Lenivosť alebo syndróm vyhorenia?

Príspevok v téme: Lenivosť alebo syndróm vyhorenia?
Kontrol0r

Mám 23 rokov. Všetko to začalo nástupom do práce ako IT technik. Najprv to bolo super, bol som spokojný, že robím čo ma baví. Neskôr prišlo také vytriezvenie, malý plat "500 čisté", pesimistickí kolegovia a podobne.

Problém spočíva v tom, že sa mi absolútne nič nechce. Napríklad koníčky. Mám veľa záľuby ale všetko robím tak povrchne, nič sa mi nechce. Venujem sa napríklad foteniu, ale vôbec sa mi nechce doma spracovať čo nafotím, musím sa k tomu dokopať. Odfláknem to, nie je tam ta vášeň.

Doma mám bordel, nechce sa mi popratať. Venujem sa turistike a výbavu mám nahádzanú na kope. Keď prídem z túry, nechce sa mi nič všetko hodím na kopu. Nechce sa mi ísť na nákupy, a kúpiť veci ktoré potrebujem. Nechce sa mi navariť. Nechce sa mi ráno vstávať.

Do všetkého sa musím nútiť. Najradšej keď prídem z práce, najem sa a zvalím do postele, nič nerobím len pozerám somariny na pc. Som taký prázdny. Cítim až bezmocnosť. Chcem to zmeniť, stále si poviem že urobím to a to ale len stále odkladám veci na neskôr a aj tak nič poriadne neurobím. Strašne chcem ale nejde to. Ani toto sa mi nechcelo napísať. Ako keby nič nemalo zmysel.

Keď som bol dieťa bolo všetko úplne inak. Veci ktoré ma bavili som robil s vášňou. Dával som si pozor na každý detail. Všetko bolo tak super, teraz je to na nič.

Bojovali ste s niečim podobným? Prekonali ste to niekto?

marekana

zuzatka Bola si v lekárni? Lebo ono sa dá bez problémov cez internet objednať a donesú ti to až domov a máš po probléme. Nemusíš nikam chodiť, čo je veľká výhoda aspoň teda pre mňa :D Lebo ja som za posledné dva roky teda zlenivela v tomto smere :D

marekana

gabrieeelka No toto ti verím, to bez debaty, lebo to pri ničom nevydržíš potom z toho nervózna a iné veci sa začnú na to nabaľovať, úplne to chápem a teda viem presne ako sa cítiš, ale riešenie chce čas.

zuzatka

marekana tvoje posledny prispevok mi dal vela a celkom som sa v nom nasla, pozerala som ten produkt a pojdem sa zajtra nan popytat do lekarne. pozerala som aj zlozenie a popatrala troska na nete a dufam, pomoze aj mne

gabrieeelka

Jój veľa komentárov, ďakujem vám za rady. Tak ja som na nervy hlavne z toho, že neviem pri ničom nejako vydržať, že mám problém aj pri čítaní knižky napríklad, že neviem vôbec o čom, neviem sa dostať do deja. Keď s niekým telefonujem, tak tie informácie idú tak nejako mimo mňa. Nechápem to.

marekana

eweriin Tak ja mám skúsenosť s Karnozínom Extra, iný som nebrala, čiže porovnať ti to neviem, ale teda mne vyhovuje tento aj z pohľadu zloženia aké má, že je vhodný aj pre vegánov a vegetariánov napríklad a množstvo iného, ale teda samozrejme, že sa cítim lepšie a to je také hlavné pre mňa :)

marekana

pupavka18 Súhlasím, je to dobré užívať a dobré je to, že má vplyv na viacero vecí.
monchitta Tak ale super, že sa im to takto dalo objednať, že to budeš mať, veď to je super, nie? Len rátaj s tým, že to bude trvať niekoľko týždňov kým bude vidieť nejakú to zmenu, to zlepšenie.

eweriin

tak je toho viac to je fakt, akurat aj ja pozeram, ze co by mi to mohlo pomoct a tak, len asi budu aj nejake rozdiely v tom zlozeni si myslim, alebo v kvalite, len keby som tak vedela ze ktory je lepsi

monchitta

super dakujem ti, no v lekarni ho nemali, ale pani mi ho objednala a zajtra by som si mala ist pon, tak som zvedava, aky bude mat na mna ucinok

pupavka18

Carnosine užívame už dlho, cca 6 rokov, je fakt účinný, k tomu omegu 3 ešte, colostrum,preto ráno treba brať,lebo carn.extra obsahuje koenzým Q10, čo je na energiu,

Predtým cez net...teraz aj v DM majú viac druhov carnosine, ja mám od Kompava, je to v regáli,kde sú vitamíny.

marekana

monchitta Len neviem ti povedať, či ho v každej majú, to si najskôr zisti, nech sa nepreženieš zbytočne. Ale tak keď si objednáš cez net to ti tiež vie rýchlo prísť. Podľa mňa sa nemáš prečo báť nejakej nespavosti alebo niečoho takého keď si ho budeš dávať ráno alebo doobeda. Inak keď máš problémy so spánkom, tak je dobré si urobiť nejaké večerné rituály, ktoré budeš dodržiavať a telo si zvykne, bude vedieť kedy je čas spať.