Lenivosť alebo syndróm vyhorenia?

Príspevok v téme: Lenivosť alebo syndróm vyhorenia?
Kontrol0r

Mám 23 rokov. Všetko to začalo nástupom do práce ako IT technik. Najprv to bolo super, bol som spokojný, že robím čo ma baví. Neskôr prišlo také vytriezvenie, malý plat "500 čisté", pesimistickí kolegovia a podobne.

Problém spočíva v tom, že sa mi absolútne nič nechce. Napríklad koníčky. Mám veľa záľuby ale všetko robím tak povrchne, nič sa mi nechce. Venujem sa napríklad foteniu, ale vôbec sa mi nechce doma spracovať čo nafotím, musím sa k tomu dokopať. Odfláknem to, nie je tam ta vášeň.

Doma mám bordel, nechce sa mi popratať. Venujem sa turistike a výbavu mám nahádzanú na kope. Keď prídem z túry, nechce sa mi nič všetko hodím na kopu. Nechce sa mi ísť na nákupy, a kúpiť veci ktoré potrebujem. Nechce sa mi navariť. Nechce sa mi ráno vstávať.

Do všetkého sa musím nútiť. Najradšej keď prídem z práce, najem sa a zvalím do postele, nič nerobím len pozerám somariny na pc. Som taký prázdny. Cítim až bezmocnosť. Chcem to zmeniť, stále si poviem že urobím to a to ale len stále odkladám veci na neskôr a aj tak nič poriadne neurobím. Strašne chcem ale nejde to. Ani toto sa mi nechcelo napísať. Ako keby nič nemalo zmysel.

Keď som bol dieťa bolo všetko úplne inak. Veci ktoré ma bavili som robil s vášňou. Dával som si pozor na každý detail. Všetko bolo tak super, teraz je to na nič.

Bojovali ste s niečim podobným? Prekonali ste to niekto?

lizatko0

to mas pravdu a takych pripadov je coraz viac, kde je uz len velmi tazko v ludkych silach zvratit stav k lepsiemu

Darla111

Veď to, do čoho iného sa oplatí tak investovať ako do zdravia. Povedzme si aj to, že ľudia ho mnoho krát zanedbajú tak, že potom im už ani tie peniaze nepomôžu, lebo sa dostanú do takého štádia, že sa zdravie už navrátiť nedá

jakiska

Mnoho ludi to tak ma. Jednak je teraz vsetko drahsie a potom je toho tolko, ze nevedia, do coho sa im oplati investovat, aby z toho nakoniec aj nieco mali. No na zdravi sa neoplati podla mna setrit

leuscha

aj to je pravda a ja som toho zivym prikladom. tolko som toho chcela vyskusat, no ja mam problem si vybrat aj z vonaviek napriklad. proste cim viac moznosti, tak pre mna osobne horsie

zuzatka

niekedy su ale taketo stavy bezne, ja ich napriklad tiez mavam a v prechode teda nie som. co som uz aj ako tak studovala, tak je mnozstvo vitaminov a doplnkov na ako take povzbudenie, ale je ich tolko, ze je tazke si jeden vybrat

remcike

Rozbor krvi každopádne je dobrá nápad. No teraz sú všeliaké vitamíny a doplnky, ktoré majú priaznivý vplyv na také to nakopnutie a celkovú telesnú pohodičku, aj tu sa už o jednom písalo

zancicka

na ten rozbor sa jej este opytam, vidi este fajnm ze si to spomenula, tam by sa co to mohlo ukazat, co by jej tak mohlo chybat

Lentilka4

Ono by bolo fajn, ak by si dala spravit orzbor z krvi, mozno jej aj nieco chyba a preto sa citi byt taka unavena a na nic

Wendy000

Treba ju trocha nakopnut. Ako isto je to tazko, ked sa ti nic nechce nemas na nic sil, ale tak dufam to pojde. Mozno by to chcelo nejake tie vitaminy doplnit na povzbudenie. Neskusala sa informovat aj u lekara, ci nieco take nie je, aby teda vedela normalne fungovat