Umelé oplodnenie

Príspevok v téme: Umelé oplodnenie
Babyliss

Ahojte hlavne mamičky ktoré otehotneli po umelom oplodnení.

Mala by som na vás otázky, rada by som chcela vedieť čo ste robili ( vy a manžel / partner ) pred oplodnením napr: kyselinu listovú už beriem, načo máme ešte dohliadať? Musí partner tiež niečo brať ? ( spermiogram ok ) ako prebiehalo oplodnenie? Koľko dní po odbere vajíčka vám vstriekli oplodnené vajíčko do maternice?

Boli ste na PNke ak áno koľko dní? Ja mám v pláne ísť na PNku pretože mám psychicky a fyzický náročnú prácu tak dúfam že aspoň prvé 2-3 týždne vybavím PNku.

A rada by som ešte chcela vedieť čo ste robili po oplodnení. Okrem ležania v posteli atď.

Budem vďačná za všetky možné tipy a rady. Ďakujem a pekný deň

barborica

Vlastne ano, lebo proste su to zdravotne problemy, ktore mozu byt dedicne a teda je to potom na zvazeni, co a ako, na zaklade vysledkov potom sa k tomu aj lekari vyjadria, ze co by bolo vhodne, aka je pravdepodobnost, ze dietatko nieco moze zdedit.

alandra

áno barborica, práve preto som sa pýtala, že ako to je kedy sa vlastne také vyšetrenia robia, ale teda je to tak ako som si myslela aspoň podľa toho, čo si napísala :)
ale tak nie je to na škodu, keď sa to urobí, lebo podľa mňa tým sa dá mnohým komplikáciám vlastne aj predísť, nie?

grica

Stracenka, tak treba rátať s tým, že sa to nemusí na prvýkrát podariť. Bude dobré, keď s tým aj muž bude počítať, aby to nebolo pre neho sklamanie, lebo mám pocit, že oni tieto veci ešte tak nejako citlivejšie vnímajú ako my.

stracenka

Len kočky aká je pravdepodobnosť, že sa napríklad ivf podarí na prvýkrát? Stáva sa to často, či je to skôr náhoda? Chcela by som vedieť, že vlastne na čo sa pripraviť, respektíve na čo pripraviť moju polovicu.

jancovka

Meggi to fakt? To som nevedela, že aj takéto vyšetrenia sa robia a vlastne tým vedia prísť na to, že aká je pravdepodobnosť, že to dieťa zdedí a tak??
Ak by ti nevadilo môžeš mi napísať, že aký máš problém?

meggi36

Jo, v Iscare máš možnosť si dohodnúť termín u konkrétneho, u koho chceš. Ak máš nejakú doktorku ku ktorej by si chcela ísť, ak sestra alebo kamoška k nej chodila a že ti dala info.
Tam to proste nie je žiadny problém, oni ti vyjdú v ústrety.

mirinda890

meggi mala si možnosť si aj vybrať akože ku komu sa chceš v tom centre objednať? že priamo nejakého konkrétneho lekára?

meggi36

Marinina väčšinou sa to robí, keď má už žena vyšší vek alebo keď má nejaké ochorenie, ktoré by mohlo byť dedičné alebo teda ktoré je. Čo teda ja mám, preto mi to robili. Ale tak je dobré, že dnes sa to dá takto už urobiť.

kollki

Matka to sa moze stat. Nie kazdemu sa na prvykrat podari. Ale to neznamena, ze je vsetko stratene, treba dat tomu sancu aj viackrat. Lekari aj na zaklade roznych vysetreni ked sa nepodari, tak vedia zistit dalsie informacie, ze preco a tak a tomu prisposobit dalsie postupy.

matka010

absolvovali ste niekto ivf aj na viackrát, že sa vám na prvýkrát nepodarilo? Aká je pravdepodobnosť, že keď sa to nepodarí na prvý, že druhý už hej?