Lenivosť alebo syndróm vyhorenia?

Príspevok v téme: Lenivosť alebo syndróm vyhorenia?
Kontrol0r

Mám 23 rokov. Všetko to začalo nástupom do práce ako IT technik. Najprv to bolo super, bol som spokojný, že robím čo ma baví. Neskôr prišlo také vytriezvenie, malý plat "500 čisté", pesimistickí kolegovia a podobne.

Problém spočíva v tom, že sa mi absolútne nič nechce. Napríklad koníčky. Mám veľa záľuby ale všetko robím tak povrchne, nič sa mi nechce. Venujem sa napríklad foteniu, ale vôbec sa mi nechce doma spracovať čo nafotím, musím sa k tomu dokopať. Odfláknem to, nie je tam ta vášeň.

Doma mám bordel, nechce sa mi popratať. Venujem sa turistike a výbavu mám nahádzanú na kope. Keď prídem z túry, nechce sa mi nič všetko hodím na kopu. Nechce sa mi ísť na nákupy, a kúpiť veci ktoré potrebujem. Nechce sa mi navariť. Nechce sa mi ráno vstávať.

Do všetkého sa musím nútiť. Najradšej keď prídem z práce, najem sa a zvalím do postele, nič nerobím len pozerám somariny na pc. Som taký prázdny. Cítim až bezmocnosť. Chcem to zmeniť, stále si poviem že urobím to a to ale len stále odkladám veci na neskôr a aj tak nič poriadne neurobím. Strašne chcem ale nejde to. Ani toto sa mi nechcelo napísať. Ako keby nič nemalo zmysel.

Keď som bol dieťa bolo všetko úplne inak. Veci ktoré ma bavili som robil s vášňou. Dával som si pozor na každý detail. Všetko bolo tak super, teraz je to na nič.

Bojovali ste s niečim podobným? Prekonali ste to niekto?

zuzatka

pri prechode tam uz ide aj o take tie hormonalne zmeny. no mohlo by to byt aj tak, ze ju proste trapi, ze sa do neho uz dostala a vies, aj psychika vie spravit dost. neskusali ste ju nejak navnadit zas nakopnut troska do zivota?

zancicka

myslite, ze by sa dal uzivat aj pri prechode. bohuzial doslo to uz aj na maminu a je taka, no proste nie je taka ako ju poznam plna elanu dobrej nalady. furt nieco robila v niecom sa vrtkala a teraz, je to proste uplne iny clovek, taka proste bez duse. nic ju nebavi, nema na nic naladu no ani sil ako vravi

renilla

-hej hej to mi je jasné neboj. To je tak si myslím, že s každými vitamínmi alebo takýmito doplnkami, že tie najsilnejšie a najlepšie výsledky sa ukážu až dlhodobým a pravidelným užívaním

Luccia3

To je fakt, najma ked clovek chce a nejde to, to sa nejako nepremozes. Viem o tom tiez svoje. Len zase rataj s tym, ze spozorujes vysledky az po nejakom mesiaci, ze to nebude za den za dva, je nutne dlhodobe uzivanie aby si videla, ci je ti lepsie a hlavne kazdy den ;)

remcike

Dúfam už zajtra mi príde alebo max v pondelok, tak som veľmi zvedavá ako to s ním pôjde. Veľmi dobre viem o čom hovoríš a je to veľmi zlé, keď človek by niekde v povedomí aj chcel ale no nedá sa

gabrieeelka

Remcike oplatí sa to. Ja som to začala brať v marci, pretože som sa nevedela sústrediť, bola som taká nejaká nesvoja, nervózna, že som si ani knihu nevedela čítať a toto mi výrazne pomohlo.

remcike

Ahaaa tak to je super, že nie je len taký ako to napísať, jednozložkový, ale má toho v sebe viacej. Znie to veľmi lákavo a ako som pozerala , nie je to ani nejak drahé, takže si nad to sadnem a asi si ho objednám, lebo nechce sa mi nejak po lekárňach chodiť

marekana

eweriin Doobeda alebo poobede, ale tak do nejakej 16tej je najlepšie. Aby to nemalo vplyv na spánok.
leuscha No je toho viac to je fakt, ale tak veľa som pozerala zloženia aké sú, čo ktorý doplnok obsahuje. Keď si ale vezmem ako som na začiatku pred užívaním bola na tom, aká som bola neustále nesvoja, unavená, tak to je sto a jedno teraz :)

marekana

remcike Tak obsahuje okrem karnozínu aj koenzým Q10, aj L-karnitín čiže viacej toho. A spolu to ladí a prospieva organizmu. Proste nie sú v zložení nejaké zbytočnosti, len prospešné zložky.
Pri tomto platí to, čo aj zvyčajne pri vitamínoch, že dlhodobé užívanie ti vie priniesť nejaké tie výsledky. Cca po nejakom mesiaci, dvoch zaregistruješ zmenu, je to rôzne predsa len každý sme iný.

leuscha

mne o nom minule kolegyna tiez hovorila, ze by chcela uzivat, len ked sme googlili, tak nam ich tolko vyhodilo, ze sme po pravde nevedeli ktory objednat. vravite teda, ze tento na fotke je dobry