Čo má proti mne ? Prečo práve ja ?

Príspevok v téme: Čo má proti mne ? Prečo práve ja ?
Alexxka

Prosím poraďte mi niekto lebo ja už fakt nevládzem... Na gymnáziu som teraz prváčka a mám problém s jedným spolužiakom. Začalo to už po pár týždňoch na strednej. Začal sa usmievať na mňa a robil také veci, aby som sa zasmiala a aby som si ho všimla. Ale nerozprávala som sa s ním veľmi keďže ja som aj trochu tichší typ. No ale asi už dve týždne to je úpne inak. Asi každý deň má sprostú narážku na mňa, napr. že smrdím... ale stále keď idem okolo stíchne a pozerá sa na mňa... Alebo proste sa otočí i cez prestávku a sem-tam kukne namňa. A ja sa robím, že ho nevidím. K nikomu z triedy nemá také narážky, iba ku mne... ja už to proste neviem čo si o tom mám myslieť, a keď počujem ako to hovorí, tak vždy chce aby som to počula... ale žiadne nadávky ako napr. pi*a alebo "sprostá" na moju adresu nehovorí ( lebo niektorým dievčatám z triedy tak povie ).Aj pred týždňom povedal spolužiačke nech nejde okolo mňa, lebo tam je smrad. Ľudia, čo by ste vy urobili na mojom mieste ? Mám sa robiť že nič nepočujem a mám odvrátiť furt zrak ? Ja sa mu snažím aj vyhýbať a nerozprávam sa s ním vlaste skoro vôbec ,ale mám pocit, že tým vyhýbaním je to ešte horšie. A on je v triede najukecanejší zo všetkým a totálny extrovert je proste. Už ma fakt s prepáčením " serie" s týmto. Skúste sa vžiť do mojej koži ? Čo by ste robili ? A teraz to v posledných dňoch hovorí každý deň viac a viac

Alexxka

@jakubecko áno, z Bratislavy. Haha si milý, ale to dúfam nebude nutné.... ale možno sa mi v budúcnosti niekedy zíde tvoja pomoc, tak potom ti určite napíšem :D :D
@vesticalubomira nič v zlom, ale o terapie som nikdy nemala a ani nemám záujem :)

vestica lubomira

Ahoj. Práve tejto oblasti sa najviac venujem. Každý človek nám niečo ukazuje čo nemáme spracované v nás, alebo v našom rode. Ukazuje to formou zrkadla. Na to pomáha terapia podvedomia, alebo zrkadlenia. Pozri si moju stránku tam je to vysvetlené. vesticalubomira.wixsite.com

Keď tento problém vyzrkadlíš , tak to ten spolužiak prestane robiť a možno sa mu páčiš. Pretože v akomkoľvek odpore spočíva najväčší potenciiál.

jakubecko

Pocuj si z Blavy ? Lebo ja by som to prisiel vyriesit aj za teba, rucne strucne by som to vyriesil s nim :D len treba povedat a pridem :D

MnJ

Alexxka, ja tvoju hanblivost chapem, ja som tiez king od pc ale v normalnom zivote mam problem z prvej oslovit zenu. Ale kym jeden z vas neurobi prvy krok a neda veci doporiadku, budes denne pocuvat ze smrdis a on si bude nadalej namyslat ze hanblivost rovna sa nezaujem...Co sa tyka sikany, je mi hrozne luto ako to dopadlo. Islo o chalana, ktory nemal mamu, bol menej upraveny nez my ostatni a kedze sa nevedel nijak inak prejavit, zapajal sa do bitiek v triede. Lenze nebol ten, ktory bitky vyhraval. Naopak, cela trieda sa dokazala postavit na hoc ktoru stranu len nie na jeho. Mne to zacalo byt luto cca v 5 triede, kedy ho naozaj vsetci denne tyranizovali, posmesky, kradnutie veci, nabadanie inych, aby ho nikto nemal rad, bitky atd. Stazovali sa ucke ze ho medzi sebou nechcu, az ho poslali prec z nasej triedy. Do vedlajsej dediny odkial nemal ani poriadne spoje domov. Teraz v dospelosti ma zaraza, ze nikto tuto sikanu neriesil. Denne musel znasat hrozne veci a dospelaci pred tym zatvarali oci

Alexxka

@Mnj a to šikanovanie vo vašej triede, ako to ďalej pokračovalo ? A to šikanovali tiež takého tichšieho ?

Alexxka

@Mnj nie, ja som to založila preto, lebo som chcela vedieť, čo si o tom myslia ostatní a čo by oni robili na mojom mieste, vieš ? Keďže mamu nemám, tak s otcom mi to príde také trápne riešiť toto.
Ignorujem ho preto, lebo som taký hanblivý a tichší typ. Ale takí ľudia, ktorí s hanblivosťou problém nemajú, tak to nepochopia. Mne to nelichotí, a vadí mi to...a veď ja som už na začiatku komentárov napísala, že sa mi aj celkom páči ale že to jeho správanie mi ide na nervy. A povedz mi, kto by bol happy z toho, že o tebe niekto každý deň hovorí toto ?
Ja som len chcela vedieť čo si o tom myslíte všetci. A okrem toho som dostala som perfektné rady, za čo ďakujem, a určite ich využijem.

Mnj

Mila moja...zalozila si temu len preto aby si si potvrdila, ze ta chce. Hrala si neodbitnu, ale ked s tym prestane, budes tuzit po tom, aby si ta znova vsimal. Aj mne to co si tu napisala prislo ako tyranizovanie z jeho strany, ktore sa ta velmi dotyka. Pritom tebe to lichoti a si happy ze sa ti tu potvrdilo, ze sa mu lubis. Nabuduce nevypisuj story o tom, ako ti to lezie na nervy a nevies co s tym, ked stacilo otvorit hubu, ze aj on sa tebe paci. U nas v triede sa sikanovalo a zacalo to presne presne takto. Ty to tu potom takto opises a nakoniec je z toho to, ze sa ti aj lubi aj by si ho chcela?? Tak mu to povedz a nabuduce nerob z obycajneho zaujmu tragediu ktora ti akoze vadi, ked ti nevadi

Alexxka

Ale neprestal, aj dnes to robil, i keď menej... a keď vždy vidí ako sa usmievam medzi spolužiačkami, proste že si z toho nič nerobím, tak má nervy :) každopádne ĎAKUJEM za rady všetkým, že mi pomáhate

Alexxka

@Cliattsi, viem že riskujem, to je pravda no :( Tak ale nedá mi to, neodpísať vám. A rozmýšľala som o tom , čo si písal že sa sním mám porozprávať v šatni. To ma tiež napadlo, lenže všetci chalani z triedy majú inde skrinky ako my, dievčatá. Tak to máme rozdelené takže tam sa trepať nebudem.
@Aliss @Omen, konkrétne Omen, mám pocit, že ty ma chápeš najviac. Áno, presne vidno uňho, že stráca trpezlivosť, a vynaliezavý je veľmi :) to som si aj ja všimla :D Skúša to všetkými spôsobmi u mňa proste. A neprístupná som, vidno, že čím viac ho ignorujem, tým viac ho to štve. Vidno to na ňom.
Mne vadí iba jeho zmenené správanie a keby som vedela, že to takto dopadne, tak ho neignorujem, ale proste ja som sa hanbila. Ale tak, mohla som predpokladať, že to takto dopadne ?
@EKL ale veď ja som nikde nenapísala, že ho nechcem, nikdy som mu ani nepovedala , že o neho nemám záujem :) len som ho asi nahnevala tým, že ho ignorujem. A nie, nemajú z toho show, im to ide na nervy už :)
@89898 ďakujem tiež za túto správu. Ja aj mám odvahu niečo povedať, len sa musí nájsť vhodná chvíľa.

Ja to vidím podobne ako ty, Omen :D
A šikana to možno aj trochu je, ale zase je veľmi tenká hranica / a možno aj žiadna/ medzi doberaním a šikanou