám daroval Ducha pravdy."

No ale v čom konkrétne majú veriaci pozemské myslenie ? Tvrdíš že niektorí veriaci maju pozemské myslenie, ale v čom konkrétnom maju pozemske veci ? V bohatstve, v sexualnych hriechoch, v odpustani v pokore, alebo v čom konkretnom ?

Treba ostávať v Ježišovom Slove, v každom, vtedy budeme žiť bez hriechu, tak ako žil on. To nasleduje potom, ako človek v Ježiša uverí. Máš pocit, že všetci, čo uverili v Ježiša Krista ostávajú v každom Ježišovom Slove? Alebo že sa o to aspoň dostatočne snažia? Najdôležitejšie Božie prikázanie je:"Milovať budeš Pána, svojho Boha, z celého svojho srdca, z celej svojej duše, z celej svojej mysle a z celej svojej sily!"

Tomas12345

Cesta :

No a už sa ty tá derealizácia, a chronicka bolesť zlepšila ? Ak áno, o koľko percent sa ty to zlepšilo ?

"Bill Johnson to v tom videu hovorí: "Buď vôľa tvoja (Otcova), ako v Nebi, tak aj na Zemi. Otec chce, aby sme už na Zemi mali nebeské myslenie, k tomu nám daroval Ducha pravdy."

No ale v čom konkrétne majú veriaci pozemské myslenie ? Tvrdíš že niektorí veriaci maju pozemské myslenie, ale v čom konkrétnom maju pozemske veci ? V bohatstve, v sexualnych hriechoch, v odpustani v pokore, alebo v čom konkretnom ?

Cesta

"Kresťanom som sa stal, keď som nevidel inú možnosť riešenia dlhodobého nepríjemného ochorenia."

O aké ochorenie sa jedná ?

Syndróm derealizácie, chronické bolesti celého tela, chronická únava, stručne povedané, peklo na Zemi. Satan mi riadne podkuroval, vedel prečo, teraz mu podkurujem ja, a to sa mu nepáči, preto ma chcel udržiavať v nevedomosti svojimi chorobami. Otec a brat Ježiš Kristus sú však silnejší, a tak ma z toho pekla vytiahli, samozrejme bez môjho úsilia to nebolo možné, ale podarilo sa.

Inak co si myslel tým že veriaci myslia pozemsky a nie nebesky ? V čom myslia pozemsky ?

Bill Johnson to v tom videu hovorí: "Buď vôľa tvoja (Otcova), ako v Nebi, tak aj na Zemi. Otec chce, aby sme už na Zemi mali nebeské myslenie, k tomu nám daroval Ducha pravdy. Ak budeš cez neho myslieť, oslobodíš sa od hriechu, a budeš myslieť tak, ako sa myslí v nebi. Duch pravdy nás ochráni pred hriechom tu na Zemi.