Už som zúfalá

Príspevok v téme: Už som zúfalá
zufalamatka

Dobrý večer. Píšem sem, pretože už neviem, čo robiť.
Mám 19 ročnú dcéru, ktorá chodí na strednú (posledný ročník) a mám s ňou problémy. Nechodí do školy. Dnes mi jej triedna volala, že nebola včera, ani dnes a nebola ani iné dni. Neviem, čo s ňou je, nechce nič povedať. Keď som sa jej pýtala, či ju šikanujú, povedala, že nie. Niekedy dávnejšie spomínala, že ju ohovárajú a smejú sa z nej, tak žeby pre toto ? Má aj depresie, chodíme k psychiatrovi, berie antidepresíva. Vždy bola taká tichá, utiahnutá, citlivá nikdy v živote by som si nepomyslela, že bude robiť toto.
Keď ju nešikanujú, nevidím dôvod, prečo by tam nemala chodiť. Depresie, to je primitívna vec a ohováranie a posmešky... Nech si to proste nevšíma a už.
Ona len povie, že nevieme, ako sa cíti, že sa nemáme starať, lebo je dospelá a nahnevaná odíde preč.

Už fakt neviem, čo mám robiť.

Psychepsycho

Ste schopna! Len mozno Vam sa nedostalo dostatok.lasky tlacili Vas do vykonu ale prave teraz je na Vas toto puto a zly vzorec fungovania zmenit. Depresia je hrozna a tazka. Denne sa stretávam s pacientmi ktorý ňou trpia a nemajú ani síl stať z postele. Prosím nepodceňujte túto chorobu, vela ľudí si siahlo na zivot. Pri depresii je velmi dolezite aby ste skusila okrem nizie ponuknutej rady este aj vy podporovat liecbu v domacom prostredí. Aby Vasa dcéra mala vytvorene harmonicke prostredie plne lasky a hlavne prijatia ste jej matka, zoberte si ju k sebe pritulte pohľadte, polaskajte daj te jej na javo ze ju podporujete a viete ze jej musi byt tazko. ALE# taktiež štruktúra dna je dolezita. NIE KOMANDOVANIM ale cez ocenenia nesmie zostat cely den v posteli!! Preto navrhuju mozno aj niektori hoapotalizaciu lebo takymto pacientom pomaha ked maju stanovenu strukturu dna v liecebni to.tak je ale vo vasom pripade odporucam nižšie uvedenu moznost nie hospitalizáciu. Určite chodite do prace ale nejak sa ten den naplanovat da. Ved ide o nase deti. A taktiez ano vzdelanie je dolezite ale..je na vasom :)zvazeni ci mat vystudovane no psychický znicene dieta alebo dieta ktore si da do poriadku zdravie a vyatuduje to co ho naplna.

Miska88

A este dodam- ak by ste nevedeli co dcera citi a preco, a chceli ju naozaj pochopit. Bojuje s depresiou, co verte- neverte je mozno najtazsi boj s akym sa v zivote stretla a stretne. Do toho pocuva vas, ste ako zle svedomie, co jej opakuje vsetko co uz sama davno vie. Poukazujete na jej chyby, porovnavate ju so zdravymi ludmi ( sebou samou v jej veku) a ziadate od nej nieco, co je pre nu momentalne velmi tazke. Skutocne vam neklamem, ze je pre nu teraz tazke vobec fungovat, zit a premaha sa k zakladnym veciam. Ona vas sklamat nechce a tiez tuzi byt stastna, tak ju nechajte popasovat najskor s chorobou ( nedovolte aby mala pocit ze zlyhania ). Skola sa da dokoncit kedykolvek, vase predstavy o tomto su velmi skreslene.

Psychepsycho

Nečítala som príspevky pred tým ale tu môže byť prospešný kvalitný psychológ nie psychiater (samozrejeme aj kombinacia). Z vasou dcerou prostredníctvom pomalého ziskavania doveru dokaze vytvorit.ten priestor bezpecia cez otvorenu a respektujucu komunikaciu kde ona moze popisat co ju trapi, CO POTREBUJE a CO OCAKAVA. Nie zas zasypat praskami ale liecit problem a konkretne.zranenie. V priapde ak psychiater stanovil diagnozu a predpisal liek tak samozrejme liek nech uziva len chcem poukazat na to ze pri zahajeni psychiatrickej liecby je najlepsia kombinacia s, terapiou. A POZOR ak ste aj vyskusali, musite naj take odbornika ktory byde vasej dcere sediet.

Miska88

Ja uz len dufam, ze tato tema je naozaj vymyslena. Chcela by som napisat, ze takyto rodic predsa nemoze existovat. Zial moja mama bola taka ista, ale zase verejne by toto takto nepriznala. Ak ste realne matka nejakeho dietata, prosim radsej dceru uplne ignorujte ako toto. To co pisete je velmi velmi sebecke a obmedzene

nepoznam

Čo máte robiť? Dajte jej toľko lásky, koľko potrebuje. Jej život nemá zmysel, ste tá najbližšia osoba, od ktorej čaká pochopenie, pomoc, útechu. V škole bola šikanovaná, škola je pre ňu utrpenie. Až keď sa vyrovná s touto bolesťou, potom bude schopná ísť do školy. Porozprávajte sa a vzdajte boj o školu, radšej sa snažte povzbudiť dcéru a ukážte jej, že ju milujete takú aká je. Potrebuje prijatie, istotu a oporu. Časom sa sama rozhodne ako ďalej. Prajem Vám veľa síl.

zufalamatka

Nechcem ju dať hospitalizovať, pretože zamešká veľa učiva. V júni bude mať záverečné skúšky, bojím sa, že sa nestihne naučiť toľko učiva. A zamešká aj prax. Čo keď praktické zkúšky nespraví ?

zufalamatka

Skúšala som všetko, aj po dobrom, vysvetliť jej, nech sa vzchopí, pretože to v živote nikde nedotiahne, aj po zlom. Pokričala som na ňu, párkrát jej dala pár výchovných po chrbte. Nezabralo. Neviem, čo mám robiť.

zufalamatka

Toto sa ma tiež pýtala, či by som radšej chcela mať mŕtvu dcéru, než dcéru bez v zdelania.
Akože, prečo by sa zabíjala ? Prečo by to robila.
Mám pocit, že to zveličuje. Nikdy nemala rada školu a mám pocit, že len trucuje, aby tam nechodila. Pýtam sa na dôvod, prečo tam nechce chodiť. Nepovie. Spomenula len, že kvôli depresii, no ja si myslím, že hlavný dôvod je škola, pretože v ju v minulosti psychicky šikanovali.

Oliveris

Toto snáď nie je možné. To bude vážne nejaký debil, čo sa tu zábava. A že do triedy bude v tridsiatke chodiť s pätnásťročnými? Sú predsa poobedňajšie vyučovania práve pre týchto ľudí. Čo si dorábajú školu v dospelosti. Ak nie ste fake, tak potom ste jeden z najhorších rodičov akých som stretol. A dúfam, že sa urazíte.

nepoznam

Zufalamatka, to myslíte vážne, že to tak nenecháte? Vyznelo to dosť arogantne, s prepáčením. Viem ako sa cítite, ale uvedomte si, že tým, že ju budete nútiť naplniť vaše, áno vaše predstavy, tak máte koniec vzťahu s dcérou. Školu si môže dokončiť externe aj s tridsaťročnými, keď na to príde. Radšej by som prijala dcéru bez školy, ako bez života. Vám nejde o ňu, ale o svoju reputáciu. Čo povedia ľudia? Čo na tom záleží?