Lenivosť alebo syndróm vyhorenia?

Príspevok v téme: Lenivosť alebo syndróm vyhorenia?
Kontrol0r

Mám 23 rokov. Všetko to začalo nástupom do práce ako IT technik. Najprv to bolo super, bol som spokojný, že robím čo ma baví. Neskôr prišlo také vytriezvenie, malý plat "500 čisté", pesimistickí kolegovia a podobne.

Problém spočíva v tom, že sa mi absolútne nič nechce. Napríklad koníčky. Mám veľa záľuby ale všetko robím tak povrchne, nič sa mi nechce. Venujem sa napríklad foteniu, ale vôbec sa mi nechce doma spracovať čo nafotím, musím sa k tomu dokopať. Odfláknem to, nie je tam ta vášeň.

Doma mám bordel, nechce sa mi popratať. Venujem sa turistike a výbavu mám nahádzanú na kope. Keď prídem z túry, nechce sa mi nič všetko hodím na kopu. Nechce sa mi ísť na nákupy, a kúpiť veci ktoré potrebujem. Nechce sa mi navariť. Nechce sa mi ráno vstávať.

Do všetkého sa musím nútiť. Najradšej keď prídem z práce, najem sa a zvalím do postele, nič nerobím len pozerám somariny na pc. Som taký prázdny. Cítim až bezmocnosť. Chcem to zmeniť, stále si poviem že urobím to a to ale len stále odkladám veci na neskôr a aj tak nič poriadne neurobím. Strašne chcem ale nejde to. Ani toto sa mi nechcelo napísať. Ako keby nič nemalo zmysel.

Keď som bol dieťa bolo všetko úplne inak. Veci ktoré ma bavili som robil s vášňou. Dával som si pozor na každý detail. Všetko bolo tak super, teraz je to na nič.

Bojovali ste s niečim podobným? Prekonali ste to niekto?

monchitta

lebo znie to celkom dobre len ta nespavost ma hned napadla, lebo som dost hakliva na taketo veci, ale znie to fajn a neviem ci si ho nepojdem po praci aj do lekarne pozriet

marekana

simcika Myslíš ku Karnozínu Extra? Cez jednu pani doktorku, za ktorou som bola, keď som bola zúfalá, keď som nevedela, čo sa so mnou deje. Akože cítila som sa chvíľu ako blázon, že s takýmito vecami, že nemám chuť do života, do koníčkov idem behať po doktoroch, ale nie je to hanba. Objednala som si ho cez internet, ale sa dá aj v lekárni kúpiť.

monchitta Neviem o tom, že by niečo také bolo potrebné alebo tak. Ja mám v pláne ho užívať aj naďalej. Tak čo sa týka tej nespavosti, tak je dobré neužívať ho večer, to je fakt ;)

monchitta

marekana jasne, chapem a je to pravda, ze asi sa len tak nejake velke vysledky po jednej dvoch tabletkach nedostavia. no a teda ani ziadne prestavky po baleniach sa nerobia? este ma napadlo, pride mi to ako taky zivota budic - nesposobuje potom aj nespavost napriklad?

simcika

marekana ako si sa k tomu dostala? kde si si ho kupila? lebo podla toho co si popisala tak som sa v tom nasla, akoze zaskocilo ma to celkom ale dobre je pre mna to ze v tom nie som sama lebo ozaj som bola v tom ze ma zasiahla nejaka vlna lenivosti :D

marekana

monchitta Všetko takéto podľa mňa a rovnako ja lieky a také to sú veci, ktoré majú zmysel keď sa berú pravidelne, aspoň moja skúsenosť je taká. Keď si dáš aj vitamín raz za čas, tak to efekt nemá.

marekana

zsonicka Áno, práveže pri takýchto doplnkoch je dobré dlhodobé užívanie, lebo učinok nepríde zo dňa na deň, trvá to nejaký ten čas a preto je dobré to tak brať. U mňa zlepšenie nastalo už asi po mesiaci, čo som ho užívala každý jeden deň.

monchitta

to som sa chcela opytat aj ja. ak je to len prirodny doplnok, asi nie su potrebne nejake tie prestavky v uzivani a potom amteda napada, ci sa berie kazdy den, alebo len ak citim, ze nieco proste nie je dobre

marekana

renilla Nie, je to doplnok, ktorý má zloženie, ktoré je kombinácia prírodných a telu vlastných látok, tým pádom je ozaj pre telo prospešný. No ono sa to nemusí zo začiatku javiť ako problém, tiež som si najskôr hovorila, že proste to len mám jeden taký deň, len potom bol aj druhý aj tretí a proste nemala som náladu na nič, nič sa mi nechcelo dlhý čas a to nebolo u mňa normálne.

renilla

marekana prosim ta mozes mi vysvetlit, co je to vlastne ten karnozin? to su nejake lieky alebo len vyzivovy doplnok? tie problemy co si opisala, no poviem ti, ked som si to precitala, hned som si povedala, ze to som presne ja