Čo má proti mne ? Prečo práve ja ?

Príspevok v téme: Čo má proti mne ? Prečo práve ja ?
Alexxka

Prosím poraďte mi niekto lebo ja už fakt nevládzem... Na gymnáziu som teraz prváčka a mám problém s jedným spolužiakom. Začalo to už po pár týždňoch na strednej. Začal sa usmievať na mňa a robil také veci, aby som sa zasmiala a aby som si ho všimla. Ale nerozprávala som sa s ním veľmi keďže ja som aj trochu tichší typ. No ale asi už dve týždne to je úpne inak. Asi každý deň má sprostú narážku na mňa, napr. že smrdím... ale stále keď idem okolo stíchne a pozerá sa na mňa... Alebo proste sa otočí i cez prestávku a sem-tam kukne namňa. A ja sa robím, že ho nevidím. K nikomu z triedy nemá také narážky, iba ku mne... ja už to proste neviem čo si o tom mám myslieť, a keď počujem ako to hovorí, tak vždy chce aby som to počula... ale žiadne nadávky ako napr. pi*a alebo "sprostá" na moju adresu nehovorí ( lebo niektorým dievčatám z triedy tak povie ).Aj pred týždňom povedal spolužiačke nech nejde okolo mňa, lebo tam je smrad. Ľudia, čo by ste vy urobili na mojom mieste ? Mám sa robiť že nič nepočujem a mám odvrátiť furt zrak ? Ja sa mu snažím aj vyhýbať a nerozprávam sa s ním vlaste skoro vôbec ,ale mám pocit, že tým vyhýbaním je to ešte horšie. A on je v triede najukecanejší zo všetkým a totálny extrovert je proste. Už ma fakt s prepáčením " serie" s týmto. Skúste sa vžiť do mojej koži ? Čo by ste robili ? A teraz to v posledných dňoch hovorí každý deň viac a viac

Cliattsi

- zradca - to mi pripadá ako z filmu vystrihnuté, ale pekné. Tu sa ukázalo, že keď nič iné nezaberie, tak fyzická sila určite (aj keď ju moc neuznávam).

- ospravedlnenie som nepočul. Ale myslím si, že sa to dá zniesť. Ide o to, že človek nevie presne, ako druhému ubližuje. Nikdy to nevie, môže si to domyslieť, ale povrchní ľudia majú od toho obvykle dosť ďaleko (aj tvoj prípad). To, čo sa odohralo na ZŠ, môžme povedať- boli to hlavne 8-10 r. "deti". Vedeli, čo robia? Na zamyslenie.

A či sa ma niekto zastal? Stalo sa to, výnimočne, a potom keď už boli "deti" staršie, niektorí z tých, čo mi predtým robili zle, povedali tým, čo mi ešte robili zle, že už stačilo, lebo sa rozplačem. Takže si ma paradoxne začali zastávať tí, kt. sa mi posmievali, ale už sa u nich konečne začal prejavovať súcit s trpiacou osobou. Žiaľ to bolo už neskoro, lebo sa to na mne podpísalo.
Ale treba povedať, že aj ja sám som zvykol občas robiť zle, takže ani ja nie som taký 100%ný. V triede to ale nebolo.

Nellaaa

Sikanovana- kludne mi napíš na mail tiež mám 19 a na základke som si tým prešla. Kludne cez leto by sme mohli ist von a moze z toho vzniknut kamaratsvo ktoré mi chyba.
Ktokolvek píšte :) henrietajunkova@gmail.com

Alexxka

@Cliattsi a tí ľudia, ktorí ťa šikanovali, sa ti aspoň po čase ospravedlnili ? Či vôbec ?
@Sikanovana veď vydrž ešte moja :) o chvíľu z tej školy vypadneš, tých pár mesiacov ubehne ako voda, neboj.

Alexxka

@zdradca no ja som taký typ, že si chcem takéto problémy riešiť sama ( nemusia o tom vedieť moji rodičia či učitelia a ani ich nato nepotrebujem).

zdradca

Nieco podobne sa stalo na strednej aj mojej dcere. Sikanoval ju jeden chalan a dokonca sa k nemu pridali aj jej spoluziacky. Nebudem rozpisovat ako trpela. Az stretla pri venceni naho psika jedneho chalana co ako sa casom dozvedela. Vzdy ked sla dcera vencit vonku nasho psika ten chalan si siel akoze zabehat. Kedze dcera po skole chodila skoro v rovnakom case tak s tym nemal problem. Ked nasiel odvahu sa jej prihovorit tak od toho casu zacali sa stretavat uz normalne.
Raz mu dcera povedala ze ma na skole problem s jednym spoluziakom.
Na druhy den siel ju ten chalan cakat ku skole,a siel hodit rec stym jej spoluziakom. Chytil ho pod krk a pred vsetkymi mu povedal nech da jeho frajerke pokoj inac si to s nim vybavi a srovna mu cifernik.
Odvtedy ma dcera pokoj a ked spoluziacky zistili kto je jej frajer,ze je to brankar furbaloveho timu s inej strednej,zacali sa s nou kamaratit a robit si srandu s chalana co dceru sikanoval. No dcera kasle s vysoka na take kamaratky,uz ma svojho ochrancu a aj po psycho stranke sa uz ukludnila
Uz su spolu 4 rok skoncili stredne a chystaju sa ist pracovat vonku.
Cize moja rada znie. Najdi si chalana, alebo skus oslovit kamosov ci by niektori s nich sa nezahral na tvojho frajera a siel vystrasit toho cocotka. Popr.mu to rucne vysvetlili. A ako chlap neverim ze sa nenajde chalan co by sa nechcel zachovat ako ritier. Skus to.

Sikanovana

Kvôli tomu sú mi ľudia cudzí. Láska mi je cudzia. Prejavovať city mi je cudzie. Proste som vychladla a veľmi. Za to všetko môže minulosť a to ešte neviem, či tá psychická šikana posledné mesiace nezosilnie alebo či ja sa nezosypem.

Sikanovana

Alexxka - Presne, ako píše Cliattsi. Ja teraz zažívam presne to, čo on. Kvôli tomu, že som extrémne tichá a neviem sa brániť.
V niektorých triedach proste nezapadneš, dokonca až tak, že sa ťa nikto nezastane. To je, bohužiaľ, aj môj prípad. Je to veľmi smutné, vzhľadom na to, že na strednej by mali byť rozumnejší ľudia a je to zároveň aj vyčerpávajúce, počúvať to celé tie roky. Chodím do 4. ročníka, takže onedlho končím, no toto obdobie je (a bude) pre mňa najťažšie. Teraz je to najhoršie, lebo som na pokraji síl. Je to vec, ktorá vo mne už navždy zanechá stopu.

Cliattsi

Si to vystihla veľmi dobre- lebo som sa nevedel brániť a lebo som tichý človek. Tichý= nespoločenský, nevie ako sa má prejaviť- to je proste smiešne, keď si do takého človeka niekto rypne.Tiež som sa nevedel brániť, či už fyzicky al. slovne.....tomu ale predchádzali negat. zážitky pred nástupom na ZŠ.
Je to dosť zložité. A zistil som, že ja odmalička neviem dobre vytvárať vzťahy a neviem ich ani udržať - neviem ako si na tom ty.
Najhorší bol 1. stupeň, potom sa tí jedinci, čo to robili, uvedomili a prestali.
Ale ja som si vzťah k triede ako celku už moc nevytvoril.
Tiež som sa pýtal-prečo práve ja? Odpovede sa ťažko hľadajú. Na celú vec som sa musel časom pozrieť zhora a nevidieť v tých ľuďoch zlých ľudí.

Alexxka

@Cliattsi úprimne, je mi ťa veľmi ľúto... ja som si ťa aj všimla na tomto fóre, že sa v týchto veciach dosť dobre vyznáš a dávaš super rady...proste vidno že si odborník v tomto. A chcela by som sa ťa spýtať niečo, ak môžem. Vôbec nikto si ťa nezastal, keď videli ako ťa šikanujú ? Nechápem, ako si toľko rokov mohol vydržať... mne robí spolužiak zle iba pár týždňov a ja už mám nervy a neviem to vydržať a ty si to vydržal toľko rokov... fakt obdivujem ťa, lebo ja na tvojom mieste kebyže som bola, tak by som si niečo spravila a už by som tu nebola. Vlastne kvôli čomu ťa šikanovali ? Že si sa nevedel brániť, že si bol tichý a tak ?