Čo má proti mne ? Prečo práve ja ?

Príspevok v téme: Čo má proti mne ? Prečo práve ja ?
Alexxka

Prosím poraďte mi niekto lebo ja už fakt nevládzem... Na gymnáziu som teraz prváčka a mám problém s jedným spolužiakom. Začalo to už po pár týždňoch na strednej. Začal sa usmievať na mňa a robil také veci, aby som sa zasmiala a aby som si ho všimla. Ale nerozprávala som sa s ním veľmi keďže ja som aj trochu tichší typ. No ale asi už dve týždne to je úpne inak. Asi každý deň má sprostú narážku na mňa, napr. že smrdím... ale stále keď idem okolo stíchne a pozerá sa na mňa... Alebo proste sa otočí i cez prestávku a sem-tam kukne namňa. A ja sa robím, že ho nevidím. K nikomu z triedy nemá také narážky, iba ku mne... ja už to proste neviem čo si o tom mám myslieť, a keď počujem ako to hovorí, tak vždy chce aby som to počula... ale žiadne nadávky ako napr. pi*a alebo "sprostá" na moju adresu nehovorí ( lebo niektorým dievčatám z triedy tak povie ).Aj pred týždňom povedal spolužiačke nech nejde okolo mňa, lebo tam je smrad. Ľudia, čo by ste vy urobili na mojom mieste ? Mám sa robiť že nič nepočujem a mám odvrátiť furt zrak ? Ja sa mu snažím aj vyhýbať a nerozprávam sa s ním vlaste skoro vôbec ,ale mám pocit, že tým vyhýbaním je to ešte horšie. A on je v triede najukecanejší zo všetkým a totálny extrovert je proste. Už ma fakt s prepáčením " serie" s týmto. Skúste sa vžiť do mojej koži ? Čo by ste robili ? A teraz to v posledných dňoch hovorí každý deň viac a viac

89898

Ked som mala 10 rokov dvaja spoluziaci si hadzali loptu v triede a ked im padla, zobrala som ju a hodila ju na koniec triedy. Neviem preco som to spravila. Vtedy ma ten spoluziak zbil. Dal mi riadne rukou po chrbáte niekolkokrat. Ono sa to nezdá ale dost to bolelo. Revala som na celu triedu. Kamaratke ukradol penazenku a popisal ju fixou aby nespoznali že je jej. Vtedy jej babka nabehla do školy ale nejaký kuklác a tak ho vyplieskala ako ešte nikdy normalne zacal plakat. Kazdemu len zle robil, zasluzil si. Potom 2x prepadol.
Dalej sa mi stalo ze som bola na zastávke so spoluziakmi. Jeden z nich ohováral vtedajšiu triednu ucitelku. Na druhy den mu tá učitelka vyčitala že aké slová to o nej hovoril (niekto ho bonzol) a myslel si že som to bola ja. Tak si ma lo škole odchytil, drzal ma za tasku aby som neušla a zacal po mne kricat a chcel ma zbit ale druhy spoluziak hovoril nech na to kašle. Tak odišiel. Dalsi den som sla von s kamaratkou a stretli sme ho, byva o par domov odomňa a sa mi ospravedlnil čo si ja vážim. Dozvedel sa že ho bonzol jeden z jeho kamaratov zo zastavky.
Potom si pametam že ako decko ked mi bolo tiez cca 10 som omylom spoluziaka vonku buchla daždnikom keď som s nim "šermovala" alebo ako to vysvetlit to by ste museli videt ;D neskutočne sa nasral a začal ma nahánat. Stastie že som ušla lebo fakt neviem čo by sa stalo. Potom si este pametam ze som pred akymisi chalanmi utekala cez cintorín kde som preliezla plot a bezala cez rolu domov. Netusim aky bol dovod.

Hovorim ti, kym ti ublizuju slovami, bran sa aj ty slovami. Viem ze je to tazke ale nie je to nemozne. Ak ti vsak budu ublizovat fyzicky, tam uz to bude tazsie lebo predsa len si baba a vzdy budes slabsia ako chalan. Dufam ze sa ti to nikdy nestane.

Dnes uz mam 19 a som celkom odvazna. Ak sa niekto pusti do mna, pustim sa aj ja do neho aj ked viem ze prehram ale pár rán uštedrím lebi viem že budu stát za to :)

EKL

Omenka ty co riesis? Dievcatu to vadi, zalozila koli tomu temu. Necitas spravne? Ved pise v hlavnom prispevku ze ju to s*rie ze si s tym nevie dat rady ze jej vadi ak to robi. Ze sa to stupnuje a je to uz denno denne. Ty by si asi bola v pohode z tym keby ta daky typek pred celou triedou zhadzoval a vykrikoval ze smrdis. Ale dievcatu to vadi. Denno denne to pocuva a ty pises aki bol trpezlivy ked sa o nu snazil a ona ho nechcela. Si to precitaj este raz ze jej to vadi a je to cim dalej tym horsie. A ako poznam dnesne deti isto maju s toho show vsetci. By som teba chcel vidiet v takej situaci ci by si premyslala nad tym ako sa chudak pol roka snazil ta zbalit alebo by si riesila ze ta denno denne uraza pred celou triedov.

Aliss

A este doplnim, nie neberiem nic osobne :) A ano, toto sa radi pod sikanovanie. Lebo sikana neznamena len vyslovene fyzicky utok, pracujem s detmi a sikana ma tolko podob, ze az :) Je jedno ci sa to deje pred jej ocami, ci za jej chrbtom, osocovanie a ociernovanie ma tak isto viac podob. Avsak ja netvrdim, ze v tomto pripade ide okamzite o toto. Tvrdim, ze sa to moze pod sikanu radit, podla toho v akych intenciach sa to bude opakovat a co to bude so zakladatelkou robit. Ci sa na zaklade jeho priblbych narazok zacne na jej ucet bavit cela trieda, a tak dalej, a tak dalej :) Myslim, ze normalny rozhovor im pomoze tuto situaciu vyriesit a ten cely cas aj zakladatelke odporucam :)

Aliss

Moment Omen, ja na teba nic nehadzem, nevkladam ti nieco, co si nepovedala ani netvrdim, ze nemozes mat svoj nazor. Naopak, tvoje nazory si vzdy extra precitam a takmer vzdy, ak nie vzdy, s nimi suhlasim a potom uz nemam potrebu sa k teme vyjadrovat, lebo by som len inak napisala tvoje slova :D A aj tento moj prispevok, ze nesuhlasim s tym, ze chlapec je vynaliezavy a trpezlivy, smerujem len k tomuto. K nicomu inemu. Veta o "hadzani viny" je moja veta, netvrdim, ze si ju ty tak napisala alebo ze to tak myslis. Nesuhlasim len a len s tym, ze chalan je vlastne celkom fajn (vynaliezavy a trpezlivy) a zaroven uznavam, ze vo svojom veku ani iny byt nemoze :) Zvysne vety su moje, nesmerujem s nimi na teba, skor davam iny pohlad zakladatelke, aby si to prebrala aj z inej strany

Omen

@ Aliss, reagovala som LEN na tému a odtiaľ čerpala informácie. Nečítala som žiaden váš komentár.

Toto je môj pohľad a tvoje právo n e s ú h l a s i ť s ním.
Chovanie chlapca je vekuprimerané. Čo čakáš od 15 - 16 ročného chlapca? To akoby si vyčítala škôlkárovi, že je nezrelý, ak ťahá dievča za vlasy. Je v puberte a s ňou prichádzajú prvé lásky, prvé sklamania.

Je vytrvalý! - "Začalo to už po pár týždňoch na strednej."( nepoľavuje vo svojej činnosti, a to už máme 2. polrok).
Je vynaliezavý! - "Začal sa usmievať na mňa a robil také veci, aby som sa zasmiala a aby som si ho všimla.", a teda vynachádzavý, hľadajúci spôsob riešenia situácie, aby KONEČNE zaujal - "No ale asi už dve týždne to je úpne inak..."
Toto je význam tých dvoch slov, ktoré si nepochopila! A je toho viac.
To, že je dievča neprípustné, je jej plus. O to viac sa bude chlapec snažiť, aby upútal jej pozornosť (prebúdza sa v ňom muž).

Tu ide o to, ako ho vníma Alexxka. Tá je v celom tá najdôležitejšia! Nie ja, nie ty, ... A to, akú mieru tolerancie a pochopenia má v sebe, aké pocity v nej vyvoláva, či jej vadí samotný chlapec alebo jeho zmenené chovanie a podľa toho sa môže rozhodnúť.

Úprimne? Prekvapilo ma, ako si NEPOCHOPILA môj príspevok!
Ako môžeš prekrútiť suché konštatovanie na toto : " Takze ja by som "nehadzala" vinu na seba, ze on je ten vytrvaly a ja ta nepristupna a preto sa toto deje." Z čoho si toto vydedukovala???
Ak napíšeš toto : "Nikto nema pravo ta kvoli tomu osocovat, ociernovat a zranovat. Dokonca, ak to pojde takto dalej, mozes ho udat za sikanovanie." Neberieš to osobne??? To nie je o tebe!!! Čo takto držať sa nad vecou?! Toto je šikanovanie? Nebuď smiešna! Osočuje a očierňuje ju? Nie! Robí to pred ňou, takže o žiadne ohováranie (synonymum) sa nejedná! Zraňovať ju to môže. S týmto jediným s tebou súhlasím!

Do témy som išla len preto, že je to milé a sympatické dievča. Dokážem sa do situácie vžiť, ale nedokážem cítiť to, čo ona. Nie som v jej koži. Na položenú otázku som odpovedala. Dá sa zachovať aj tak, že ho od seba raz a navždy odpudí, ak jej vadí ON.
Ak jeho zmena, môže mu napísať lístok, nech jej to nerobí, keďže je introvertka.

Aliss, oponovať mi môžeš. V každej téme. Len buď taká láskavá, nevkladaj mi do úst slová, ktoré som nevyriekla!!!

Cliattsi

Je to určitý taktický ťah, ktorý sa môže podariť, ale aj nemusí, príp. len čiastočne, prípadne môže celú situáciu úple obrátiť. Len neviem či to sem môžem dať, lebo je možné, že sa sem dostane niekto z tvojej školy a uvidí to :). Lebo už si tu urč. dobu, a čím dlhšie tu budeš, tak.....tým viac očí to uvidí:). Možem to to konca týž. napísať.

Aliss

Aj ked mam rada Omenove prispevky, teraz mu musim oponovat :) Chlapec nie je vytrvaly a vynaliezavy, prave naopak. Je to v zhladom na vek a spravanie, este nevyzrety clovek, ktory ma problem zvladnut odmietnutie, respektive nevsimavost zo strany zeny. Ked bude mat 30, bude evidentne a dufajme v to, na tieto situacie inak reagovat ako teraz na strednej. No a co, ze si sa nechytila na jeho prvotne vtipky a foriky. No a co, ze si nepristupna :) Nikto nema pravo ta kvoli tomu osocovat, ociernovat a zranovat. Dokonca, ak to pojde takto dalej, mozes ho udat za sikanovanie. Takze ja by som "nehadzala" vinu na seba, ze on je ten vytrvaly a ja ta nepristupna a preto sa toto deje. Ak raz niekomu ukazem, naznacim "NIE", kazdy muz by to mal respektovat. Takze.....suma sumarum. Ak sa ti paci, alebo mu chces dat sancu, zvol rozhovor s nim medzi 4 ocami. Nieco na styl - podme si pokecat o tom, preco sa toto deje. Ja viem, som uz dospela, mam co to odzite a lahko sa mi to pise, ale ver tomu, mila Zakladatelka temy, ze takto som konflikty riesila aj v tvojom veku :) Ak rozhovor s nim nepomoze, ries to s ucitelkou.

Omen

Alexxka, nerobím si žarty. Myslím to vážne!

Najskôr to skúšal "po dobrom" - usmieval sa na teba a robil veci, aby ťa rozosmial, keď si nezareagovala, začína byť zlý. Skúša tvoju trpezlivosť, provokuje ťa a čaká na tvoju reakciu. Chlapec je vytrvalý a vynaliezavý. Ty nedostupná.
Čo s tým máš robiť? Záleží od teba!
Buď ho budeš aj naďalej ignorovať, vrátiš mu "požičané" alebo začneš s ním normálne komunikovať.
V každom prípade ti držím palce! : )