Lenivosť alebo syndróm vyhorenia?

Príspevok v téme: Lenivosť alebo syndróm vyhorenia?
Kontrol0r

Mám 23 rokov. Všetko to začalo nástupom do práce ako IT technik. Najprv to bolo super, bol som spokojný, že robím čo ma baví. Neskôr prišlo také vytriezvenie, malý plat "500 čisté", pesimistickí kolegovia a podobne.

Problém spočíva v tom, že sa mi absolútne nič nechce. Napríklad koníčky. Mám veľa záľuby ale všetko robím tak povrchne, nič sa mi nechce. Venujem sa napríklad foteniu, ale vôbec sa mi nechce doma spracovať čo nafotím, musím sa k tomu dokopať. Odfláknem to, nie je tam ta vášeň.

Doma mám bordel, nechce sa mi popratať. Venujem sa turistike a výbavu mám nahádzanú na kope. Keď prídem z túry, nechce sa mi nič všetko hodím na kopu. Nechce sa mi ísť na nákupy, a kúpiť veci ktoré potrebujem. Nechce sa mi navariť. Nechce sa mi ráno vstávať.

Do všetkého sa musím nútiť. Najradšej keď prídem z práce, najem sa a zvalím do postele, nič nerobím len pozerám somariny na pc. Som taký prázdny. Cítim až bezmocnosť. Chcem to zmeniť, stále si poviem že urobím to a to ale len stále odkladám veci na neskôr a aj tak nič poriadne neurobím. Strašne chcem ale nejde to. Ani toto sa mi nechcelo napísať. Ako keby nič nemalo zmysel.

Keď som bol dieťa bolo všetko úplne inak. Veci ktoré ma bavili som robil s vášňou. Dával som si pozor na každý detail. Všetko bolo tak super, teraz je to na nič.

Bojovali ste s niečim podobným? Prekonali ste to niekto?

zsuzska

Oblicky aby mali na starosti volu? Osobne som o tom teda este nepocula.
Josipe toto som mala aj ja jedno obdobie a teda nespomina sa mi na to lahko. Pritom viac menej nejako po materialnej stranke mi nechybalo nic, mala som aj pracu, aj rodinu, ze vsetko viac menej v poriadku a teda taketo pocity ako si popisala a nebolo jednoduche sa z toho dostat, to je fakt.

Josipe

Síce príspevok už starší ale takéto podobne pocity mam aj v poslednom období vlastne sa to takto ťahá už asi dva roky. Tiež ako keby všetko robím len povrchne. Mam veľa záujmov ale nič nerobím poriadne, nedotiahnem veci do konca a ani neviem nad niečím dlho sedieť a sústrediť sa. Som taká jak rozhádzaná. Nič sa mi nechce robiť ale zároveň chcem niečo robiť. Chcela by som znova pocítiť úprimnú radosť z niečoho, mat tzv. motýle v bruchu proste sa radovať zo života. Ved ja si ani nepamätám kedy som sa naposledy naozaj z chuti a zo srdca zasmiala. Chyba mi to. :(

mjanik

Vyhľadaj akupunktúrua daj si posilniť obličky-sú slabšie a dostaneš chuť do roboty(obličky majú nastarosi vôlu no a ked niet vole tak je zle(

gabrieeelka

Ahojte. Idem si k vám po radu. Mám už nejaký čas problémy so sústredením, nič ma nebaví, od všetkého tak nejako odbieham, nie som schopná ani v práci plnohodnotne pracovať. Nejako všetko furt odsúvam, potom som z toho nervózna a teda nerobí to dobrotu ani v našom vzťahu s drahým. Už som začala premýšľať, či nemám problém s vyhorením, ak je tu niekto kto si tým prešiel ocenila by som rady ako ďalej.

kafe

Defcon, teba chodia vystavovovať? Si pekný kus? :D:D Zomrieť a zmrzačiť sa môžeš aj v aute.

Zvlk, je iné zviera stretnúť, keď ho nezaujímaš a byť zverou vystopovaný, lebo ňuchá v tebe, pri tebe niečo na zožratie. Ale neviem. Ja našťastie stretávam maximálne veveričky.

Kontrol0r ty si ako na tom? Čo stretávaš na túrach?

ZevrajVlk

Defcon, tie tvoje príbehy, ako ti ide pravdepodobne vlk alebo líška zožrať nohu a zahryzne sa do poskladanej deky. Dal si mu kopačku ? To musel určite okamžite vzdať boj. To si striekal v stane so slzakom? Inak by si videl, aké zviera to je. A akým slzným? Proti ľuďom? Pretože asi nevieš ako vyzerá proti medveďom a ako sa používa, a s takým by si neobišiel len tak ľahko. Mal si potraviny v stane? Kde žije podobná háveď, ? Už som stretol na blízko pár krát medveďa a obišlo sa to bez problémov, ty sa tu z neho snažíš vykresliť krvilačné zviera s ktorým bojuješ pomaly holými rukami , ale to by si teda spoznal silu :D a survival nie je o tisícoch a tisícoch € ročne na výbavu

Defcon

Kafe, ja vlastne neviem co to bolo, nieco podobne velke ako vlk, aj to v tej tme tak vyzeralo. Ale mohlo to byt od lisky az mlada medveda. Bola noc, stres, panika, slzak v ociach....no cisty rokenrol. Mal som jedine stastie, ze sa to zakuslo do poskladanej deky a spacaku, takze ma to nekuslo. To by bolo behaciek po doktoroch a brblania v robote. Aj tak mi picuju v kuse, ze ak neskoncim, tak nebudu do mna vrazat prachy co sa tyka skoleni, vystav, a podobne.....

Uprimna

Reagujem na tvoj prispevok...ano presla som si niecim podobnym.a je to syndrom vyhorenia...ak chces vediet viac.kludne sa ozvi.rada poradim...

Uprimna

Reagujem na tvoj prispevok...ano presla som si niecim podobnym.a je to syndrom vyhorenia...ak chces vediet viac.kludne sa ozvi.rada poradim...

kafe

a ja žijem v tom, že vlk je plaché zviera. A životu nebezpečné sú tak maximálne svorky na Sibíri. Zaujímavé.