Lenivosť alebo syndróm vyhorenia?

Príspevok v téme: Lenivosť alebo syndróm vyhorenia?
Kontrol0r

Mám 23 rokov. Všetko to začalo nástupom do práce ako IT technik. Najprv to bolo super, bol som spokojný, že robím čo ma baví. Neskôr prišlo také vytriezvenie, malý plat "500 čisté", pesimistickí kolegovia a podobne.

Problém spočíva v tom, že sa mi absolútne nič nechce. Napríklad koníčky. Mám veľa záľuby ale všetko robím tak povrchne, nič sa mi nechce. Venujem sa napríklad foteniu, ale vôbec sa mi nechce doma spracovať čo nafotím, musím sa k tomu dokopať. Odfláknem to, nie je tam ta vášeň.

Doma mám bordel, nechce sa mi popratať. Venujem sa turistike a výbavu mám nahádzanú na kope. Keď prídem z túry, nechce sa mi nič všetko hodím na kopu. Nechce sa mi ísť na nákupy, a kúpiť veci ktoré potrebujem. Nechce sa mi navariť. Nechce sa mi ráno vstávať.

Do všetkého sa musím nútiť. Najradšej keď prídem z práce, najem sa a zvalím do postele, nič nerobím len pozerám somariny na pc. Som taký prázdny. Cítim až bezmocnosť. Chcem to zmeniť, stále si poviem že urobím to a to ale len stále odkladám veci na neskôr a aj tak nič poriadne neurobím. Strašne chcem ale nejde to. Ani toto sa mi nechcelo napísať. Ako keby nič nemalo zmysel.

Keď som bol dieťa bolo všetko úplne inak. Veci ktoré ma bavili som robil s vášňou. Dával som si pozor na každý detail. Všetko bolo tak super, teraz je to na nič.

Bojovali ste s niečim podobným? Prekonali ste to niekto?

remcike

No aj tento čo si mi poslala som videla a v čom je iný? Akože lepší oproti iným? Prečo si si tento kúpila zrovna?
Chcela by som vedieť aj to, že po akej dobe je citeľná nejaká tá zmena?

eweriin

zsonicka kupila som si to tiez, pozerala som, ked som videla, ze karnozin tu spominali v diskusii, tak som si povedala, ze si o tom nieco kuknem, pozriem na co vsetko je dobry a teda objednala som si aj ja a davam si to proste doobeda :) podla mna je to tak lepsie, najma aj skor na uzivanie nezabudnes, lebo to je pri liekoch roznych pre mna velkym problemom

marekana

remcike Rozdiely sú v kvalite, v zložení, posielam ti fotku, ktorý mám ja, ktorý beriem a teda nad iným ani neuvažujem :)

remcike

To znie fajn a vieš mi teda povedať, keďže tých karnozínov je viacej - už som stihla čo to pogoogliť, ktorý da teda oplatí si kúpiť? Už keď tak by som chcela taký poriadny :)

simcika

remcike pozerala som si to lebo tiez ma to zaujalo a teda podla toho, co som si nasla, tak karnozin je taka vec, ktoru moze uzivat kazdy nejake vedlajsie ucinky alebo problemy by nemali byt, co som si zistovala, kukala :)

zsonicka

marekana to je dobré, že obsahuje toho viacej...je aj nejako dané, že kedy je vhodné cez deň si to dávať?...či ráno alebo na večer radšej alebo ako??...

remcike

Takže ho berieš viac menej ako vitamín, nie sú pri ňom žiadne nútené prestávky v užívaní, či ako by som to bola nazvala. Ešte by ma celkom zaujímalo, či ho môže užívať každý, alebo pre nejakú skupinu ľudí nie je až tak moc vhodný

marekana

kiarrita Na webe Carnomed ale aj v lekárni by si ho mohla zohnať, treba sa popýtať, ale teda cez internet objednáš, kuriér ti to donesie a máš bez starostí.
mardziosa Neviem akože nejako som nad tým nepremýšľala, že dokedy ho budem brať, tak je mi teraz dobre, tak budem ho brať koľko uznám za vhodné, neplánujem to vysadiť :)