Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Už som zúfalá

Príspevok v téme: Už som zúfalá
zufalamatka

Dobrý večer. Píšem sem, pretože už neviem, čo robiť.
Mám 19 ročnú dcéru, ktorá chodí na strednú (posledný ročník) a mám s ňou problémy. Nechodí do školy. Dnes mi jej triedna volala, že nebola včera, ani dnes a nebola ani iné dni. Neviem, čo s ňou je, nechce nič povedať. Keď som sa jej pýtala, či ju šikanujú, povedala, že nie. Niekedy dávnejšie spomínala, že ju ohovárajú a smejú sa z nej, tak žeby pre toto ? Má aj depresie, chodíme k psychiatrovi, berie antidepresíva. Vždy bola taká tichá, utiahnutá, citlivá nikdy v živote by som si nepomyslela, že bude robiť toto.
Keď ju nešikanujú, nevidím dôvod, prečo by tam nemala chodiť. Depresie, to je primitívna vec a ohováranie a posmešky... Nech si to proste nevšíma a už.
Ona len povie, že nevieme, ako sa cíti, že sa nemáme starať, lebo je dospelá a nahnevaná odíde preč.

Už fakt neviem, čo mám robiť.

nicollette12

zufalamatka - tak po tomto co si napisala mi to pride tak ze skor ty by si mala zajst k tomu psychologovi, lebo tento postoj je vysoko bezcitny, vobec dcere nerozumies a ani sa jej teraz necudujem ze sa chova tak ako sa chova, depresia nie je sice fyzicke ochorenie, to ti davam za pravdu, ale je to psychicke ochorenie, ktore byva este niekedy horsie ako viac fyzickych ochoreni dokopy... takze tebe odporucam vyhladat psychologa pre seba, aby ti povedal o tej podla teba nie vaznej diagnoze, nech ti povie aj priklady co sa takim ludom melie kazdy den hlavou a mozno pochopis co to je za ochorenie.. a aj tvojmu manzelovi odporucam, mozte tam ist spolu.... a pre dceru odporucam stale tu hospitalizaciu, jednak jej pomozu lebo ju tam ti ludia pochopia, co vy neviete a ani nechcete a aspon sa bude citit lepsie, ze nie je jedina co ma depresiu a ze sa da s nou bojovat..... zamysli sa nad sebou, lebo dcera ti zuteka z domu, alebo si nebodaj nieco spravi a potom mozes lutovat ze si sa k tomu takto staviala

Anonym_93436

Vy si asi nedáte povedať však ? Depresia je niekedy ďaleko vážnejšia ako nejaká fyzická choroba .. čo vám pomôže základne vzdelanie keď stratíte dcéru ? Ako odpustte mi že to napíšem takto kruto ale vám bude radšej dôležitý papier že dokončila školu ako to že stratíte dcéru ?

Chcete aby chodila do školy ? Tak jej pomôžte , tak ako píšu ostatný , láska , pomoc , podpora ... keď nechce ísť k psychológovi tak vám hovorím že jej ponúkam vlastnú pomoc kedže ju chápem.

Asi si to neuvedomujete ale často keď do nezvláda psychika tak ochorie telo takže ak nevyriešite tu depresiu môžu kludne prísť aj fyzické problémy.

Rozhodnutie je už len čisto na vás , my všetci sme vám povedali ako to je.

zufalamatka

Áno, záleží nám na tom, aby chodila do školy. Veď človek so zákl. vzdelaním je na tomto svete na nič. Škola je dôležitá. Aj pre manžela je prvoradá. Myslím si, že na tom nie je nič zlé a okrem toho, dcéra nemá nejakú vážnu fyzickú chorobu, je to len v jej hlave. Veľmi sa v depresii nevyznám, ale myslím, že sa to dá v pohode zvládnuť.

dalsi

Presne ako pise Kubo11, vas len trapi, ze nechodi do skoli, nic ine.
Co potrebuju ludia ako ona? Podporu, pochopenie, priatelstvo, lasku. Co z toho jej davate? Nechapete ju, tym padom nemozete byt jej kamoskou, laska zrejme na bode mrazu, a podpora len v tom, aby chodila do tej skoli.

Kubo11

zufalamatka - nejdem vám radiť, lebo to je zbytočné. Máte narušený vzťah s dcérou. Píšete "mám s ňou problémy. Nechodí do školy." To je akože ten váš problém, ktorý tu chcete riešiť. Keď bude chodiť do školy tak vy máte po probléme. A čo ona ? Vaša dcéra má problém a ten vás asi veľmi nezaujíma. Nerozumiete jej alebo nie ste empatická. Lebo inak by ste napísali - Moja dcéra má problém ale ja neviem aký, kto by jej pomohol? Keby si vaša dcéra vyriešila svoje problémy tak by chodila aj do školy. Citujem " Vždy bola taká tichá, utiahnutá, citlivá" a to je normálne ? Veď už ste vtedy mohli tušiť že to s ňou nie je v poriadku. Neviem aká bola vaša výchova, ale myslím si že toto je jej výsledok. Ak vás urazilo to čo som napísal tak sa ospravedlňujem.

Co2

,,depresie, to je primitivna vec," ak su depresie primitivnou vecou, tak potom nepritomnost v skole je este primitivnejsia..

nicollette12

zufalamatka- prinutit? To sa asi po dobrom dat nebude ale to by si len zhorsila a ona by aj tak do tej skoly nakoniec nesla.... skus si snou sadnut a povedat jej ze ide proti sebe a ze este si to zhorsuje, normalne ako matka s dcerou, ale trvaj na tom, ze chces pre jej dobro aby si aspon tu 3rocku spravila a potom to je uz len na nej, ked tak mozes pripomenut aj to, ze uz sa to krati a uz len 4 mesiace a ma pokoj.... to by malo stacit, teda ak je chapava...ak je menej chapava a bude sa priecit, tak sa jej spytaj preco je taka a chces vediet pravdu, ak ti to nepovie, tak jej povedz ze jej tu absenciu nebudes ospravedlnovat a s triednou sa dohodni ze nech ti vzdy zavola ked nepride do skoly, aby si vedela... ale neospravedlnuj jej nic, nech sa nauci si dokoncit povinnosti, lebo takto nezotrva ani v zamestnani....

Omen

Zúfalá matka, odporučila by som TEBE vyskúšať nejakú terapiu, aby si sa dostala bližšie k dcére, prípadne spoločnú s dcérou. Ak si proti, potom sa obráť tuto : ipcko.upside.sk, tam ti kvalifikovane poradia.

house455

zufala matka na ucilistiach su vacsinou primitivne baby ak je tvoja dcera citliva je tam stratena. Presne viem o com pisem. Ak ju das hospitalizovat este jej tym pritazis lebo bude mat pocit ze najvacsiu vinu na vsetko ma len ona. A sikanistky co jej robia zle ostanu zas nepotrestane! Ja by som ju podporila povedala jej ze uz len par mesiacov a bude mat od tych spin co jej robia zle pokoj. Preco nikto netresta na SLovensku toho kto robi zle ale z obete sikany robi este vacsieho chudaka ako je?? nechapem debilne slovensko

zufalamatka

Dobre, nad hospitalizáciou porozmýšľam, ale ako ju mám donútiť, aby išla zajtra a pozajtra do školy ?