Lenivosť alebo syndróm vyhorenia?

Príspevok v téme: Lenivosť alebo syndróm vyhorenia?
Kontrol0r

Mám 23 rokov. Všetko to začalo nástupom do práce ako IT technik. Najprv to bolo super, bol som spokojný, že robím čo ma baví. Neskôr prišlo také vytriezvenie, malý plat "500 čisté", pesimistickí kolegovia a podobne.

Problém spočíva v tom, že sa mi absolútne nič nechce. Napríklad koníčky. Mám veľa záľuby ale všetko robím tak povrchne, nič sa mi nechce. Venujem sa napríklad foteniu, ale vôbec sa mi nechce doma spracovať čo nafotím, musím sa k tomu dokopať. Odfláknem to, nie je tam ta vášeň.

Doma mám bordel, nechce sa mi popratať. Venujem sa turistike a výbavu mám nahádzanú na kope. Keď prídem z túry, nechce sa mi nič všetko hodím na kopu. Nechce sa mi ísť na nákupy, a kúpiť veci ktoré potrebujem. Nechce sa mi navariť. Nechce sa mi ráno vstávať.

Do všetkého sa musím nútiť. Najradšej keď prídem z práce, najem sa a zvalím do postele, nič nerobím len pozerám somariny na pc. Som taký prázdny. Cítim až bezmocnosť. Chcem to zmeniť, stále si poviem že urobím to a to ale len stále odkladám veci na neskôr a aj tak nič poriadne neurobím. Strašne chcem ale nejde to. Ani toto sa mi nechcelo napísať. Ako keby nič nemalo zmysel.

Keď som bol dieťa bolo všetko úplne inak. Veci ktoré ma bavili som robil s vášňou. Dával som si pozor na každý detail. Všetko bolo tak super, teraz je to na nič.

Bojovali ste s niečim podobným? Prekonali ste to niekto?

kiarrita

Ahan takze je to kvazy prirodna bomba pre telo. To znie celkom super, kezde chemiu moc v tomto smere neuznavam. A kde si ho objednavas?

marekana

henkalic Áno užívam ho, veď na základe toho píšem, to čo píšem, keby som ho nebrala, tak by som ti toto dozaista nepísala. Ono veľmi sme takí rozlietaní všetci a chceme stihnúť všetko a najlepšie naraz a potom sa to na nás prejaví!
kiarrita Tak karnozín to je zložka, ktorá je telu známa, keďže sa v organizme nachádza od narodenia. A Karnozín Extra, ten obsahuje aj koenzým Q10 a L-karnitín a myslím, že výhody toho nemusím písať, lebo to sú známe veci :)

henkalic

ahaaa vidis a ja som si myslela, ze to je nieco uplne ineho ale ked sa nad tym tak zamyslim, tak toto sustredenie znie podla mna este lepsie. ty ho priamo uzivas

marekana

henkalic Ani by som nepovedala, že životabudič, skôr by som povedala, že tak precitneš, tak prestaneš sa naháňať, alebo neviem akoby som to povedala. Mne to pomohlo tak nejako akoby skrotnúť, vedieť sa sústrediť na danú chvíľu, na to čo robím. Vieš, že robíš jednu činnosť, tak aby si sa jej aj v hlave venovala.

marekana

matusa_buky Pár dní to trvalo, nebolo to dlho, asi dva dni a mala som to doma. Takže to vôbec nie je dlho a hlavne nemusíš nikam chodiť.
zsuzska No no no a presne toto je to ako to vlastne zvykne všetko začínať, že vlastne tak nenápadne, nevieš vypnúť, nevieš sa sústrediť, že vlastne máš pocit, že ťa nič nebaví, to je presne ono!

Ma_rika

o com sa tu bavite, ak mate nieco, co by ma tak nejak nakoplo, tak sem s tym, lebo niekedy mi uz len z toho leniveho pocitu nie je dobre, no nie a nie sa nejak prebrat

henkalic

tie vitaminy o ktorych sa tu takto bavite, to je teda nejaky zivotabudit? hmm a nemate potom problem s tym, ze ste tak nejak hyperaktivne, ci vas dostanu do takej tej optimalnej pohodicky?

zsuzska

Marekana toto je inak fakt problem, mam strasne rada knizky, ale ked sa neviem na ne sustredit, neviem nejako mysliet na to co citam, tak ma to ani nebavi. Aj ked upratujem tak som taka, ze chvilku jedno, potom druhe a to je cele zle :/