Už som zúfalá

Príspevok v téme: Už som zúfalá
zufalamatka

Dobrý večer. Píšem sem, pretože už neviem, čo robiť.
Mám 19 ročnú dcéru, ktorá chodí na strednú (posledný ročník) a mám s ňou problémy. Nechodí do školy. Dnes mi jej triedna volala, že nebola včera, ani dnes a nebola ani iné dni. Neviem, čo s ňou je, nechce nič povedať. Keď som sa jej pýtala, či ju šikanujú, povedala, že nie. Niekedy dávnejšie spomínala, že ju ohovárajú a smejú sa z nej, tak žeby pre toto ? Má aj depresie, chodíme k psychiatrovi, berie antidepresíva. Vždy bola taká tichá, utiahnutá, citlivá nikdy v živote by som si nepomyslela, že bude robiť toto.
Keď ju nešikanujú, nevidím dôvod, prečo by tam nemala chodiť. Depresie, to je primitívna vec a ohováranie a posmešky... Nech si to proste nevšíma a už.
Ona len povie, že nevieme, ako sa cíti, že sa nemáme starať, lebo je dospelá a nahnevaná odíde preč.

Už fakt neviem, čo mám robiť.

Miska88

Huma744- nenarazat len na skolu ale aj na to ci chce byt na niekoho odkazana-vyvola to uplne ten isty efekt. Pocit viny, ze je neschopna a strach z buducnosti. Keby sa dala depresia vyliecit pohrozenim- pozri co zle ta caka, ked sa nevzchopis, tak by ju uz nikto nemal. Naopak take reci depresiu prehlbuju a mozu podporit myslienky na samovrazdu. Sama pises- radsej by som bola mrtva, ako odkazana na inych. Takze co v nej vzbudi tato predstava? Povedala by si cloveku na voziku, alebo este tazsie postihnutemu, ze ty by si bola radsej mrtva? Pretoze depresia vazna je a bohuzial cloveka paralyzuje. Samozrejme, ked sa z nej vylieci tak moze pracovat na svojej buducnosti. A nebolo spomenute, ze by dcera povedala vetu- radsej ziva a nevzdelana ako mrtva

najmudrejsi

dvovod je DEPRESIA...citim snou...doma jej treba dopriat co najvacsi klud a harmoniu...aby zvladala chodit do skoly...vlastna skusenost...ale u mna to doma nebolo dobre...lebo depresia je choroba ktoru neni vidiet a je hrozna...

huma744

No možno ma tu poniektorí roztrhnete v zuboch ale musím dať trocha za pravdu tej matke..Ona predsa chce aby si dcéra dokončila strednú školu a aby sa v živote vedela o seba postarať.Áno depresia je vážna vec ale je hlavne na danom človeku aby sa vzchopil..Niekto tu spomenul niečo také či radšej mrtvu dcéru abo bez vzdelania..A ak ostane nažive a bude bez vzdelania tak ako sa dokáže o seba postarať?Myslíte si že toto je ideálne žiť život keď som odkazaná na iných?No podla mna nie..Ukamenujte ma ale ja by som radšej bola mrtva ako celý život niekomu visieť na krku tým že sa nemôžem zamestnať do nijakej normálnej práce.Veď je v poslednom ročníku to je také tažké vydržať posledné mesiace?Nieje to ani rok ani 4 roky ale zopár mesiacov už len.Matka skuste je to empaticky takto vysvetliť..Nenaražať vkuse len na školu ale nato či chce byť na niekoho odkazaná......V živote nieje nič zadarmo a ani nič jednoduché...A ak také reči použiva dcera že či by ste mali radšej mrtvu ju alebo bez vzdelania tak je to trochu aj citové vydieranie..

Anabela122

Zufalamatka
A ked pridete o dceru budete stastna? Co ak sa da na drogy?alebo spacha samovrazdu? Urobite jej pohreb alebo nie lebo nemala dokoncenu skolu?? ???? Wtf?to ako fakt?Vsak sa spamrtajte co je prvorade,ci skola ci zdravie - hospitalizacia.

zufalamatka

A k čomu jej hospitalizácia pomôže ? Len ju nadopujú liekmi a to je všetko. Problémy sa jej nevyriešia samé. Maximálne bude po svete chodiť, ako zombie. Ona je tá, čo zo sebou musí niečo robiť, nie tabletky.

Vybavujem jej individuálne štúdium, sú to len 4 mesiace, to nie je veľa. Dohodli sme sa, že keď jej bude lepšie, bude chodiť do školy. Ale chcem, aby sa liečila doma. Berie lieky.

mmoonna

Vy ste zúfalá matka a trápite sa len a len kvôli tomu, že dcéra neplní Vaše očakávania. Vôbec nie kvôli tomu, že Vaša dcéra má vážny problém a potrebuje pomoc.

Romicek 123

Pani zlatá a načo ste sem vôbec písali keď si idete stále aj tak svoje ? Stále píšete len čo vy a čo si vy o tom myslíte ...Nie je nič horšie ako keď dieťa nemá oporu ani vo vlastnej rodine ..akurát čo dosiahnete bude to, že dcéra sa Vám bude stále viac a viac vzdiaľovať.
Psychika je veľmi dôležitá u človeka a ak je narušená , tak všetko ostatné ide bokom. Kde je napísané, že nemôže teraz prerušiť školu? a dorobiť si ju napríklad o rok ? Alebo nech sa jej vybaví individuálne štúdium ..alebo chodte do školy a urobte tam bordel !!
Vaše príspevky nie sú ale určite na mieste ..mám pocit ako keby toto celé bol len nejaký fór alebo čo