Lenivosť alebo syndróm vyhorenia?

Príspevok v téme: Lenivosť alebo syndróm vyhorenia?
Kontrol0r

Mám 23 rokov. Všetko to začalo nástupom do práce ako IT technik. Najprv to bolo super, bol som spokojný, že robím čo ma baví. Neskôr prišlo také vytriezvenie, malý plat "500 čisté", pesimistickí kolegovia a podobne.

Problém spočíva v tom, že sa mi absolútne nič nechce. Napríklad koníčky. Mám veľa záľuby ale všetko robím tak povrchne, nič sa mi nechce. Venujem sa napríklad foteniu, ale vôbec sa mi nechce doma spracovať čo nafotím, musím sa k tomu dokopať. Odfláknem to, nie je tam ta vášeň.

Doma mám bordel, nechce sa mi popratať. Venujem sa turistike a výbavu mám nahádzanú na kope. Keď prídem z túry, nechce sa mi nič všetko hodím na kopu. Nechce sa mi ísť na nákupy, a kúpiť veci ktoré potrebujem. Nechce sa mi navariť. Nechce sa mi ráno vstávať.

Do všetkého sa musím nútiť. Najradšej keď prídem z práce, najem sa a zvalím do postele, nič nerobím len pozerám somariny na pc. Som taký prázdny. Cítim až bezmocnosť. Chcem to zmeniť, stále si poviem že urobím to a to ale len stále odkladám veci na neskôr a aj tak nič poriadne neurobím. Strašne chcem ale nejde to. Ani toto sa mi nechcelo napísať. Ako keby nič nemalo zmysel.

Keď som bol dieťa bolo všetko úplne inak. Veci ktoré ma bavili som robil s vášňou. Dával som si pozor na každý detail. Všetko bolo tak super, teraz je to na nič.

Bojovali ste s niečim podobným? Prekonali ste to niekto?

marekana

gabrieeelka Ani nehovor. Podobnými problémami som si prešla. Zaznel tu aj komentár, čo som videla, že prokrastinácia, len nie je to celkom tak. Tiež som si myslela, že som lenivá, že sa mi len nechce, ale prišla som na to, že to všetko prišlo na mňa z dôvodu, že proste som veľmi dlho išla na maximum a dávala zo seba stále všetko a proste si to vybralo svoju daň.
mardziosa Toto je inak dobrý začiatok, tiež som s tým bola, chodila som po dr. A teda prišla som na to, že nie je hanba priznať sa, že mám takýto problém. Už je to nejaká tá doba, čo som z toho vonku, čo opäť sa viem sústrediť je mi lepšie, ale teda musím povedať, že s tým mi vo veľkej miery okrem lekárov pomohlo aj to, že som začala brať Karnozín Extra pravidelne. No a základ je nevzdať sa. Snažiť sa o zmenu stále, aj keď to nepríde z jedného dňa na druhý.

Zoe27

Aj keď si to mnoho krát nechceme nejak prispustiť, že by sa nás takéto vyhorenie mohlo týkať, v tejto dobe si myslím, že mnoho ľudí zmenilo názor a veľmi ľahko sa v tejto sfére dostanú do úzkych

ahjajjaj

deficit sociálnych kontaktov, málo slnka a vitamínu D, jarná, či zimná únava. Môže ísť však aj o syndróm vyhorenia. Skús tento test: akobuk.sk

Nad zmenou práce si neuvažoval?

We-bero9

Neexistuje lenivosť v pravom slova zmysle. Ide buď o vyčerpanie z práce, starostí alebo málo spánku. Skús viac chodiť d prírody s kamarátkami či známymi. Čerstvý vzduch pomáha.

We-bero9

Neexistuje lenivosť v pravom slova zmysle. Ide buď o vyčerpanie z práce, starostí alebo málo spánku. Skús viac chodiť d prírody s kamarátkami či známymi. Čerstvý vzduch pomáha.

asined

veľa vie poradiť psycholog, ale musí byť dobrý...laicky je fajn "vypnúť" všetky správy, soc. siete, všetko čo ruší a dať šancu niečomu, čo človeka nabíja, napr. hudba, niečo kreatívne, alebo venovať sa druhým, ktorí pomoc potrebujú - tým človek rastie...dá sa to prekonať, chce to čas, možno aj odbornú pomoc a dať si v hlave poradie životných priorít ..u nás doma pomohla zmena stravy na vegetariánsku a to, že sme prestali absolútne sledovať dianie cez optiku mainstreamových správ, ktoré sú zahltené negativitou plus každodenné cvičenie...takto nejako ...držím palce..

mardziosa

tak tých problémov ktoré toto môžu spôsobiť je veľa, ale pokiaľ je to prechodný stav, že si takéto problémy doposiaľ nemala, tak potom za tým bude niečo :)
s lekárom alebo tak si to neskúšala riešiť? lebo teda základ by bol vylúčiť hlavne nejaké závažné zdravotné problémy, nie?

zuzatka

Josipe je taka tazka doba na psychiku. to co sa deje vo svete, covid a taka ta neistota, proste na niektorych ludi dopada tak tazsie. no nebij, isto to prejde a bude lepsie