Už som zúfalá

Príspevok v téme: Už som zúfalá
zufalamatka

Dobrý večer. Píšem sem, pretože už neviem, čo robiť.
Mám 19 ročnú dcéru, ktorá chodí na strednú (posledný ročník) a mám s ňou problémy. Nechodí do školy. Dnes mi jej triedna volala, že nebola včera, ani dnes a nebola ani iné dni. Neviem, čo s ňou je, nechce nič povedať. Keď som sa jej pýtala, či ju šikanujú, povedala, že nie. Niekedy dávnejšie spomínala, že ju ohovárajú a smejú sa z nej, tak žeby pre toto ? Má aj depresie, chodíme k psychiatrovi, berie antidepresíva. Vždy bola taká tichá, utiahnutá, citlivá nikdy v živote by som si nepomyslela, že bude robiť toto.
Keď ju nešikanujú, nevidím dôvod, prečo by tam nemala chodiť. Depresie, to je primitívna vec a ohováranie a posmešky... Nech si to proste nevšíma a už.
Ona len povie, že nevieme, ako sa cíti, že sa nemáme starať, lebo je dospelá a nahnevaná odíde preč.

Už fakt neviem, čo mám robiť.

nicollette12

Tak vy beriete problemy vasej dcery na lahku vahu? Ze depresia a ohovaranie su primitivnosti a nema si to vsimat? A urcite sa nieco muselo stat, inak by len tak zrazu nezacala chodit za skolu... vy ju aj tak nemozete donutit aby vam to povedala, v tom, ze je dospela ma pravdu a nie je to jej povinnost vam vsetko hovorit, ale skuste jej navrhnut, ci nechce ist k psychologovi sa vyrozpravat, mozno ze jemu by povedala co sa s nou deje a aj by sa jej ulavilo... ale urcite na nu netlacte, nevypytujte sa stale na to co jej je lebo ak ju naozaj nieco trapi, tak to este zhorsujete... takze urcite navrhnut sedenie u psychologa a ukazat jej ze to nehavate na nej a mate v nej doveru, keby isla na to sedenie tak sa jej potom mozte opytat ci sa citi lepsie, ale urcite ziadne vypytovacky....

SFobka

ako tu uz bol spomenute, vy musite zmenit pristup a depresiu vasej dcery nebrat na lahku vahu. To ze vravite ze je to primitivne, tak vasa dcera zrejme vidi ze ju nechapete. a nerozumiem preco by to mala byt primitivna choroba. Posmesky a ohovaranie su primitivne to ano. No tiez musite pochopit ze nie kazdy to tak lahko znasa ako vy. Ludia su rozni, jeden sa vie s problemami lahko popasovat, iny to nedokaze. A velakrat by potreboval aj podporu od okolia, ale ako ked to nechcete pripustit? nechcete pripustit ze vasa dcera je vazne chora, tak v prvom rade si toto uvedomte

Miska88

V prvom rade, musite zmenit pristup vy. Problem ma vasa dcera, a pokojne ten problem moze byt vo vas. Treba ju najskor pochopit. Mohli by ste aj so psychiatrickou riesit ako dalej postupovat. V jej veku potrebuje citit pocit istoty, podpory a zaroven slobody, aby mohla byt sama zodpovedna za seba a mala moznost vyberu. Ak mala problemy v skole so sikanou, tak tie nezlahcovat. Aj ked uz konkretna sikana pominula, tak v dusi si ju nesie dalej. Zrejme sa v skole neciti bezpecne ani prijemne. Ma pocit ze jej nikto nerozumie a v tomto jej mozte vyjst v ustrety jedine vy. Ak nenajde pochopenie doma, v rodine, bude ho hladat inde a ktovie kde ho najde. Neviem ako ste mysleli, ze depresia je primitivna. Ten privlastok sa k ziadnej chorobe hadam nehodi. Ak tym myslite ze vasa dcera je prilis rozumna na depresiu, tak takto to nechodi. Nikto nie je tak rozumny aby nemohol dostat depresiu, cukrovku, schizofreniu, rakovinu. Ak ste tym primitivna mysleli, ze ta choroba je jednoducha, tak to by vam vedeli rozpravat ludia nou roky trpiaci a aj lekari. Depresia je zakerna, obmedzujuca a mnohokrat smrtelna choroba. Ak lubite svoju dceru, tak sa nebojte zmenit pohlad, nazor a spravanie k nej. Drzim palce

hranko

Nedá sa zmeniť škola? Beriete to podľa mňa na ľahkú váhu, no také mladé dievča a byť na antidepresívach, tak to je podľa mňa už aj silná káva

Zdravko654

Depresia je smrtelna choroba a nie primitivna vec! Kto nezazil depresiu, nedokaze to pochopit. Clovek sa fakt dokaze zabit v tej chvili. Nepodcenujte to!!! Kamarat skocil z okna a jeho rodicia si to uvedomili az potom a velmi lutovali, ze to zlahcovali!

pedag

Podľa mňa by mala zmeniť triedu, do ktorej chodí, lebo v tej triede sa cíti zle, ale nechce o tom hovoriť, že? Je v problematickom veku a tak ďalej a tak dál.