Čo má proti mne ? Prečo práve ja ?

Príspevok v téme: Čo má proti mne ? Prečo práve ja ?
Alexxka

Prosím poraďte mi niekto lebo ja už fakt nevládzem... Na gymnáziu som teraz prváčka a mám problém s jedným spolužiakom. Začalo to už po pár týždňoch na strednej. Začal sa usmievať na mňa a robil také veci, aby som sa zasmiala a aby som si ho všimla. Ale nerozprávala som sa s ním veľmi keďže ja som aj trochu tichší typ. No ale asi už dve týždne to je úpne inak. Asi každý deň má sprostú narážku na mňa, napr. že smrdím... ale stále keď idem okolo stíchne a pozerá sa na mňa... Alebo proste sa otočí i cez prestávku a sem-tam kukne namňa. A ja sa robím, že ho nevidím. K nikomu z triedy nemá také narážky, iba ku mne... ja už to proste neviem čo si o tom mám myslieť, a keď počujem ako to hovorí, tak vždy chce aby som to počula... ale žiadne nadávky ako napr. pi*a alebo "sprostá" na moju adresu nehovorí ( lebo niektorým dievčatám z triedy tak povie ).Aj pred týždňom povedal spolužiačke nech nejde okolo mňa, lebo tam je smrad. Ľudia, čo by ste vy urobili na mojom mieste ? Mám sa robiť že nič nepočujem a mám odvrátiť furt zrak ? Ja sa mu snažím aj vyhýbať a nerozprávam sa s ním vlaste skoro vôbec ,ale mám pocit, že tým vyhýbaním je to ešte horšie. A on je v triede najukecanejší zo všetkým a totálny extrovert je proste. Už ma fakt s prepáčením " serie" s týmto. Skúste sa vžiť do mojej koži ? Čo by ste robili ? A teraz to v posledných dňoch hovorí každý deň viac a viac

Cliattsi

Ja som to veru nemal ľahké. mne robili zle na zš. Fyzicky- že by nejaké bitky tak to ani nebolo-ak mám na mysli školu, mimo školy boli aj potýčky s ľuďmi. Vieš v škole by mali za to zle.
To bolo hlavne na ZŠ ale aj SŠ, i keď menej. Dosť to ovplyvnilo môj život a dôveru k ľuďom a stal sa zo mňa dosť nesebavedomý človek. Potom nasledovalo obdobie, keď som si povedal, že sa sám postavím na vlastné nihy, čo sa týka prekonania strachu z ľudí a získania väčšej sebadôvery, čo sa mi aj do veľkej miery podarilo aj bez pomoci odborníkov, lebo som aj čítal odb. články a knihy o tom a tiež skúsenosťami sa učí človek.
Veľmibrád by som si zopakoval ešte raz ZŠ a aj SŠ s tými vedomosťami, kt.. teraz mám :)

Čo je ale nepríjemné je to, keď si zavretá v jednej klietke (trieda) a počúvaš blbé narážky na svoju osobu a nevieš sa voči tomu brániť .... môže nastať niečo také, že sa organizmus stresom vyčerpá a môžu nastať ďalšie zdrav. problémy (napr. ľahostajnosť k životu, depresia, nesústredenosť, odpor k ľuďom (aj ten som mal), postupná strata záujmu u stretávanie sa s ľuďmi a čokoľvek s nimi riešiť, odpútanosť od ľudí-momentálne môj prípad, ale vedome to viem prekonať ).
U každého je to ale iné. Sú odolnejší jedinci a menej odolní.
Preto si treba dávať na to pozor, aby bol človek v pohode. Ideálne je mať niekoho, s kým sa o tom dá hovoriť, čo doma často nebýva zvykom.

Začal som sa tejto téme viac venovať, aby som si pomohol,lebo s ľuďmi v mojom okolí sa o tom nedalo hovoriť.

Skús si pozrieť na nete asertívne práva, možno ti to pomôže.

Alexxka

@Cliattsi nie, nebojím sa ísť do školy. Ani kvôli písomkám (na zš som sa bála kvôli písomkám chodiť)a ani kvôli nemu. ale mám trochu taký nepríjemný pocit ale žeby som sa vyslovene bála tak to nie... a teba šikanovali fyzicky či psychicky ? Vidím, že si to nemal v škole ľahké...

Cliattsi

A jemu to je jedno, on to má na háku ako sa ty cítiš. Ale vie o tom, že sa ti to nepáči. AK MU TO ALE POVIE NIEKTO "ZVRCHU", prestane s tým (pravdepodobne) a zistí,že si silná osoba.
Je to určitá forma šikany. Ja som to videl aj v práci, čosi podobné sa mi stalo v škole, ale časom to ustalo.
Ale bola aj jedna vec, kt. som riešil zhora v jednej firme.
Lebo postupom času ťa to môže aj vyčerpávať a možno sa mi budeš aj diviť - ale môže to u teba spôsobiť aj nesústredenosť a zhoršenie prospechu.
Jedna otázočka- bije ti doma srdce, keď pomyslíš na to, že máš ísť zajtra do školy?
Môžeš vyskúšať aj kraj. škol. úrad a anonymne sa porozprávať s nimi. Alebo pedag.-psychol. poradnu v tvojom meste. Tam je špeciálne pridelený človek presne na to, čo zažívaš v triede.
Nic si z toho nerob, že budeš mať roztras. hlas. Oni to pochopia.

Problém je možno u teba aj ten, že ak by sa to takto riešilo, tak by ti vadilo to, že by s ním nechcela mať zlé vzťahy. Možno sa bojíš toho, že by sa to s ním pokazilo.
Alebo že budú o tebe hovoriť, že si vážna.
Je podľa mňa dosť pravdepodobné, že by sa zmenil k lepšiemu a už by ti nič nehovoril ani o tebe. Našiel by si niečo iné a uvedomil si, že to nemá robiť. Ty to potom riešiť nemusíš, nemusíš na neho toľko myslieť, že čo spraví a tak.

Cliattsi

Ja som si to aj počítal, že kolko dní som chodil do školy, keď sa mi posmievali. Bol to veľký počet dní , lebo viem ake to je prísť zo školy domov a MAŤ KONEČNE POKOJ. Týchto dní bolo veľmi málo. Aj preto som ti to takto ukázal. Ak sa zamyslíš takto nad životom, je podľa mňa lepšie byť a žiť v kľude než v strese. A toto je stres.

Alexxka

@Cliattsi fuu to až toľko krát ? No do maturity by som nevydržala a ani on nie. Čo sa týka a) tak on neprepadne, pretože sa učí celkom dobre už od začiatku, b) podľa mňa prestane vtedy, keď mu na to niečo poviem, lebo podľa mňa iba na to čaká, aby som sa s ním začala rozprávať. c) už mu dohovárali viacerí nech prestane, ale on si ide svoje d) budem musieť ja niečo urobiť, to je pravda... ináč ja dokážem byť strašne hnusná k ľuďom keď ma nase*ú tak uvidíme no.

Cliattsi

No tak dajme tomu, že do školy sa chodí zhruba 9 mesiacov okrem prázdnin. Jeden mesiac má asi 30 dní 9x30 =270 dní. Jeden týždeň má 7 dní. Takže ročne si v škole 270:7=38,57 týždňov. Keďže ideš do školy len 5x do týždňa => 38.57x5 = 192.85 dní prežiješ každý deň v škole.
Potom budeš počuť 192,85x8 slov "smrdí" = 1543 krát. 1543 x ročne budeš počuť, že smrdíš.A to je len minimum.
Ak budeš končiť maturitou, tak 1543×3+((4×30):7)×5×8 krát ešte budeš počuť od svojho spolužiaka jeho "milé" slovko.
Spolu je to teda minimálne 5315 krát.

Môžu nastať tieto možnosti:
1.) on prepadne
2.) prestane (keď nie hneď, tak postupne. Ale sa mu to páči, tak asi neprestane.)
3.) urobí to niekto za teba (málo pravdepodobné).
4.) ty niečo urobíš

A to už nehovorím o tom, že tvoje skúsenosti s ľuďmi na strednej sa ti zapisujú do podvedomia a môžu ovplyvniť aj tvoju sebadôveru, keď skončíš školu a budeš pracovať, al. budeš na výške, al. sa budeš zoznamovať s chalanmi, príp. komunikovať s bežnými ľuďmi.

Alexxka

@jehopsychos niekedy to je aj viac ako 8x... proste dookola len mňa rieši. Ale on moje meno nikdy nepovie, len povie vždy "ona" (pravdepodobne sa bojí povedať moje meno ) A hovorí to v triede ostatným spolužiakom ale mne do očí nikdy.

jehopsychos

tak jemu dobre je/e v tej hlave ked ti hovori 8x denne ze smrdis...
poznam takych co baby ktore sa im pacili podpichovali a rypali recami a poznamkami na ich osobu ale toto co henten tvoj spoluziak robi je dobre prij/bane..
Ako zeby niekto takto babu balil a chcel na seba jej pozornost upriamit....

Dalik9

Pockat, takze ak tomu dobre rozumiem tak spoluziak povie v triede pred tebou ze smrdis denne aj 8x ? Pricom ty vies ze nesmrdis... tak to co je za spoluziaka ?? Ja mam pocit ze je zalubeny do teba... nic v zlom...lebo inak by ta tolko neriesil :)

Alexxka

@Lollka ja som veľmi rada, že nič iné o mne nehovorí okrem toho že smrdím a vlastne nič iné ani na mňa zlé nikdy nepovedal... A ja sa stále akokeby "pretvarujem" a usmievam sa naschvál pred ním ale vo vnútri ma to strašne štve. Ináč on to o mne rozpráva na každej prestávke a na každej hodine... furt to niekomu povie. Nechápem ako ho to môže baviť proste. Denne to povie aj 8x